1.9 PD Twin turbo plany budowy.

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

swirek470
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 21, 2011 12:02
Lokalizacja: Dębno

Re: 1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: swirek470 » ndz gru 09, 2012 23:56

marcinas1983 pisze:swirek470, no jak to co... to jest to co Ty chcesz zrobić :helm:
Nie wiem ja juz chyba slepy jestem ;D wlasnie wrucilem z prawie 2 godzinnej jazdy na rekawie i zmeczony jestem ale nie przypomina mi to cos malej turbinki :D Ja troche inaczej chce to zrobic jeszcze mysle nad tym gdzie to wszystko pomieszcze :D


golf 3 variant 1.8 75ps rost style stoi i czeka na swoja kolej
golf 3 variant 1.9 tdi 90ps--->164 ps---> sianko sie zbiera :D

TurboKlekot++
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw lis 08, 2012 00:10

Re: 1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: TurboKlekot++ » pn gru 10, 2012 00:01

marcinas1983 pisze:swirek470, no jak to co... to jest to co Ty chcesz zrobić :helm:
moze zamiast delikatnie mowiac podsmiewać sie ,ktoś napisze czy to jakis wymysł polaka ktory mial dwie turbiny i postanowił sobie je połaczyć wystawić i zobaczyć czy ktoś to kupi...

Chłopak załozył konkretny temat i oczekuje konkretnych podpowiedzi....A poki co GTB itd :rozpacz:

VW TDI VP/PD NA GTB teraz tyle co VR6 w Gazie

A ILE 1.9 TDI VP/PD NA twinturbo/biturbo ?? oczywiscie auta na codzien

Sory za OT :pub:



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: marcinas1983 » pn gru 10, 2012 00:23

TurboKlekot++ pisze:moze zamiast delikatnie mowiac podsmiewać sie ,ktoś napisze czy to jakis wymysł polaka ktory mial dwie turbiny i postanowił sobie je połaczyć wystawić i zobaczyć czy ktoś to kupi...
ja podałem oryginalny wyrób VW jako zilustrowanie tego rozwiązania z dwoma turbinami, ale widzę że tu niczego nie można normalnie napisać... takie rozwiązanie stosuje VW w VW Amarok'u jakbyście doczytali, ale widzę, że nie warto się udzielać w tym temacie.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

swirek470
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 21, 2011 12:02
Lokalizacja: Dębno

1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: swirek470 » pn gru 10, 2012 18:22

Pozwolilem sobie pozyczyc ten rysunek z tematu sprintera 3.0 twin turbo (http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=82&t=284713" onclick="window.open(this.href);return false;)

Obrazek

Czy takie ulozenie turbin bedzie prawidlowe? Czy jako 2 sprezarka czyli duza bedzie miala dosc powietrza do zassania nie bedzie jej ta mala ograniczala?
Spotkal moze sie ktos z takim ulozeniem turbin?

I jeszcze jedno male pytanko jaka moc moze w miare bezawaryjnie zniesc silnik arl?


golf 3 variant 1.8 75ps rost style stoi i czeka na swoja kolej
golf 3 variant 1.9 tdi 90ps--->164 ps---> sianko sie zbiera :D

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: 1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: tomek08 » pn gru 10, 2012 22:53

swirek470 pisze:Widzialem ze tak bedziecie pisac ale ja i tak robie twin trubo bo tego jest malo ktorych jezdzi na codzien po drodze... Nie chce setapu jak ma wiekszosc na forach poprostu chce cos innego...

Wiec piszcie porady i jakie materialy do tego wykorzystac a nie zebym pakowal GTB czy inna suszare... moge zapakowac mala suszare i wielka suszare wieksza od gtb zeby gora byla ladna...
Witam, sorry kolego, ja myślałem, że chcesz zrobić dużą moc, więc poleciłem Ci GTB, skoro chcesz jednak tak jak nie ma jeszcze nikt, biturbo, to spoko.
Szacun dla Ciebie, sam jestem ciekaw jak to będzie popier.... :food:
Pozdrawiam.


Tomek

zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

Re: 1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: zgredd » wt gru 11, 2012 02:21

Na początku trzeba zacząć od tego kto to wystroi. Następnie wymyślając jakieś dziwne rozwiązanie trzeba poczytać pomyśleć, pojeździć ocenić. Gdzieś dawno temu były w necie posty że gulu z ecu projekt dmuchał 2,5 bara w tdi. Ogólnie stosuje się map sensor 51c gdzie doładowanie można ustawić w okolice 2.0 barów, jeśli będziesz potrzebować więcej musisz wymienić map sensor. Trochę to jest dla mnie nie zrozumiałe jeśli nie jeździłeś na różnych setupach to nie masz porównania. Za dużo momentu z dołu jest nie zdrowe i ciężko jest przenieść to na drogę.



swirek470
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 21, 2011 12:02
Lokalizacja: Dębno

Re: 1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: swirek470 » wt gru 11, 2012 11:42

zgredd pisze:Na początku trzeba zacząć od tego kto to wystroi. Następnie wymyślając jakieś dziwne rozwiązanie trzeba poczytać pomyśleć, pojeździć ocenić. Gdzieś dawno temu były w necie posty że gulu z ecu projekt dmuchał 2,5 bara w tdi. Ogólnie stosuje się map sensor 51c gdzie doładowanie można ustawić w okolice 2.0 barów, jeśli będziesz potrzebować więcej musisz wymienić map sensor. Trochę to jest dla mnie nie zrozumiałe jeśli nie jeździłeś na różnych setupach to nie masz porównania. Za dużo momentu z dołu jest nie zdrowe i ciężko jest przenieść to na drogę.
Nie chce duzo momentu z dolu tylko tyle ile ma 1z lub awx zeby nomrlanie sie jezdzilo po miescie szybciej startowal na skrzyrzowaniach... To tego bedzie ta mniejsza turbawka.
A duza turbawke do mocy.

Chce zrobic taki setup zeby mozna bylo latac jak narmalnym dieslem po miescie bez zbytniego dymienia i od czasu do czasu porzadnie przy...olic lub powku..iac lamusow z bemek :)
Ale widze z i tak sie skinczy na GTB czy czyms takim bo nikt mi nie chce pomoc i poradzic jak najlepiej z czego zrobic tylko krytykowac potaficie...


golf 3 variant 1.8 75ps rost style stoi i czeka na swoja kolej
golf 3 variant 1.9 tdi 90ps--->164 ps---> sianko sie zbiera :D

chrzaniu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: wt sie 25, 2009 20:38
Lokalizacja: gorzów wlkp.
Kontakt:

1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: chrzaniu » wt gru 11, 2012 13:04

A ty nawet krytyki nie potrafisz przyjąc na klate .
Poprostu twój pomysł jest lekko bez sensu bo chcesz mieć taki moment jak 1z lub Awx co spokojnie otrzymasz po dobrym strojeniu GTB , a góre będziesz mial nadal BDB na takiej turbinie .
Chciałbys mega górę mocy , ale to trzeba by mega przygotować silnik , porting głowicy, pompki Race czy jakieś mega lepsze ( nieznam sie do konca na pompkach ) Wałek sport ( do tej twojej góry ) Nitro i metanol .
stary zejdź na ziemie i pakuj sprawdzone zestawy .
Pozdro


Vw Polo 1.9TDI 86c RWD Central -> 12.84s 402m na ślizgającym sprzęgle i delikatnie pod górkę :D
https://www.facebook.com/VwPoloTDIRWD/?fref=ts

swirek470
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 21, 2011 12:02
Lokalizacja: Dębno

Re: 1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: swirek470 » wt gru 11, 2012 18:14

chrzaniu pisze:A ty nawet krytyki nie potrafisz przyjąc na klate .
Poprostu twój pomysł jest lekko bez sensu bo chcesz mieć taki moment jak 1z lub Awx co spokojnie otrzymasz po dobrym strojeniu GTB , a góre będziesz mial nadal BDB na takiej turbinie .
Chciałbys mega górę mocy , ale to trzeba by mega przygotować silnik , porting głowicy, pompki Race czy jakieś mega lepsze ( nieznam sie do konca na pompkach ) Wałek sport ( do tej twojej góry ) Nitro i metanol .
stary zejdź na ziemie i pakuj sprawdzone zestawy .
Pozdro
Stary... Kiedy ja napisalem ze chce mega mocy? umiesz czytac? pisalem ok 220/450 czy to jest mega moc?
A jak Ci sie nie podba temat to nikt Ci nie karze przeciez tu pisac i czytac...
A ja moze chce cos innego miec po maska jak wiekszosc ludzi z forum?


golf 3 variant 1.8 75ps rost style stoi i czeka na swoja kolej
golf 3 variant 1.9 tdi 90ps--->164 ps---> sianko sie zbiera :D

TurboKlekot++
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw lis 08, 2012 00:10

Re: 1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: TurboKlekot++ » wt gru 11, 2012 22:14

Jak juz pisałem i napisze ostatni raz GTB W VW JEST JAK GRZYBÓW PO DESZCZU I Z GAZOWANYCH VR6
dziekuje dobranoc :okej:

Rob swoje a oni niech sobie te GTB wsadzaja !
chetnie po sledze temat :pub:

Stary... Kiedy ja napisalem ze chce mega mocy? umiesz czytac? pisalem ok 220/450 czy to jest mega moc?
A jak Ci sie nie podba temat to nikt Ci nie karze przeciez tu pisac i czytac...
A ja moze chce cos innego miec po maska jak wiekszosc ludzi z forum?[/quote]



zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

Re: 1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: zgredd » wt gru 11, 2012 22:41

Skoro jest wiele osób co założyło to chyba coś to oznacza. Temat jest przewałkowany. Podałem swoje pomysły na osiągniecie celu jaki zamierza autor. Chce wydać więcej kasy i spędzić wiele godzin jego sprawa.



fusse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt cze 19, 2009 00:39

1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: fusse » śr gru 12, 2012 00:07

i tak to nie bedzie jezdzilo :okej:



chrzaniu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: wt sie 25, 2009 20:38
Lokalizacja: gorzów wlkp.
Kontakt:

Re: 1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: chrzaniu » śr gru 12, 2012 10:34

swirek470 pisze:
chrzaniu pisze:A ty nawet krytyki nie potrafisz przyjąc na klate .
Poprostu twój pomysł jest lekko bez sensu bo chcesz mieć taki moment jak 1z lub Awx co spokojnie otrzymasz po dobrym strojeniu GTB , a góre będziesz mial nadal BDB na takiej turbinie .
Chciałbys mega górę mocy , ale to trzeba by mega przygotować silnik , porting głowicy, pompki Race czy jakieś mega lepsze ( nieznam sie do konca na pompkach ) Wałek sport ( do tej twojej góry ) Nitro i metanol .
stary zejdź na ziemie i pakuj sprawdzone zestawy .
Pozdro
Stary... Kiedy ja napisalem ze chce mega mocy? umiesz czytac? pisalem ok 220/450 czy to jest mega moc?
A jak Ci sie nie podba temat to nikt Ci nie karze przeciez tu pisac i czytac...
A ja moze chce cos innego miec po maska jak wiekszosc ludzi z forum?
To zrobisz przerost formy nad treścią :satan:
Dla mnie to nawet mozesz nasrac pod maska , każdy Ci tłumaczy jak wołowi że twoj plan na bycie jednym z niewielu mających Twin Turbo to nie porozumienie. Skoro jesteś taki bogaty to rób , udowodnij wszystkim jaki to masz prze zajebisty plan .
Pozdrawiam i pośledze temat i zobacze co z tego wyniknie
Fusse +1 :)


Vw Polo 1.9TDI 86c RWD Central -> 12.84s 402m na ślizgającym sprzęgle i delikatnie pod górkę :D
https://www.facebook.com/VwPoloTDIRWD/?fref=ts

TurboKlekot++
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw lis 08, 2012 00:10

Re: 1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: TurboKlekot++ » śr gru 12, 2012 14:52

Dla mnie to nawet mozesz nasrac pod maska , każdy Ci tłumaczy jak wołowi że twoj plan na bycie jednym z niewielu mających Twin Turbo to nie porozumienie. Skoro jesteś taki bogaty to rób , udowodnij wszystkim jaki to masz prze zajebisty plan .


czego sie czepiacie...czy on prosi was o opinie? piszcie podpowiedzi lub poprostu darujcie sobie wasze madrosci. chce to niech robi jego sprawa... Popieram jego pomysł wkoncu chce cos zrobic czego za duzo niema w cywilnych autach z taka pojemnoscia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości