Tarcza sprzegła Sharan AWX

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
krzys65
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lip 16, 2012 01:22

Tarcza sprzegła Sharan AWX

Post autor: krzys65 » wt gru 02, 2014 20:31

Mam problem z dopasowaniem tarczy sprzęgła do Sharana 1.9tdi 115km oznaczenie silnika awx,skrzynia biegów 6 biegowa oznaczenie EHH.Niestety oryginalny dwumas nie wytrzymał i postanowiłem wymienić go na nowy kompletny jednomas,wszystko było ok do 100tys km po czym zaczęło grzechotać jak na uszkodzonym dwumasie okazało się ze nie wytrzymały sprężyny na tarczy sprzęgłowej.Chciałem skompletować jednomas ale nie mogę dopasować tarczy,kupiłem tarcze od sharana vr6 która powinna pasować, ilość zębów się zgadza ale średnica na wałek skrzyni już nie.
Mógłby ktoś zaproponować od czego może pasować taka tarcza,gdzie można ja kupić?



jaro789
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:56
Lokalizacja: ngi
Kontakt:

Tarcza sprzegła Sharan AWX

Post autor: jaro789 » wt gru 02, 2014 20:56

nie może to być awx
awx występował wzdłużnie w autach a4 a6 passat itd

jeżeli jesteś pewien że to 115km to pewnie ajm

pewnie zestaw valeo??



Awatar użytkownika
krzys65
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lip 16, 2012 01:22

Tarcza sprzegła Sharan AWX

Post autor: krzys65 » wt gru 02, 2014 21:04

Silnik na pewno awx ktoś kombinował ponieważ przebieg auta jest ponad 500tys km i w książce serwisowej wpisane ze wymieniany silnik.
Jednomas valeo.



Awatar użytkownika
masakra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: pn lut 27, 2006 18:34
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Tarcza sprzegła Sharan AWX

Post autor: masakra » wt gru 02, 2014 21:21

spróbowałem zrozumieć Twój post i może chodzi Ci o takie coś ?

http://allegro.pl/sprzeglo-audi-a3-1-9- ... 78728.html" onclick="window.open(this.href);return false;


albo może da się zregenerować tarczę - wymienić sprężyny i nabić od nowa okładziny ?

http://www.sprzegla-regeneracja.pl" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
krzys65
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lip 16, 2012 01:22

Tarcza sprzegła Sharan AWX

Post autor: krzys65 » wt gru 02, 2014 21:33

Niestety ale tarcza sprzęgłowa z linku jest całkiem inna nie ma sprężyn tłumiących drgań skrętnych wiec do mojego jednomasu raczej nie będzie pasować.

Pytałem się o dorobienie tarczy do mojego zestawu sprzęgła ale niestety wszyscy proponują tylko spieki.



Awatar użytkownika
masakra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: pn lut 27, 2006 18:34
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Tarcza sprzegła Sharan AWX

Post autor: masakra » wt gru 02, 2014 22:27

zadzwoń pod podany adres, myślę ze dadzą radę wymienić sprężyny i nabić tarcze :)



Awatar użytkownika
krzys65
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lip 16, 2012 01:22

Tarcza sprzegła Sharan AWX

Post autor: krzys65 » wt gru 02, 2014 22:51

Jutro zadzwonię ale raczej tarcza nie do uratowania ponieważ blacha trzymająca sprężyny porozginala się tak ze można sprężyny palcami wyjąc.
Dlatego wolałbym inny zamiennik takiej tarczy aby pasował na wałek w skrzyni.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Tarcza sprzegła Sharan AWX

Post autor: wesol » czw gru 04, 2014 21:55

Jest mozliwosc. dopasowania ale z mala przerobką.
Bierzesz tarcze sprzeglowa od sharana przedliftowego czyli z lat 199 do 1999 czy tam 2000 z silnikiem 90 konnym cyzli 1Z AHU. Tma byl jednomas w standardzie tak jak w glofach 3 itp tyle ze tarcza sprzeglowa ma wielowpust na 23 tak jak w skrzyni 6 biegowej. Tyle ze srednica jest 228mm a nie 240. Wiec musisz jedynie blache z okladzinami przenitowac do takiej tarczy od 1Z i juz masz to co chesz. Moge ci pstryknac fotke bo mam taki caly zestaw od sharana 1Z. jednomas, docisk i tarcza pod skrzynie 5 biegowa ale wielklin pasujacy do 6 biegowej.

JEszcze od jakiegos audi starego pasowaląby ta tarcza ale slaba dostepnosc i piekielnie dorga. Tyle ze juz nie pamietam oznaczen i tej audi i silnika.

Dodano 13.12.2014
Zapomnialemze mialem porobic te fotki i dokladnie to zweryfikowac.

Obrazek

Generalnie byloby okej bo i jedna i druga tarcza ma wielowpust na 23 zeby. JEdna tarcza 240( ta bez psrezynek) druga 228 ( ta ze sprezynami) lecz po pomierzeniu dokladnie suwmiarką okazalo sie ze jest roznica okolo 1 do 1.5 mm w srednicy tego wielowpustu. Czyli zakladajac ta tarcze od sharana 1Z to bedzie ta tarcza latac troszke na walku skrzyni. Tak wiec odpada.
Byla jednak kiedys mowa o jakiejs tarczy z jakiegos starego audi B2 czy B3 chyba 2.0 czy 2.2 czy 2.3 Gdzies to dawno, dawno temu pisalismy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 33 gości