td04 do 1.9 tdi , wasze doswiadczenia.

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

td04 do 1.9 tdi , wasze doswiadczenia.

Post autor: marcinas1983 » pn maja 11, 2015 08:11

lisek171, masz jakiś program zrobiony czy jeździłeś na serii?? Na serii programie + tdo4 auto jedzie jak wolnossący diesel a może i nawet gorzej. Obecnie jeżdżę na td04 bo pożyczoną hybrydę oddałem. Jak dla mnie ciężko coś ugrać na td04 gdy ma się ekonomiczny zestaw ( 10mm + 216stki ). U mnie zmiana kolektora wydechowego oraz zmniejszenie flanszy do 1cm dała boosta szybciej o 200 obr/min. Mam wrażenie, że td04 boosta nabija ale nie jedzie w swojej mapie.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

lisek171
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 08, 2010 13:59

Re: td04 do 1.9 tdi , wasze doswiadczenia.

Post autor: lisek171 » wt maja 12, 2015 21:33

flansza 2x po 10mm kolektor sb, awx wydechowy miałem zamiar zamontować ale spływu bym nie spasował, do logów bez wydechu, testowałem również z boxem który leje paliwa, niestety około 2300 jechało ponizej jechało tak jak mówisz wolno ssący sdi lepiej jedzie poniżej 2 tys, patrząc na logi ta wg mnie aby wytworzyć taką energię aby obudzić tą turbinę ponizej 2tys to trzeba wtryski240 plus pompa 11 , z koleji w wysokich obrotach zaobserwowałem coś w stylu twardej odcinki jak by łapał awaryjny,ciągnie i nagle łup brak mocy, ciśnienie nabija do ponad 2 bar stad odcinka, trochę przebojów było bo walnął mi wężyk w ecu zanim do tego doszliśmy to ze 3 logi nieprawidłowe i ciagle błędy.. ciśnienie żadane wtedy było zaniżone, jak narazie myślę jaki tu komp wsadzić aby po kablu poszło jeśli coś wiesz to proszę o info chyba że działasz na podstawkach (kabelek mam)mam w zamiarze budowę w miarę ekonomicznego silnika 216 11mm ta turbina bez wątpienia się do tego nie nadaje



Havan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 16:10

td04 do 1.9 tdi , wasze doswiadczenia.

Post autor: Havan » wt maja 12, 2015 22:24

jak będziesz się pozbywaj tej 13T to chętnie przygarnę jak w dobrym stanie.


Tuning D/TD/MTDI? Pisz PW.

ciepek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt gru 13, 2011 15:52
Lokalizacja: BOMBONIERKOWO UL.CZEKOLADOWA NR WYLIZANY

Re: td04 do 1.9 tdi , wasze doswiadczenia.

Post autor: ciepek » śr maja 13, 2015 17:05

lisek171 pisze: z koleji w wysokich obrotach zaobserwowałem coś w stylu twardej odcinki jak by łapał awaryjny,ciągnie i nagle łup brak mocy, ciśnienie nabija do ponad 2 bar stad odcinka,
jak depniesz od razu na max zgadza sie ?
potem siwy dym ,czarny ,dławienie silnika, wrazenie jakby paliwa brakowało itd ?????????
a nawet patrzysz z tyłu czy cos na ulicy nei zostalo zgadza sie ?

jesli tak to ustaw wg tak by mogło sie otwierac upuszczajac spaliny
zakres zaworu styka do 1,8 bara i musu byc dobrze ustawiony tak by klapaka otwierała sie daleko poza wartosc zadana



mechatronik1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 20:34

td04 do 1.9 tdi , wasze doswiadczenia.

Post autor: mechatronik1988 » śr maja 13, 2015 21:34

Ja to miałem jak zainstalowałem kolektor ssący od sdi :grin:



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

td04 do 1.9 tdi , wasze doswiadczenia.

Post autor: marcinas1983 » śr maja 13, 2015 21:43

Jakie WG macie w tych td04 bo ja jeżdżę na tym z t15, a to dlatego, że tam pojawienie się jakiegoś boostu powoduje, że WG liniowo się otwiera zaś to ori od td04 dopiero po pojawieniu się ustawionego boosta uchyla klapkę gwałtownie.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

lisek171
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 08, 2010 13:59

td04 do 1.9 tdi , wasze doswiadczenia.

Post autor: lisek171 » czw maja 14, 2015 09:02

"jak depniesz od razu na max zgadza sie ?
potem siwy dym ,czarny ,dławienie silnika, wrazenie jakby paliwa brakowało itd ?????????
a nawet patrzysz z tyłu czy cos na ulicy nei zostalo zgadza sie ? "
dokładnie tak tyle że dymu nie zaobserwowałem wcale powyżej tych 2 tys. nawet na boxie więc paliwa zdecydowanie za mało
WG nie kręciłem, uznałem to za bezzasadne, szybciej od tego nie wstanie za to z tym upuszczaniem spalin tak jak marcinas mówi WG ma inną charakterystykę pracy, ori działa liniowo stopniowo otwierając klapkę ten z tds gwałtownie , podstawą byłoby wymienić WG na takie z charakterystyką działania liniowego jak ori, napewno jest to prostszy sposób na tą "odcinkę" niż edycja całej mapy n75, aby wysterować poprawnie WG z tds łącznie z jej regulacją



ciepek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt gru 13, 2011 15:52
Lokalizacja: BOMBONIERKOWO UL.CZEKOLADOWA NR WYLIZANY

Re: td04 do 1.9 tdi , wasze doswiadczenia.

Post autor: ciepek » czw maja 14, 2015 16:58

kazdy zawór wg działa podobnie dajesz bost 0,3 bar wychodzi np 2mm 0,5bar 5mm 1 bar- 10mm itd...............chyba zeby sprezyna wg była progresywna to inaczej w tdo nei jest
podepnij pod manometr zmieniaj cisnienie i obserwuj gwarantuje ze rusza liniowo nei dalej jak tydzien temu sprawdzałem
tyle ze co innego sam zawór a co innego zawór podczas pracy z turbo ;-)

wszystko kwestia regulacji
nie było dymu bo nei było paliwa czyli na szybkie reakjcje turbo tez nie licz
by był max ogien wg musi byc domkniete do oporu a nei upuszczac nic po drodze i otworzyc sie przy wartosci zadanej
tylko ze nie ma tak wesoło by utrzymac 1,6 bar czyli bost na bogatym paliwie i własciwych nastawach soi na ok 200ps trzeba ustawic wg na otwarcie 2 bar -czyli dodac dodatkowa sprezyne bo 0,4 bar dokłada cisnienie wydechu ;-) i jest miodzio pod warunkiem tez ze zakres pracy ma mozliwosc skoku dalej a nei jest ograniczony długoscia ramienia bo pojawi sie przeładowanie i ta własnie telepawka
by ustawic ładowanie 2,2 bar wg musi miec skok do 4 bar bo 1,3 bar jest przy tym ładowaniu na wydechu
jesli te warunki sa spełnione turbo jedzie jak po szynach nei wyskakujac wiecaj jak 100mb z ob



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

td04 do 1.9 tdi , wasze doswiadczenia.

Post autor: marcinas1983 » czw maja 14, 2015 18:39

Jak na razie ja tam nie mam żadnej delirki i telepawki... obecnie pompuje 1.2 bara z tendencją spadkową wraz ze wzrostem obrotów. Mam podłączony n75 i wg od T15, boost mam ustawiony na WG w okolicy 0.9 bara. Im mocniej naciągałem WG tym większy OB się robił, właściwie to zauważyłem, że WG ustawione poniżej docelowego boostu powoduje mniejsze OB. I tak jest zresztą w ori 1z, jeśli połączysz gruszkę WG z muszlą to turbo nie nabije więcej niż 0.6 bara, jeśli dasz n75 masz już boost'a w okolicy 0.85 bara a w piku 1 bar. Może ciepek, Twój sposób działa na ori WG z TD04, ale jeśli chce się zastosować n75 i regulować boost z mapy to lepiej się spisuje wtedy WG od T15. Po za tym jeszcze jedno trzeba rozróżnić... to kiedy turbo bije boosta jaki chcemy i auto jedzie oraz kiedy bije boosta a auto jedzie jak bez niego. U mnie co bym nie robił to przeważnie koło 2.5 tys obr/min jest uczucie kopa, wcześniej mimo boostu np. na 4 biegu auto i tak się jakoś nie zbiera za ciekawie.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

ciepek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt gru 13, 2011 15:52
Lokalizacja: BOMBONIERKOWO UL.CZEKOLADOWA NR WYLIZANY

Re: td04 do 1.9 tdi , wasze doswiadczenia.

Post autor: ciepek » pt maja 15, 2015 15:07

marcinas1983 pisze:Jak na razie ja tam nie mam żadnej delirki i telepawki... obecnie pompuje 1.2 bara z tendencją spadkową wraz ze wzrostem obrotów. Mam podłączony n75 i wg od T15, boost mam ustawiony na WG w okolicy 0.9 bara. Im mocniej naciągałem WG tym większy OB się robił, właściwie to zauważyłem, że WG ustawione poniżej docelowego boostu powoduje mniejsze OB. I tak jest zresztą w ori 1z, jeśli połączysz gruszkę WG z muszlą to turbo nie nabije więcej niż 0.6 bara, jeśli dasz n75 masz już boost'a w okolicy 0.85 bara a w piku 1 bar. Może ciepek, Twój sposób działa na ori WG z TD04, ale jeśli chce się zastosować n75 i regulować boost z mapy to lepiej się spisuje wtedy WG od T15. Po za tym jeszcze jedno trzeba rozróżnić... to kiedy turbo bije boosta jaki chcemy i auto jedzie oraz kiedy bije boosta a auto jedzie jak bez niego. U mnie co bym nie robił to przeważnie koło 2.5 tys obr/min jest uczucie kopa, wcześniej mimo boostu np. na 4 biegu auto i tak się jakoś nie zbiera za ciekawie.

wytłumacz bo ja nie moge pojac ........
po co montujesz turbo wg na 200ps
skoro :
a)nie masz paliwa by wykorzystać jego potecjał
b)masz wszystko aktywne do sterowania dowolnego vnt

ori vnt 15 wystarcza w zupełnosci do pompy 10mm i wszelkie zmiany na wieksze turbo nie przyniosa nic poza tym co opisujesz czyli szkodą.........

wieszasz na nim psy podobnie jak 3/4 osób które je załozyło , zle je regulujesz nei dostarczasz paliwa i oczekujesz ze samochód zacznie jezdzic szybko
nawet pewnie nei zdajesz sobei sprawy ze za duza ilosc powietrza zmnisza osiagi bo afr za bardzo rosnie i mieszanka staje sie trudniej palna

powtarzam uzyskuje na tym spokojnie 1,5 bar przy 2100prm od 2300 konczy sie wskaznik bost i trzyma 2,2 bar do 5000 rpm a 2 bar z dziura w dolocie wielkosci palca
tyle ze u mnie idzie tyle paliwa ze ori przewody wtryskowe rwa sie jak sparciałe sznurki ale chyba to logiczne ze paliwo musi byc by samochód jechał
nie zlaezy mi na tym by ktos to montował bo ani mnie to ziębi ani grzeje .....
ale moze warto naprawic sobei silnik odzałowac 5000 na solidne wtryski ,pompe, intercooler i program i dopiero wtedy zobaczyc czy bedzie działac jak nalezy czy nie ..........
gwarantuje że na 500nm i 250 ps styknie wstajac jak vnt gt 2052



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

td04 do 1.9 tdi , wasze doswiadczenia.

Post autor: marcinas1983 » pt maja 15, 2015 17:07

ciepek pisze:wytłumacz bo ja nie moge pojac ........
po co montujesz turbo wg na 200ps
bo było tanie i oglądając Twoje filmiki z AAZtem myślałem, że będzie tak samo zapierdzielać. Niestety rzeczywistość jest inna i nawet po sporym podlaniu paliwem była lipa i max boost wysoko. Założyłem ją ponownie bo mam w tym miesiącu wyjazd za granicę i jakoś auto musi być sprawne. Po powrocie do Polski TD04 wylatuje i będę montował coś mniejszego. Nie chcę wychodzić po za 10/11mm i 216stki bo auto służy mi do normalnej jazdy 20km w jedną i drugą stronę dziennie.
ciepek pisze:ori vnt 15 wystarcza w zupełnosci do pompy 10mm i wszelkie zmiany na wieksze turbo nie przyniosa nic poza tym co opisujesz czyli szkodą.........
szukałem taniego vnt15 i ze świecą szukać, a dawać 400-500zł za starego wydupca "po niskim przebiegu" to ja dziękuję.
ciepek pisze:nawet pewnie nei zdajesz sobei sprawy ze za duza ilosc powietrza zmnisza osiagi bo afr za bardzo rosnie i mieszanka staje sie trudniej palna
Kiedyś jak Tobie pisałem, że im więcej boostu daje tym auto gorzej mi jedzie to odpowiadałeś, że mam coś zje****go, Teraz nagle okazuje się, że za co za dużo to nie zdrowo. Ostatnio zmniejszyłem boosta i auto zaczęło lepiej jechać. Zjadę z nim jeszcze trochę bo wydaje mi się że jest i tak za duże jak na mój setup.
Ostatnio zmieniony sob maja 16, 2015 16:07 przez marcinas1983, łącznie zmieniany 2 razy.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

td04 do 1.9 tdi , wasze doswiadczenia.

Post autor: drakula500 » pt maja 15, 2015 17:30

haha dobre, juz był tu taki co mu z mocy pękały podłużnice, teraz widzę nastaje era rwących się przewodów paliwowych :D



brabus124
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn gru 26, 2011 00:27
Silnik: 1Z

td04 do 1.9 tdi , wasze doswiadczenia.

Post autor: brabus124 » ndz maja 17, 2015 19:55

ciepek pisze:po co montujesz turbo wg na 200ps
Nie ogarniam, niby czemu TD04 11G ma wydajność 200KM ? Nie uwierzę w to i nie dawaj na to gwarancji puki nie sprawdzone :shock:
TD04 ma dość sporą stronę gorącą - ale to nie jest najbardziej istotne jeśli chodzi o wydajność turbosprężarki. W większości jest to zależne od strony zimnej a TD04 nie ma wcale jej takiej dużej - powiedzmy zbliżona do 1749vb- ARL. Na takich robi się max 200KM w PD i to są już ostatnie poty, więc te 200KM z TD04 są przesadzone, tak samo TD04 13 - t4 - do 250KM ? Jak to chcesz zrobić ? tak samo strona zimna jest mniejsza niż gt2052, już nie mówiąc że ma lepiej wstać od gt2052v.

Ps. poprzedni DP mi popękał - to pewnie od tego że za dużo mocy :rotfl:


Na sprzedaż turbo garrett gt1549s (WG)pod montaż w vw 1z na moce 150-160KM lub model na moc ok. 160-170KM. info priv
Na sprzedaż wałek 28E SDI i 28D- AAZ

ciepek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt gru 13, 2011 15:52
Lokalizacja: BOMBONIERKOWO UL.CZEKOLADOWA NR WYLIZANY

Re: td04 do 1.9 tdi , wasze doswiadczenia.

Post autor: ciepek » pn maja 18, 2015 17:01

nie wiem jaka wydajnosc ma tdo 11 bo mapy nie widziałem na oczy o niej sie nie wypowiadam
ale tdo 13 t juz tak
wydajnosc wg mapy do 18m3/min i mapa obejmujaca cisnienei do 2 bar a to daje mozliwosc ładowania 1,8 bar do 4500rpm w 1,9 tdi w mapie co spokojnie daje mozliwosc uzyskania ponad 200ps bo na 1,6bar brd to robi której wydech ze 2-3x ciasniejszy
wg moich obliczen tdo 13 wystarcza do 250 ps przy temperaturze dolotu ok 30 st
na marginesie do 230ps producent zaleca własnie vnt gt 2052 które nei maja zdolnosci ladowania powyzej 1,5 bar czyli nie nadaje sie na 200+w 1,9 a w 2,5 juz tak
rzeczywistosc jest jeszcze ciekawsza do 2,2bar turbo trzyma ładowanie bez problemu do 5000rpm z cisnieniem wydechu 1,3 bar
dla przykładu gtb 2260vklr ma 2,5 bar przy tym samym ładowaniu (mam nadzieje ze osoba która to zmierzyła nie obrazi sie ze podałem ta wartosc )

przelicz obciazenie jakie powstaje na tłokah przy tych cisnieniach (emp) i zorientujesz ze 1 bar na wydechu to dodatkowo ok 50kg na kazdym tłoku które trzeba stracic by wypchnac spaliny
jak myslisz ma to znaczenie na uzyskany wynik?
wejdz sobei na strone garreta zakładki turbo tech expert masz wszystko wytłumaczone pokazany schemat obliczen i doboru turbosprezarek

jesli dla ciebie wyznacznikiem wydajnosci czy moliwosci uzyskania max bosta turbosprezarki jest jej wyglad czy podobienstwo do innej to współczuje deficytu wiadomosci bo masz olbrzymie
nie montowałm gt 2052 na 1,9 wiec nei moge sie wypowiadac jak wstaje
1,5 bar przy 2100 na tej nie sprawia wiekszego problemu mimo odprezenia silnika wiec jest swietna bo pracuje doskonale do 5000rpm utrzymujac bezproblemowo 2,2bar i nie dławiac wydechu jak vnt co przełozy sie na lepszy wynik
współczuje popękania dp gdybys zgłebił wiedze zamiast wstawiac złosliwe docinki wiedziałbys jak pozbyc sie egt i nie było by z tym problemów ....



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości