chip tuning z niemieckiego salonu

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
0rzeł
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pt gru 29, 2006 21:52
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

chip tuning z niemieckiego salonu

Post autor: 0rzeł » ndz lip 22, 2012 16:07

Witam, właśnie nabyłem golfa gti z silnikiem ahf, przeglądając papiery książki serwisowe itd trafiłem na papier z salonu sprzedaży gdzie jest wymienione wszystko co było w pakiecie, widnieje tam wpis chip tuning 1300 marek ;p widział ktoś może jakiś wykres takiego auta które ma chipa z salonu ? trochę już ma nalatane i ciekaw jestem ile to może mieć więcej mocy niż seryjne 110.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9228
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

chip tuning z niemieckiego salonu

Post autor: wesol » ndz lip 22, 2012 16:39

jesli byla robiona aktualizacja softu co bardzo lubieja robic serwisy puki do nich sie zaglada to moze juz nawet tego chipsa nie miec. Zreszta jak to był jakis german w ich stylu to moze i nawet lepiej ze powrocono do serii. Tak czy siak nie przekonasz sie puki nie odwiedzisz hamownie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

fusse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt cze 19, 2009 00:39

chip tuning z niemieckiego salonu

Post autor: fusse » pn lip 23, 2012 13:37

lub zrobisz logi



Awatar użytkownika
0rzeł
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pt gru 29, 2006 21:52
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

chip tuning z niemieckiego salonu

Post autor: 0rzeł » wt lip 16, 2013 13:04

Panowie odgrzebuje temat bo chce się pozbyć tego szajsu, ten pseudo chip jest wpięty we wtyczkę 10 pin co idzie do pompy wtryskowej, lecz odchodzi od niego przewód połączony z innym który wychodzi z przepływomierza. Pytanie czy jak to usunę nic się nie stanie? Niby już prawie 300 tys zrobił na tym chipie ale jakoś dziwnie auto jedzie od 2 do 3 tysięcy ciągnie ładnie, a potem jakby słabnie.



Awatar użytkownika
spanky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: pn maja 25, 2009 20:35
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

chip tuning z niemieckiego salonu

Post autor: spanky » śr lip 17, 2013 09:18

wypnij wszystko bez obawy ...



arwam

chip tuning z niemieckiego salonu

Post autor: arwam » pt lip 19, 2013 12:20

i potem napisz jakie efekty...



Awatar użytkownika
0rzeł
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pt gru 29, 2006 21:52
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

chip tuning z niemieckiego salonu

Post autor: 0rzeł » pt lip 19, 2013 20:45

Szczerze chciałbym opisać jak to teraz wygląda ale akuratnie padły mi amorki i maglownica praktycznie w ten sam dzień także jestem w trakcie remontu, zamówiłem trochę lepsze i jutro zamontuje dzisiaj tylko kawałek przejechałem na sprawdzenie i szczerze mówiąc mam wrażenie że auto idzie równiej... jakby to powiedzieć niema tego kopa powyżej 2.2 tylko łapie koło dwójki(obrotów) i idzie w miarę równo. Jak tylko ogarnę auto to dam znać, jakby ktoś był zainteresowany testem np. na hamowni to chętnie udostępnię :)
ps. tak przy okazji Panowie powiedzcie mi jest na allegro dużo różnych 216, jak poznać albo jak wybadać które są faktycznie na końcówkach boscha albo którymi w ogóle zawracać sobie głowę? bo nie ukrywam, że mam ochotę na lekki przyrost



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9228
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

chip tuning z niemieckiego salonu

Post autor: wesol » sob lip 20, 2013 07:32

nie bierz nic z allegro. Bierz od cowboya. On ci juz zmodzi takie jakie bedziesz chcial- cyz na bosch czy na bosio czy firad czy 7diesel. Ceny tez ma pryzstepne a pewnosc poprawngo ich dzialania bedzie 100 procentowa.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

chip tuning z niemieckiego salonu

Post autor: marcinas1983 » sob lip 20, 2013 09:37

wesol, trochę nieaktualne dane masz... cowboj już nie robi wtrysków tak samo nie ma już żadnego ogłoszenia... niestety sam chciałem ustawić ciśnienia w swoich 210tkach, i nic z tego.
mam wrażenie że auto idzie równiej... jakby to powiedzieć niema tego kopa powyżej 2.2 tylko łapie koło dwójki(obrotów) i idzie w miarę równo
przypuszczalnie przez ten box auto mocniej bije momentem i dlatego teraz masz takie wrażenie, że po jego wyciągnięciu jedzie równiej.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9228
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

chip tuning z niemieckiego salonu

Post autor: wesol » sob lip 20, 2013 09:48

wlasnie nie chcialem w to wierzyc ze juz nie zajmuje sie tym. hmm cóż trzeba bedzie szukac kogos innego w razie co.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
0rzeł
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pt gru 29, 2006 21:52
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

chip tuning z niemieckiego salonu

Post autor: 0rzeł » sob lip 20, 2013 10:33

Słabo to wygląda aktualnie, no nic zaraz odbieram gadżety ze sklepu i zabieram się za montaż jak skończę przejadę się porządnie i dokładnie opisze wrażenia.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9228
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

chip tuning z niemieckiego salonu

Post autor: wesol » sob lip 20, 2013 13:05

chyba ze zakupic samemu rozpylacze i dac do jakiegos pozadnego pompiarza do wyregulowania cisnień. Chyba ze jeszcze tak sobie juz kiedys myslalem zeby poprostu po zakupie rozpylaczy ori boscha wymienic nawet samemu. Z tego co pytalem roznych ludzi to pryz wymianie na ori boschowskie zestawy zazwyczja cisnienia sa poprawne i nie ma takiego rozrzutu jak w zamiennikach.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
VW krzychu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:39
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

chip tuning z niemieckiego salonu

Post autor: VW krzychu » sob lip 20, 2013 23:26

Wtryski 216 sprawdzone http://top-tune.pl/uklad-wtryskowy-wtry ... 18_20.html mogę polecić.


DigiTech Katowice-> PROMOCJA na CHIPTUNING

autoelektronika, diagnostyka, chiptuning, hamownia obciążeniowa, DPF/FAP deaktywacja

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9228
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

chip tuning z niemieckiego salonu

Post autor: wesol » ndz lip 21, 2013 09:13

Krzysiu powiedz no czy PDki tez sprawdzaleś?? Jakie ilosci brałeś ewentualnie na wtryskach od nich modziłeś autka?? Moze okazac sie nienajgorsza alternatywa jesli produkt dobry wychodzi.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości