Glowica VP blok PD a osprzet

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

chrzaniu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: wt sie 25, 2009 20:38
Lokalizacja: gorzów wlkp.
Kontakt:

Glowica VP blok PD a osprzet

Post autor: chrzaniu » sob wrz 19, 2015 00:30

A tloki z PD niemaja czasem innej komory spalania ?
Pytam bo niewiem ☺
Kolej a sprawa Jabcok z afn wycisnal 327km 633nm.
Ja mam tylko albo az 100niuta mniej i jakos nie obawiam sie o korby a tym bardziej ze te z AXR niesa jakies mega wytrzymale .


Vw Polo 1.9TDI 86c RWD Central -> 12.84s 402m na ślizgającym sprzęgle i delikatnie pod górkę :D
https://www.facebook.com/VwPoloTDIRWD/?fref=ts

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Glowica VP blok PD a osprzet

Post autor: wesol » sob wrz 19, 2015 12:25

przesadzaja ludziska. Masters kiedys mial przecie tego lupka na upalanie z moca prawie 400 koni i dopiero jego syn spowodowal po dlugim czasie ze korba wyszla boczkiem a slupek to byl tenod 101 konnej wersji. Korby byly te same chyba a jedynie tloki byly wieksze od 2.5 tdi transportera. Tyle ze tma pompki byly od tira, jakas locha nie turbinka no i cala reszta tez konkret a wal nie ruszany od 101nki. po tym incydencie dopieor wstawil slupek od ASZa i temat zapomniany


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
rejczel97
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: ndz lut 22, 2015 00:11
Lokalizacja: Mielec

Glowica VP blok PD a osprzet

Post autor: rejczel97 » pn paź 31, 2016 22:39

Witam, na wstępie wybaczcie, że wskrzeszam stary temat :D
Sprawa jest taka - miałem/mam afn'a który napił się wody, pogiął 2 korby, jeden tłok pękł i kawałek krawędzi dolnej trzeciego cylindra znalazłem w misce :D Wszystko miało być modyfikowane na 200+ i coś 400nm, lecz sprawa wygląda tak, że nie wiem czy warto kupować już drugi raz silnik o tym oznaczeniu - ten miał 220tys, idealną gładź cylindrów - ból okropny. Mam chęć zbudowania VP'ka na bazie ASZ/ARL, nawet mam możliwość wziąć dół za 500zł no ale czy jest to warte zachodu? Mam UPG elringa do afn'a i śruby nowe swag'a do czapy więc również mógłbym dorwać afn'a po awarii uszczelki i sobie to poskładać - ale tu też rolę gra przebieg takiego słupka..
Co do ARL/ASZ na pompie to zastanawia mnie sprawa osprzętu - klima podejdzie bo ten sam kompresor był w golfikach asv/ahf z których byłaby łapa, ale co z alternatorem i pompą wtryskową z afn? Z tego co wiem jest inne koło i ogólnie inny sposób regulacji kąta wtrysku. Do tego dochodzą zabawy z pompą vacuum itd.
Co w takiej sytuacji zrobić? Budować i ładować kasę czy wskrzeszać AFN'a.
Setup o jakim myślę to przerobienie mojej pompy 10mm na 11mm na tłokorozdzielaczu renaulta 988, wtryski minimum 230 i turbo gt22v. Przelot i fmic już jest, nawet wałek SDI 028E mi lezy na półce i czeka...



KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 668
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45

Glowica VP blok PD a osprzet

Post autor: KLICHO » wt lis 01, 2016 08:45

Glowica z afn nie bedzie pasowala do dolu PD. Musialbys miec glowice z nowszych VP37 np ASV AHL itp


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Glowica VP blok PD a osprzet

Post autor: wesol » wt lis 01, 2016 09:23

poza tym wszystkim to co za sens pakowac dol od ASZ skoro nie celuje sie ze moc 300 koni?? Zobacz ze Fiodor u siebie w ALH krzesal moce pod 260 koni i to jezdzilo. Zmienil w sumie na dol od ASZ ale z racji ze modzi dalej. na moce pod 200-25 koni to slupek starczy taki co masz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

artur_1617
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 20:24

Glowica VP blok PD a osprzet

Post autor: artur_1617 » śr lis 16, 2016 10:32

Czy ktos ma tarcze zliczająca na wale na sprzedaz? albo namiar gdzie mozna kupic
Czy ta tarcza musi byc z nowszych VP czy moze byc z AFN?
Bede wkladal dol od avf i potrzebuje ta tarcze...


Nadkole audi S4 lewe. Kierownica powietrzna do smica. Adapter do turbo awx 50mm.

Awatar użytkownika
krzysiek1606
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: pn lis 21, 2011 13:44
Lokalizacja: mazowieckie

Glowica VP blok PD a osprzet

Post autor: krzysiek1606 » czw gru 07, 2017 12:44

moze byc z afn :bigok:


krzysiek.[audi a4 b5 avant +++ ]
246HP-472NM [ soft by spanky ]

oferuje czyszczenie turbin , przerobke turbin GTB na podcisnienie , uszczelnianie i modyfikacje pomp wtryskowych , uklady wydechowe z kwasiaka i instalacje fmic
tel. 608370238 TURBO-SPAW

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości