Dopalacz do tdi w postaci LPG

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Dopalacz do tdi w postaci LPG

Post autor: wesol » czw sie 29, 2013 17:34

Pany dzis gadalem z kierowca tira co ma wlasnie wmontowane LPG oczewiscie w celu ekonomicznym. Mowil mi ze spalanie to zamiast samego 35 L ON jest 25 ON + 10 LPG. Chodzi oczeiwscie oto ze LPG jest tansze ale plusem jest tez przyrost mocy i z 440 KM robi sie okolo 500 KM.
Ciekawi mnie by zrobic cos takiego w tdi- oczewiscie tak na dziko. Uruchamialoby sie to przy oedale wcisnietym powiedzmy tak od 70 czy 80% i dawkowaloby to jakas tam okreslona ilosc tego gazu. Ma to jakies prawo bytu czy lepiej odpuscic temat. Ciekawa alternatwa bo w zasadzie nawet nie wiem czy strojenie byloby potrzebne jakby podawac LPG w dolot.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Dopalacz do tdi w psotaci LPG

Post autor: Fafik258 » czw sie 29, 2013 19:06

Analogicznie jak do benzyny bez profi instalki myślę, że to nie będzie banglać jak należy nie wspominając już o przeglądzie, gazie nie wbitym w dowód :hmm:
Taka samowolka bez homologacji nie przejdzie



eden1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: sob gru 17, 2011 00:23

Dopalacz do tdi w psotaci LPG

Post autor: eden1992 » czw sie 29, 2013 22:04

A jak masz w samochodzie nitro, to masz to wbite w dowód?


Sprzedam fabrycznie nowe wyświetlacze full fis do liczników z MK4
Wymiana za dopłatą.

Kontakt: 513680655 lub PW

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Dopalacz do tdi w psotaci LPG

Post autor: wesol » czw sie 29, 2013 22:09

tak ale w benzyniaku masz miec caly czas mieszanke stechiometryczna wiec ilosc podawanego gazu jest bardzo wazna. Poza tym przelaczas silnik z pracy benzynowej na LPG. Tu jest tylko dodawana niewielka ilosc LPG tylko jak silnik pracuje pod obciazeniem.
Chcialbym poprostu spróbować jak by sie to sprawdzalo w celu nie oszczednosciowym a raczej podniesienie mocy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: Dopalacz do tdi w psotaci LPG

Post autor: Fafik258 » pt sie 30, 2013 07:56

eden1992 pisze:A jak masz w samochodzie nitro, to masz to wbite w dowód?
A homologację to nitro ma? Polecam lekturę rozporządzenia. Głośna sprawa ostatnio o starszym gościu który wymyślił instalację coś ala "dodawanie pary do paliwa" wydawało by się bezpiecznej i nieszkodliwej i co? Nie masz homologacji zapomnij o przeglądzie. Chcesz mieć przegląd -> demontuj instalację.
Co innego auta wyścigowe które nie jeżdżą po drogach publicznych bo jeżdżą po zamkniętych torach.
wesol pisze:tak ale w benzyniaku masz miec caly czas mieszanke stechiometryczna wiec ilosc podawanego gazu jest bardzo wazna. Poza tym przelaczas silnik z pracy benzynowej na LPG. Tu jest tylko dodawana niewielka ilosc LPG tylko jak silnik pracuje pod obciazeniem.
Chcialbym poprostu spróbować jak by sie to sprawdzalo w celu nie oszczednosciowym a raczej podniesienie mocy.
Nie mam nic przeciwko Twojemu pomysłowi bo jest to wykonalne ale z prawnego punktu widzenia ktokolwiek byto niebył jest na przegranej pozycji moim zdaniem.

Co do kosztów to: reduktor musisz kupić, komputer, wtryski, filtry więc koszta nie małe. Inaczej sobie tego nie wyobrażam. Ale temat ciekawy



Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Dopalacz do tdi w psotaci LPG

Post autor: JABcok20 » pt sie 30, 2013 14:08

Kiedyś myślałem o HHO nawet kupiłem instalke, poradził mi ktoś gdzieś że stosuje LPG , ma lepsze osiągi. Kogo obchodzi prawny punkt widzenia :kac: Połowa aut z forum miałaby zabrane dowody :hmm:


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

balon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:29
Lokalizacja: TRZEBNICA

Dopalacz do tdi w psotaci LPG

Post autor: balon » pt sie 30, 2013 15:36

po co kombinowac, jedziesz do gaziarza zakladasz gaz do tdi i smigasz :bajer: spotkalem sie juz z trzema takimi tdikami pierdniecie potezne mialy :satan:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Dopalacz do tdi w psotaci LPG

Post autor: wesol » pt sie 30, 2013 16:31

ponoc instalacja taka do diesla jest duzo drozsza jak do benzyniaka. Nie wiem jak sie to ma czy jest wtrysk LPG go komory czy gaz jest podawany w kolektor. Ja myslalem zeby zrobic to jakos prosciej- bez parownika io tego calego osprzetu. Jeden wtrysk gazu w kolektor albo cos w tym stylu a uruchamiane by to bylo elektrozaworem. Prosta sprawa. Nie wiem jak wyglada to z punktu prawa ale cos mi swita ze jak system pracuje glownie na ON a tylko w pewnych warunkach jest dodawane inne paliwo to chyba nie trzeba miec tego wbitego w dowód. Tak jak nitro czy inne sprawy w stylu HHO czy cos sobie ktos tam wymysli. Ile w tym prawdy to nie wiem. W sumie i tak by tu chodzilo o zwiekszenie kopa i uzywanie tylko tego w okreslonych warunkach a nie ze caly czas. Mysle ze w miescie to raczje nieczesto bym to stosowal ale poza miastem zapiety dobry bieg i sandal w podloge to czemu nie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

eden1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: sob gru 17, 2011 00:23

Dopalacz do tdi w psotaci LPG

Post autor: eden1992 » pt sie 30, 2013 22:11

Twój pomysł nie jest zły, tylko kwestia jest w tym żeby tego gazu za dużo nie wpuścić.


Sprzedam fabrycznie nowe wyświetlacze full fis do liczników z MK4
Wymiana za dopłatą.

Kontakt: 513680655 lub PW

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Dopalacz do tdi w psotaci LPG

Post autor: JABcok20 » pt sie 30, 2013 22:26

Instalka od sekwencji...


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

balon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:29
Lokalizacja: TRZEBNICA

Dopalacz do tdi w psotaci LPG

Post autor: balon » pt sie 30, 2013 22:30

z tego co pamiętam gosć który jezdził tym autem mówił ze gazu idzie 30% a 70% ropy, przy takiej mieszance ropa jest spalana całkowicie, dlatego jest but
wesol masz racje taka instalacja jest napewno drozsza od zwyklej, ale jak jeszcze troche pomyślisz to coś wymyślisz :satan:



caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

Dopalacz do tdi w psotaci LPG

Post autor: caro86wlkp » pt sie 30, 2013 23:42

instalacja od nitro, w butli n2o + lpg. zda to egzamin?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Dopalacz do tdi w psotaci LPG

Post autor: wesol » sob sie 31, 2013 14:53

Mi chodzilo ot tylko by pod pedalem zrobic taki przycisk kick down ala i przy konkretnej jezdzie podawac nawet niech tylko okolo 20% LPG. Pytanie tylko czy moze byc to podawane do silnika w dolot czy musi to byc wtrysk bezposredni?? Jest jakas szansa na jakiś stral w dolot jak bedzi eLPG podawane w kolektor dolotowy czyli za turbina a przed silnikiem??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

eden1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: sob gru 17, 2011 00:23

Dopalacz do tdi w psotaci LPG

Post autor: eden1992 » sob sie 31, 2013 20:06

Ja podawał bym w kolektor. W temacie o HHO ktoś wspominał, że znajomy założył do dostawczaka HHO i gaz był wpuszczany w dolot przed turbiną. Nie pochodziło to długo, bo gaz zapalał się bodajże w turbinie i szybko skończyła ona swój żywot.


Sprzedam fabrycznie nowe wyświetlacze full fis do liczników z MK4
Wymiana za dopłatą.

Kontakt: 513680655 lub PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości