Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
marewel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 20:20
Lokalizacja: Chełm

Re: Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: marewel » pn kwie 24, 2017 01:19

cowboy pisze:
godski pisze:Potwierdzam. 230 i 260 WZM na półce. Ceny niższe niż Firad a jakość na pewno nie niższa.
godski to jest własnie Azetdiesel - jakby kto nie wiedział ;)
Pisałeś kiedyś że po wymianie końcówek w AL nie wychodzą dawki startowe rozwiniesz trochę temat?
Jako że wycofałeś się z tematu oddałem wtryski do jakiegoś magika i auto nie pali mi na ciepłym.
https://www.youtube.com/watch?v=bBBSbAWraZ0" onclick="window.open(this.href);return false;



misiozol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr sie 19, 2015 22:30

Re: Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: misiozol » wt kwie 25, 2017 18:21

marewel pisze:
Pisałeś kiedyś że po wymianie końcówek w AL nie wychodzą dawki startowe rozwiniesz trochę temat?
Jako że wycofałeś się z tematu oddałem wtryski do jakiegoś magika i auto nie pali mi na ciepłym.
https://www.youtube.com/watch?v=bBBSbAWraZ0" onclick="window.open(this.href);return false;
Z jakich koncowek na jakie to jest WAZNE , kabelek nie podpowiedzial zeby sprobowac odpiac czujnik temp? moze potrzebna jest korekta sofu do tych koncowek , jakie sa obroty na rozruchu ?



Awatar użytkownika
marewel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 20:20
Lokalizacja: Chełm

Re: Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: marewel » śr kwie 26, 2017 07:20

misiozol pisze:
marewel pisze:
Pisałeś kiedyś że po wymianie końcówek w AL nie wychodzą dawki startowe rozwiniesz trochę temat?
Jako że wycofałeś się z tematu oddałem wtryski do jakiegoś magika i auto nie pali mi na ciepłym.
https://www.youtube.com/watch?v=bBBSbAWraZ0" onclick="window.open(this.href);return false;
Z jakich koncowek na jakie to jest WAZNE , kabelek nie podpowiedzial zeby sprobowac odpiac czujnik temp? moze potrzebna jest korekta sofu do tych koncowek , jakie sa obroty na rozruchu ?
Zadałem konkretne pytanie konkretnej osobie.
Ostatnio zmieniony śr kwie 26, 2017 21:35 przez marewel, łącznie zmieniany 1 raz.



misiozol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr sie 19, 2015 22:30

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: misiozol » śr kwie 26, 2017 14:10

Puknij to sie w glowe tym kabelkiem moze cos ci najdzie wiedzy, jak ktos ci zalozyl inne koncowki to potrzebna jest korekta softu bo bedzie takie bzdury polkazywal jak z filmiku, a jak ten drabinowoz nie pali na cieplym to MOZE byc ze ma za niskie obroty i nie lapia sie w mapie rozruchu tez do poprawienia w sofcie dawka rozruchowa latwo sprawdzic przez odpiecie czujnika temp. bardzo proste kolejny fejsiarzu z aledrogo !



Awatar użytkownika
marewel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 20:20
Lokalizacja: Chełm

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: marewel » śr kwie 26, 2017 21:34

Były AL i są odpowiedniki firada,wysłał 2 komplet i też nie działa.Na ory ciężko palił w zimie i czasem telepał silnikiem.Na nowych końcówkach nie odpalał na ciepłym dawka paliwa 10 zamiast 4 spalanie 1.3 na postoju.Dostałem kolejny komplet korekcje na wszystkich 3,na 2 gar nie chodzi wcale gdzie wcześniej miał najlepsza korekcje.



misiozol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr sie 19, 2015 22:30

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: misiozol » czw kwie 27, 2017 09:59

Hmm.. co do zimy no to wiesz sam albo motorownia zlom albo ori wtryski byly zlom calkowity warto pokusic sie o obkukanie cisnienia na cylindrach, podejrzewam ze ciezkie palenie na cieplym nie ma nic do wtryskow raczej typowy objaw slabego rozrusznika/akku naprawiane na szybko przekodowaniem na automat albo korekcja dawki rozruchowej latwe do sprawdzenia przez odpiecie czujnika temp , wtryski podmieniales miedzy cylindrami moze wiazka jest wadliwa ? , co do dawki to typowy objaw zmiany na inne koncowki nie takie jak trzeba wtedy ecu wylicza inaczej ilosc paliwa ;)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: wesol » czw kwie 27, 2017 11:10

Niech zgadne nadarzyn robil te ALki? Ja bede zataz wysylal pompki jedne ale w inne miejsce. Zdam rekacje czy nadarzyn taki och ech jest. Ja to wypali to mam jeszcze dwa komplety ALekbi bede wysylal conajmniej na sprawdzenie. Nie omieszkam zdac relacje.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

misiozol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr sie 19, 2015 22:30

Re: Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: misiozol » pt maja 05, 2017 17:15

marewel pisze:Były AL i są odpowiedniki firada,wysłał 2 komplet i też nie działa.Na ory ciężko palił w zimie i czasem telepał silnikiem.Na nowych końcówkach nie odpalał na ciepłym dawka paliwa 10 zamiast 4 spalanie 1.3 na postoju.Dostałem kolejny komplet korekcje na wszystkich 3,na 2 gar nie chodzi wcale gdzie wcześniej miał najlepsza korekcje.

No i jak tam sie sprawa rozwinela ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: wesol » pt maja 05, 2017 17:37

Marwel zdawaj mi tu relacje bo tez ciekawosc mnie zżera. Ja oddalem wlasnie pompki tez do sprawdzenia tyle ze do innego znachora. Zobaczymy co z tego wyjdzie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
KluKoks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: pn lip 20, 2009 12:22
Lokalizacja: KLU
Kontakt:

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: KluKoks » sob maja 20, 2017 20:45

jakie pompowtryski można dodać do BXF, żeby wykorzystały maksymalnie turbinę i nie marnowały swoich możliwości, fabrycznie chyba są AG. Czy AL nie będą przerostem formy nad treścią jeśli miałaby być to jedyna modyfikacja mechaniczna silnika? AB powinno się wtedy wybrać?
dzięki i pozdrawiam



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: wesol » sob maja 20, 2017 21:39

Przecie ta "sisiareczka" nie wykozysta tych seryjnych pompek. Zreszta ALki w dzisiejszych czasach to chyba tylko zaorane idzie dostac.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: Haki » pn maja 29, 2017 22:55

Chłopaki to teraz ja dodam pytanie od siebie by nie robić nowych tematów wałkowanych po raz enty ...

Sprawa wygląda tak === zmieniałem końcówki w swoim AGR-ku ... stare były na śmietnik ...
Zmieniłem na 216 WZM... ciśnienia ustawione jak u kolegów na forum .. teraz moje spostrzeżenia ...

1 - bardziej dymi .... jak docisnę .. sprawdziłem kąt i dawkę ...

KĄT był na 65-68 ustawiłem 49-51 50-52 delikatnie skacze

DAWKA była 3,8-4,2 obecnie ustawiłem na 2-2,6 ( chyba przegięcie odrobinę ) ale uwaga tu najlepsze bo przed zmianą fis pokazywał 0,5-0,6l/h obecnie stoi na 0,3l/h a spalanie średnie przy jeździe do 120km/h po 500km przejechanych wskazuje 4,2l/100km
Wskazówka od paliwa na połowie a fis , że do tankowania 650km...

Podpowiedzcie mi chłopaki czy z tą dawką nie przegiąłem .... jak docisnę to czarnuch poleci , przy odpaleniu i pierwsze parę min kopci na szaro ...
Zostaje program ? czy coś do poprawy we własnym zakresie :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: tomek08 » pn maja 29, 2017 23:25

Witam, jeśli nie masz jeszcze programu, to by się przydał, ale to nie jest jakiś tam mus.
Z ta dawką to wydaje mi się trochę przedobrzyłeś, ja miałem w ASV 3,6mg/r i po zmianie było czuć różnicę na +.
Zazwyczaj ustawiam tak okolice 3,2-3,8mg/r. Na tej 2,6mg/r. na pewno jest żywszy, ale przy bucie wciągnie swoje.
Spalanie się zmniejszyło, o parę setek. Jednak już dziś nie pamiętam ile dokładnie.
Co do fisu, to u mnie przekłamywał, musiałem zmienić w kopie vagiem, chyba na 115%, żeby się pokrywało. (Po zmianie pompy na 11mm, musiałem zejść na 90%, żeby się zgadzało z tym co do baku zaleję).
Jeśli średnie z fisem zgadza Ci się z tym co wlejesz, to bardzo dobry wynik.
Jakbyś chciał się pobawić to tu masz co i jak:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=464813" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: Haki » wt maja 30, 2017 21:39

tomek08, to co ? zmieniać dawkę na nastawniku ? czy program robić ? Pytam bo za 3 tyg czeka mnie trasa 1700km w jedną .... i się zastanawiam czy jest ok tak jak obecnie ... :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości