Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: JohnyWalker » ndz lis 13, 2011 14:37

Domyślam się,że skoro ma problemy z kątem to tarczke oporową założył z pompy 988



ksenon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 20:27

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: ksenon » ndz lis 13, 2011 15:55

Fucker, fotka jest,odpisałem na gg bodajże.
Czekam na resztę :pub: .

JohnyWalker, tego jeszcze nie wiemy.
Ale to nie jedyna możliwa przyczyna,choć najbardziej prawdopodobna.



Daron7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw maja 06, 2010 20:18
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: Daron7 » ndz lis 13, 2011 17:10

spawacz pisze:jabys dal na 3.5 to egt by bylo takie ze doslownie turbina by sie stopila

A to nowości opowiadasz :)

Kumpel jeździ na 2mg .. z 12mm tłoczkiem ! i wyobraź sobie, że turbo jakoś mu się nie stopiło baa nawet mu uszczeli nie wydmuchało, a jeździ tak już pół roku :shock:



fusse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt cze 19, 2009 00:39

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: fusse » ndz lis 13, 2011 18:43

ja latam na 11mm, nastawnik 3,5, a program 50mg . i tez nic jeszcze nie przetopilo :)



ksenon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 20:27

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: ksenon » ndz lis 13, 2011 21:48

fusse, 0 460 414 987,czy hybryda i ile dmuchasz?



fusse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt cze 19, 2009 00:39

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: fusse » ndz lis 13, 2011 23:30

hybryda z jakiejs renaty, nie wiem jakiej bo kupilem od byka, fala ori z afn, dmucham 1,45bara.



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: spawacz » pn lis 14, 2011 17:06

Daron7 2mg na 12 tak tak i zwolnych obortow schodzi 2H,- to mozesz koniowej mamie zameldowac, na 11 daje sie jak chipujesz 5-5,5 mg max 4.5 a ty o 2mg na 12 , zgroza!!! Osbiscie sam probowem na 216 i org. ASV pompie 2.5mg, to auto schodzilo z obrotow jakbys hamowal 4 biegiem. Jezeli wy tak musicie solic dawkami to macie w rewelacyjnym stanie pompy jak widac, albo piszecie jakies piedoly z kosmosu wziete , k... az film zrobie jaki dym jest, a raczej jak go nie ma. To ze u mnie byl problem z katem, to dlatego ze tlokorozdziwlacz z fala i mechanizmem przyspieszania poszedl, i wiadomo ze nastawa bedzie inna, teraz na opozninowyn potrafi wyprzedzic wiecej niz jest zadane przez fabryke , a na zblokowanym od czasu cos tam drgnie o punkt i tyle. Najlpeiej jakby ktos kto to przerabia na bierzaco cos powiedzac, bo ja te forumowe porady i wskazowki bokiem wychodza ... , a pozniej gadki to niemozliwe, tak sie nie da, taka mala dawka i tak jedzie i niskie doladowanie, no kur... zal!


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Daron7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw maja 06, 2010 20:18
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: Daron7 » pn lis 14, 2011 20:10

spawacz pisze:Daron7 2mg na 12 tak tak i zwolnych obortow schodzi 2H,- to mozesz koniowej mamie zameldowac, na 11 daje sie jak chipujesz 5-5,5 mg max 4.5 a ty o 2mg na 12 , zgroza!!! Osbiscie sam probowem na 216 i org. ASV pompie 2.5mg, to auto schodzilo z obrotow jakbys hamowal 4 biegiem. Jezeli wy tak musicie solic dawkami to macie w rewelacyjnym stanie pompy jak widac, albo piszecie jakies piedoly z kosmosu wziete , k... az film zrobie jaki dym jest, a raczej jak go nie ma. To ze u mnie byl problem z katem, to dlatego ze tlokorozdziwlacz z fala i mechanizmem przyspieszania poszedl, i wiadomo ze nastawa bedzie inna, teraz na opozninowyn potrafi wyprzedzic wiecej niz jest zadane przez fabryke , a na zblokowanym od czasu cos tam drgnie o punkt i tyle. Najlpeiej jakby ktos kto to przerabia na bierzaco cos powiedzac, bo ja te forumowe porady i wskazowki bokiem wychodza ... , a pozniej gadki to niemozliwe, tak sie nie da, taka mala dawka i tak jedzie i niskie doladowanie, no kur... zal!
Do wolnych obrotów schodzi normalnie bez jakichkolwiek problemów, nawet obroty nie falują :bigok:

Mówisz, że na ori pompie ASV i 2.5mg schodził z obrotów tak wolno ? A to nowosc :D Ja jeździłem kiedyś na 10mm na 0mg sobie wyobraź (jeszcze nawet nie wiedziałem ,że takie coś jak nastawnik istnieje) i jedynym problemem była nierówna praca na biegu jałowym, wkrecanie jak i spadanie z obrotów było kompletnie bez różnicy, więc jakieś nowości prawisz no ale jak kto lubi :popcorn:

Dawki wali jak kto chce, ja jeżdze na 11mm i 6.5mg i nie narzekam i nie mam zamiaru schodzić niżej żeby nie było dymu. Kolega jeździ jak wspomniałem na 2mg i 12mm, jest lokomotywa ale nie ma kompletnie zjawiska "zwolnych obortow schodzi 2H"

Poza tym, ku twojej informacji (bo wiem, że oczekujesz tego że po sofcie bedzie auto jechało mega mocno i nie bedzie trakcji na 3ce) - na 216,11mm i seryjnym sofcie AHU (36mg przy 4V) i 0.85b wyszło 137.5HP i 311NM. Więc na tym co masz w serii (42mg przy 4-4.1V) + 11mm + 216 aktualnie masz około 150-160HP/340-350NM.
Po sofcie doleć nawet na 190 i 400nm (zakładam że masz super sztuki końcówki, motor pierwsza klasa i wszystko jest fest ideał nówka ze sklepu) - teraz pokaż mi kogoś kto przy 190/400 traci trakcje na 3cim biegu, bo to autom na 240/450 sie nie robi :rotfl:



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: spawacz » pn lis 14, 2011 20:57

hehehe, skoncz juz te wywody i to pisane, niezle musiales google przetrzepać :helm: , ja powiedzilem 170-190 wystarczy,a ze ty 250 chcesz robic to inna sprawa . Moze ina 3 bedzie cos tam grzebal nie wiem ,ale pewnie sie wkrotce dowiem. I czytaj calosci ja cie prosze. Pozdro


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Daron7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw maja 06, 2010 20:18
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: Daron7 » pn lis 14, 2011 21:36

A co w Google miałem znaleźć :jaja: hehe Tak sie składa, ze na sekcji 11mm jeżdze od stycznia tego roku, i co nie co wiem na ten temat (zaznaczam co nie co!).
Gdzie napisałem, że chce 250 ? :rotfl: Przytoczyłem fakt aut, które na 250hp na big t, gdzie jest nic nic nic i nagle jest jebniecie momentu nie rwą trakcji na 3ce.



ksenon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 20:27

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: ksenon » pn lis 14, 2011 22:04

Daron7, dodam od siebie,że kolega ma 12'tkę z falą de 143,na nastawniku dowalone tak,że mikrometry dzielą silnik od nierównej pracy na jałowym i podobnie jak u Twojego kolegi,nie ma najmniejszych problemów z chodzeniem do wolnych obrotów.
A paliwa zaznaczam dolane,że hoho.

Dlatego nie rozumiem skąd takie problemy na seryjnej pompie,możliwe,że coś z nią było nie tak.
Ostatnio koleś zmniejszył mi dawkę vagiem do 3.0mg,tak do testów i nie odczuwałem żadnych trudności ze spadkiem obrotów na 11/230.
Daron7 pisze:(bo wiem, że oczekujesz tego że po sofcie bedzie auto jechało mega mocno i nie bedzie trakcji na 3ce
Z takim kątem wtrysku to nierealne,trzeba bowiem pamiętać,że aby n 108 mógł prawidłowo sterować przestawiaczem,to w tdi timng wartość musi być jak najbliżej niebieskiej linii.
Każdy stopień w dół,cz też w górę powoduje zmniejszenie zakresu pracy przestawiacza.
spawacz pisze:To ze u mnie byl problem z katem, to dlatego ze tlokorozdziwlacz z fala i mechanizmem przyspieszania poszedl
Poszedł,czyli padł,czy co?
Bo jeżeli wsadziłeś falę de 015 z ...988,to kto Ci taki pomysł podsunął?
Jak kolega koledze,radzę Ci wyjmij ją czym prędzej,no chyba,że na strojeniu tuner będzie dysponował ori mapą kąta ze sterownika,który obsługuje silnik z taką pompą.
Ale to musisz znać numer sterownika.
Bo w przeciwnym razie za wiele tej mocy nie wykrzesze.
Dla mnie to,że musiałeś opóźniać kąt,aby auto lepiej jechało,co zawsze ma miejsce w odwrotnej sytuacji,dowodzi tego,że masz już w serii bardzo wyprzedzony kąt wtrysku,a to najprawdopodobniej zasługa fali de 185.
Gdybyś porównał jej krzywkę z krzywką oryginalnej de 110,to zobaczyłbyś,na czym polega różnica.
Fala de 185 nie jest zła,ale tylko w przypadku seryjnych i niewiele większych wartości wyprzedzenia kąta wtrysku.
Ale jeżeli tylko będzie trzeba zwiększyć zakres,to będą problemy.



fusse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt cze 19, 2009 00:39

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: fusse » pn lis 14, 2011 22:49

tutaj filmik Kolegi Skulek jak pojechal z fala z renaty na program do roberta, nie dalo sie ogarnac dynamicznego, widac na filmiku jak cos sie wysypuje:

" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: _Bolec_ » wt lis 15, 2011 00:24

Daron7 pisze:AHU (36mg przy 4V) i 0.85b
napięcie to 3,726 V a powietrza jest nawet i 0,924 jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione :bajer:



JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: JohnyWalker » wt lis 15, 2011 00:32

Na trzecim biegu to i owszem,a nawet na piątym jak będzie duże turbo 1.8 bara i deszcz,ale na suchym asfalcie z dobrymi oponami nie da rady,za duże przełożenie,prędzej to sprzęgłem obróci niż kołami.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości