Dół bmp góra alh/asv

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Szczypiorowsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lis 03, 2011 17:15
Lokalizacja: Bisztynek Warmińsko-Mazurskie

Dół bmp góra alh/asv

Post autor: Szczypiorowsky » czw paź 06, 2016 16:44

Jak każdy wie apetyt rośnie w miarę jedzenia. Mam w swoim golfie 4 seryjnie alh, teraz turbina awx, pompa 11mm, wtryski 0.216 i program. Słyszałem, że można połączyć dół arl/asz z górą z nowszych vp i z tego co wiem to bez problemów takie coś można wykonać. Posiadam słupek od bmp po 26tys km, padła turbina i został wymieniony na gwarancji, a silnik mi został. Wiem napewno, że trzeba założyć pompę oleju na łańcuch jak w starszych pd, zmienić koronke czujnika wału korbowego. Tylko teraz pytanie czy korby i wał jest mocniejszy niż w alh. Kusi mnie pojemność 2.0, przed przystąpieniem do tej operacji chciałem się dopytać dużo bardziej doświadczonych ludzi. Wiadom, że obróbka głowicy, wałek sdi, pompa z tlokorozdzielaczem 12mm, zastanawiam się jeszcze jaką turbine i jakie wtryski byłyby najlepsze. Auto do dynamicznej jazdy. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
KurierOPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr mar 23, 2011 09:34
Lokalizacja: Opolskie

Dół bmp góra alh/asv

Post autor: KurierOPL » wt paź 18, 2016 09:49

zmiana pojemności za dużo nie wniesie , ale jezeli jesteś zainteresowany sprzedaza dołu bmp to jestem zainteresowany . warsztat@transportfedorowicz.pl lub 724002270



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Dół bmp góra alh/asv

Post autor: spawacz » sob paź 29, 2016 17:28

Wystrzymalosciowo jest jak majmocniejsze 1.9PD , pojemnosc powinna dacw granicy 5-8% wiecej mocy o ok.10% momentu.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Szczypiorowsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lis 03, 2011 17:15
Lokalizacja: Bisztynek Warmińsko-Mazurskie

Dół bmp góra alh/asv

Post autor: Szczypiorowsky » wt lis 01, 2016 10:24

I o to mi chodziło, jak mam dół 2.0 to po co kupować asz/arl, a w dodatku będzie można uzyskać troszkę więcej mocy.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Dół bmp góra alh/asv

Post autor: muszkatobiasz » ndz sty 29, 2017 00:04

hej kolego zrobiłeś już ten przeszczep?



Szczypiorowsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lis 03, 2011 17:15
Lokalizacja: Bisztynek Warmińsko-Mazurskie

Dół bmp góra alh/asv

Post autor: Szczypiorowsky » ndz sty 29, 2017 17:27

Jeszcze nie, trochę roboty na warsztacie się zebrało i nie było czasu. Ale już mam trochę puzli do tej układanki i na wiosnę będzie gotowe zapewne.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości