Problem po zmianie na sztywne koło zamachowe.

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Problem po zmianie na sztywne koło zamachowe.

Post autor: PawełekK » wt sie 11, 2015 21:28

Witam.

Po przeczytaniu tematów na temat zamiany dwumasy na koło sztywne podjąłem decyzję o takim modzie. Silnik AGR o standardowej mocy 90KM. Skompletowałem koło sztywne, sprzęgło od G60, uszczelniacz wału silnika, uszczelniacz wałka skrzyni, uszczelniacze flansz półosi przy skrzyni biegów. Wszystkie uszczelniacze i olej do skrzyni zakupiłem w ASO, więc rachunek był nie mały. Poskładałem dzisiaj wszystko do kupy i jest problem. Przy maksymalnym wciśnięciu sprzęgła, sprężyna docisku (słoneczko) dotyka do sprężynek tarczy sprzęgłowej i wali, dzwoni jak cholera. Jeżeli pedał naciskamy nie do samej podłogi to jest wszystko OK.

Pytanie: Czy trzeba wymieniać wysprzęglik (siłownik) na takiego o mniejszym skoku? Bo oglądałem i pedał i siłownik i nie widzę żadnej regulacji. Jeżeli niczego nie wymyślę to zostaje albo coś podłożyć pod pedał sprzęgła aby nie schodził na sam dół, albo wymontuje wysprzęglik i skrócę jego tłok.



chrzaniu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: wt sie 25, 2009 20:38
Lokalizacja: gorzów wlkp.
Kontakt:

Problem po zmianie na sztywne koło zamachowe.

Post autor: chrzaniu » śr sie 12, 2015 17:00

Weź na początek luzuj śruby od wysprxeglika. ... np. Po około 3 mm na śrubę .


Vw Polo 1.9TDI 86c RWD Central -> 12.84s 402m na ślizgającym sprzęgle i delikatnie pod górkę :D
https://www.facebook.com/VwPoloTDIRWD/?fref=ts

Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Problem po zmianie na sztywne koło zamachowe.

Post autor: PawełekK » śr sie 12, 2015 19:17

Witam!

Temat na jakiś czas ogarnięty. Sprawdziłem co tak wali w sprzęgle kamerą endoskopową. Widać, że nity na docisku ocierają się o dźwignię (ceownik) łożyska oporowego. Myślałem o odsunięciu wysprzęglika od obudowy sprzęgła ale wysprzęglik nie ma blokady tłoka. W sprzyjających warunkach tłok może wyskoczyć z cylindra wysprzęglika. Problem rozwiązałem poprzez podwyższenie odbojnika pedału sprzęgła. Teraz odległość między pedałem a podłogą przy maksymalnym wciśnięciu wynosi ok. 2 - 3cm.

Wrażenia z jazdy na sztywnym kołem: Drgania karoserii są odczuwalne przy ruszaniu na wolnych obrotach, potem już idzie gładko. Słychać też niekiedy dzwonienie sprężynek na tarczy sprzęgłowej.

Pozdrawiam.



Wałek.Gd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lip 01, 2012 22:14
Lokalizacja: Gdańsk

Problem po zmianie na sztywne koło zamachowe.

Post autor: Wałek.Gd » śr sie 12, 2015 19:59

To nie sprężynki a *#cenzura#* skrzynia dzwoni... Miałeś ta tarcze w ręce ? Jak chcesz żeby taka sprężyna brzęczała?


Jest: Toledo 1L 1.9 AFN
wtryski firad 270, gtb2260vk, pompa 11, wałek sdi, przelot 3' od połowy 2,5 na przelotowym końcowym

Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Problem po zmianie na sztywne koło zamachowe.

Post autor: PawełekK » śr sie 12, 2015 21:13

Napisałem, że sprężynki dzwonią bo większość użytkowników jednomasów tak sądzi. Zgadzam się z Tobą, że sprężyna tak w tarczy siedzi, że nie ma możliwości żeby jakieś dźwięki wydawała. A co może dzwonić w skrzyni? Zwiększone drgania skrętne powodują większe drania kół zębatych i ząbki wzajemnie pracujących kół uderzają o siebie i dzwonią?



saj234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr cze 18, 2014 18:21

Re: Problem po zmianie na sztywne koło zamachowe.

Post autor: saj234 » czw sie 13, 2015 09:48

PawełekK pisze:Witam!

Temat na jakiś czas ogarnięty. Sprawdziłem co tak wali w sprzęgle kamerą endoskopową. Widać, że nity na docisku ocierają się o dźwignię (ceownik) łożyska oporowego. Myślałem o odsunięciu wysprzęglika od obudowy sprzęgła ale wysprzęglik nie ma blokady tłoka. W sprzyjających warunkach tłok może wyskoczyć z cylindra wysprzęglika. Problem rozwiązałem poprzez podwyższenie odbojnika pedału sprzęgła. Teraz odległość między pedałem a podłogą przy maksymalnym wciśnięciu wynosi ok. 2 - 3cm.

Wrażenia z jazdy na sztywnym kołem: Drgania karoserii są odczuwalne przy ruszaniu na wolnych obrotach, potem już idzie gładko. Słychać też niekiedy dzwonienie sprężynek na tarczy sprzęgłowej.

Pozdrawiam.
Ja mam ten sam problem. Zastanawiam się czy sprawdzi się odsunięcie wysprzeglika od skrzyni? Z tego co kojarze to podejdą uszczelki od kolektora wydechowego.Pasuja idealnie i pod wysprzeglik i miejsce na sruby do wysprzeglika. Co myślicie o takim rozwiązaniu? :hmm:



Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Problem po zmianie na sztywne koło zamachowe.

Post autor: PawełekK » czw sie 13, 2015 10:26

Kolego "saj234" nie odsuwaj wysprzęglika od skrzyni bo tłok wypadnie. On nie ma blokady mechanicznej. Trzeba ograniczyć ruch pedała sprzęgła. Napisz kolego jak wrażenia z jazdy na sztywnym kole.



Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Problem po zmianie na sztywne koło zamachowe.

Post autor: Jacek6804 » czw sie 13, 2015 12:53

Tam w skrzyni jest taki "grzybek" wkręcany, on trzyma łapę łozyska oporowego na dole, czasami pod nim jest podkładka, wtedy wkręcić grzybek bez podkładki i łozysko odsunie sie ciut od tarczy.


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

saj234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr cze 18, 2014 18:21

Re: Problem po zmianie na sztywne koło zamachowe.

Post autor: saj234 » czw sie 13, 2015 13:15

PawełekK pisze:Kolego "saj234" nie odsuwaj wysprzęglika od skrzyni bo tłok wypadnie. On nie ma blokady mechanicznej. Trzeba ograniczyć ruch pedała sprzęgła. Napisz kolego jak wrażenia z jazdy na sztywnym kole.
Wrażenia ok poza tym ze na luzie troche dzwoni.
Ja założyłem w tamtym roku kpl sprzeglo z vr6 i niestety po 40tys zaczęło sie ślizgać na4 i 5 biegu. Teraz tarcza bedzie obita kevlarem plus nowy docisk


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk



spawak87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw lip 16, 2015 22:32

Problem po zmianie na sztywne koło zamachowe.

Post autor: spawak87 » czw sie 20, 2015 19:28

jaki koszt zmiany dwumasy na zwykłe sprzęgło cię wyszedł ?



saj234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr cze 18, 2014 18:21

Re: Problem po zmianie na sztywne koło zamachowe.

Post autor: saj234 » pt sie 21, 2015 00:21

150-180 zł koło zamachowe około 600 zł sprzeglo plus robota


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk



spawak87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw lip 16, 2015 22:32

Problem po zmianie na sztywne koło zamachowe.

Post autor: spawak87 » pt sie 21, 2015 13:49

Dałbyś rade wysłać linki do aukcji dotych części ? Interesują mnie tylko częsci potrzebne do pozbycia do dwumasy .



saj234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr cze 18, 2014 18:21

Re: Problem po zmianie na sztywne koło zamachowe.

Post autor: saj234 » ndz sie 23, 2015 11:42

spawak87 pisze:Dałbyś rade wysłać linki do aukcji dotych części ? Interesują mnie tylko częsci potrzebne do pozbycia do dwumasy .
Tu masz przykład kola zamachowego
http://allegro.pl/jednomas-037105273c-1 ... 51904.html" onclick="window.open(this.href);return false;
sruby do kola zamachowego 6 szt ASO N90206103
sruby do docisku 6 szt jak wyżej N10101001
Docisk tarcza i lozysko ja kupowałem w sklepie u znajomego z forum a3 "autofanty" ale tutaj masz przykładowa aukcje
http://allegro.pl/sachs-sprzeglo-vw-gol ... 14292.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Wałek.Gd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lip 01, 2012 22:14
Lokalizacja: Gdańsk

Problem po zmianie na sztywne koło zamachowe.

Post autor: Wałek.Gd » pn sie 24, 2015 01:22

Sprzęgło w sachs g60 a vr6 to żadna różnica po za 4 a 6 sprężynek tłumiących na tarczy ze względu na ilość cylindrów.
Średnia cena g60 300 zł a vr6 600. Dociski mają ten sam nr części w obu przypadkach :)
W Luk jest różnica g60 i vr6 w docisku a i tak obydwa to wielkie G. Tylko sachs.


Jest: Toledo 1L 1.9 AFN
wtryski firad 270, gtb2260vk, pompa 11, wałek sdi, przelot 3' od połowy 2,5 na przelotowym końcowym

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości