Garrett GTB do TDI PD

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

rav_tdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:55
Lokalizacja: Gdansk

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: rav_tdi » ndz sie 05, 2012 12:36

zabba88 pisze:Przyklad ostatni 350Nm przy 2tys i doladowanie 1,1b na 3 biegu bez duzego dymu DP 3" reszta seria arl 55mm
to chyba zaden przykład, bo... ( bynajmnije nie dla evo )
evolution pisze:Ja tam nie widze zadnego marketingu, bo na chwile obecna niestety nikt nie pokazal ze potrafi zbudzic dmuchawe

A wykres został wklejony przed tymi postami czasowo - w temacie wykresy, a nawet wykres ten został wklejony nawet w tym samym temcie tutaj, kilka postów wyzej przed rozpoczęciem "dyskusji"

Czyli Dario84 te wasze kreski sie nie liczą :los2: , lub evo jakims cudem nie zauważył :jezor:


SCIROCCO 4 EVER D BEST!!

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: Garrett GTB do TDI PD

Post autor: evolution » ndz sie 05, 2012 14:52

zabba88 pisze:ja czegos nie czaje:) Slaby dol+dym poniewaz wydech seria? To jakby zrobil wydech to na tych samych nastawach wogole bylby batory z tylu przy wstawaniu.Uniego jeszcze kat redukowal dymienie.
Z drugiej strony wiem ze na seryjnym wydechu nawet z katem da sie zrobic 270-320Nm i nie potrzeba kosmicznego doladowania.
Przyklad ostatni 350Nm przy 2tys i doladowanie 1,1b na 3 biegu bez duzego dymu DP 3" reszta seria arl 55mm
nie dziwne :) nie czaisz tego ze w aucie jest/ byl zasadniczo jednomas ktory powodowal wibracje juz przy tych parametrach???, nikt normalny nie walilby po sprzegle momentem jesli buda drga... to ze jest dym nie oznacza ze sa duze parametry chyba ze sadzisz inaczej, ja wiem ze mozna zrobic dym bez generowania mocy/ momentu. Tak czy inaczej rav wpadl mocno spozniony autem na mody przy czym mial juz swoja wizje na zakres przerobek i koniecznie chcial wyjechac tego samego dnia znajac konsekwencje oczekiwan, wiec mu to zrobilem. Nie wnikam czy chcial tak miec na swoje wlasne zyczenie czy tez ktos mu podpowiedzial. Co do doladowania, nie pytales ile doladowania bylo w tym aucie ale to szczegol.
zabba88 pisze:nie potrzeba 2bar na 3 biegu aby miec 300-350Nm w ok. 2000
jasne ze dla 350 nie potrzeba, te doladowanie daje sie dla 500+ niuta co nie zmienia faktu ze trzeba sprzegła do tego, ewentualnie zawsze mozna moment zmniejszyc, a co do wydechu, jak wam bywa ze po wydechu spada dol to ja nie mam pytan... i jeszcze jedno skoro nasze tdi nie sa przystosowane na takie doladowania to po jakiego grzyba na serii arl "niektorzy" ladowali 1,8 bara od 1900 rpm???przeciez to ( takie gadanie o wielkosci doladowania i jego destrukcyjnym dzialaniu) sie kupy nie trzyma :bajer: proponowalbym skonczyc wywody, o wartosci niuta etc, przynajmniej w tym JEDNYM przypadku bo nie ja decydowalem o tych wartosciach, a zlozylem setup ktory zazyczyl sobie RAV. ewentualnie moge wkleic z dyszke wykresikow z 350+ i 400+ z ostatnich 3 miesiecy na forum w ramach przechwalek, tyle zebym pozniej nie slyszal ze potwierdz to na innej hamowni bo bardzo chetnie pojade na TĄ hamownie :pub: sie okaze ze znow jest wiecej...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: evolution » ndz sie 05, 2012 15:15

rav_tdi pisze:Czyli Dario84 te wasze kreski sie nie liczą , lub evo jakims cudem nie zauważył
bez obaw ja zauwazylem, roznica jest tylko zasadnicza, Oni sami zadbali o zestaw, a Ty sam zadbales by byl jak najbardziej Twoj- Twoj wybor, Jak i zauwazylem ze takie parametry pokazalem dawno ze slabszych silnikow ( ajm, asz nawet axr) Co do twojego, ja dalem propozycje, montuje wydech wedle swojej koncepcji, ty dbasz tylko by sprzeglo bylo na tylemocne by udzwignelo parametr. Płatne tylko w przypadku gdy bedzie dzialac jak trzeba- domyslam sie ze bedziesz do boolu uskuteczniac koncepcje braku checi inwestowania w oske bo mogłoby sie okazac ze niestety znow zawstydzilbym paru ziomkow... :rotfl:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: monopolowy » ndz sie 05, 2012 15:36

evo, tak poza tematem - dawno nie widziałem tak zarozumiałej i pewnej siebie osoby


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: Garrett GTB do TDI PD

Post autor: evolution » ndz sie 05, 2012 16:23

monopolowy pisze:evo, tak poza tematem - dawno nie widziałem tak zarozumiałej i pewnej siebie osoby
To TYLKO pewnosc siebie i nic wiecej. z zarozumialoscia ma niewiele wspolnego chocby dlatego ze wiem co moge zrobic na danym i wybranym przez siebie setupie i domyslam sie dlaczego RAV chcial taki a nie inny setup, zreszta nie sposob wymyslec to i owo czytajac kilka wypowiedzi i wykres zrobiony po 4 miesiacach po modyfikacji pod dyktando RAV. DOSTAL dokladnie to co CHCIAL ale najlepiej powiedziec czego to "nie potrafi" EVO nie mowiac ze samemu sie zachcialo takiego niepotrafienia. :grin:
P.s. mamy tylko dwie opcje w przypadku tego auta jak i mojej pewnosci siebie:
1 robie wydech
2 nie robie wydechu
w 1 opcji bedzie czarno na bialym co i jak potrafie ( pytanie tylko komu bedzie to na reke :rotfl: )
w 2 opcji kazdy wyciagnie wnioski takie jak bedzie chcial, ja moglbym szukac teorii spiskowych ale po co... :smoke:
Ostatnio zmieniony ndz sie 05, 2012 16:30 przez evolution, łącznie zmieniany 1 raz.


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: Fahoo » ndz sie 05, 2012 16:27

niepoprawny chwalipięta
temat miał byc o przerabianiu a nie o chwaleniu sie softami
gdzie sa fotki przeróbki ...pierdy z 2 ostatnich stron do wykasowania jak nic


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: Dario84 » ndz sie 05, 2012 16:47

małe sprostowanie z mojej strony, jeszcze się nam nie zdarzyło żeby dol spadł po zrobieniu wydechu


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: Garrett GTB do TDI PD

Post autor: evolution » ndz sie 05, 2012 21:59

Dario84 pisze:małe sprostowanie z mojej strony, jeszcze się nam nie zdarzyło żeby dol spadł po zrobieniu wydechu
Dario to jest dla mnie oczywiste, ze dobry wydech pomaga w dolnym zakresie obrotow bardzo duzo a nieznacznie w gornym, co jest szczegolnie zauwazalne przy gtb, dlatego tez napisalem tak a nie inaczej :pub:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

arwam

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: arwam » ndz sie 05, 2012 22:19

evolution pisze:Dario to jest dla mnie oczywiste, ze dobry wydech pomaga w dolnym zakresie obrotow bardzo duzo a nieznacznie w gornym,

ja zauważyłem u siebie dokładnie odwrotną zależność, czy większy wydech tym lepsza góra, w dole różnicy nie ma lub nawet jest niewielkie pogorszenie.
może jesli fragmęnt tylko wydechu jest duży a reszta jest mała to może i jest tak jak mówisz ale jeśli całość od turbo do końca ma taką samą średnice to tak jak mówiłem...



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: Dario84 » ndz sie 05, 2012 22:39

arwam pisze:może jesli fragmęnt tylko wydechu jest duży a reszta jest mała to może i jest tak jak mówisz ale jeśli całość od turbo do końca ma taką samą średnice to tak jak mówiłem...
zawsze robimy wydech tak żeby nie było żadnych zwężek bo ze zwężkami wydech jest traktowany tak jak najmniejsza średnica w całym układzie, możesz mieć 2,5" a w jednym miejscu odcinak 55, i wydech traktujesz tak jak by był 55, cała robota idzie na marne jeśli chodzi o moc końcową, do spool up wydech nawet ze zwężką będzie lepszy niż seryjny.

Także zależność jest zawsze na + i na dole i na górze przynajmniej we wszystkich przypadkach u nas a nie było ich mało.

Poza tym na jakiej podstawie twierdzisz że się pogorszyło ?? Jakieś logi, pomiary na hamowni ??


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Muszka.d
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: wt gru 18, 2007 21:15
Lokalizacja: DW /ONY
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: Muszka.d » pn sie 06, 2012 00:43

A może zobaczylibyśmy wszyscy film nakręcony poprzez "usera" evo jak potrafi obudzić GTB ?
("user" piszę w ten sposób a nie inny bo "user" evo pięknie super extra cudownie naj naj opier**** mi moje 4literki na alledrogo wypisując w opisie aukcji jaki to ja jestem EXTRA NAJ NAJJJJ GORSZY !! ) - jak dla mnie tym postawił kropkę nad i - udowadniając wszystkim że "nie zależy mu na pieniądzach" jak to kiedyś wspomniał i wystawiając ogłoszenie wystawił je jedynie dla żartów a nie dla korzyści majątkowych :) - tak tak panie "user" evo a mój leon na 544 nm na seryjnym sprzęgle :bigok: :bajer: i 500 nm przy 2000 obrotów :okej:

Jak dotąd to jedynie mój leon świeci przykładem, dodam że wykonałem kapitalny remont silnika łącznie ze świeżą głowicą 2010 lub 2011r do tego porting, wałek pierścienie panewki itp itd.... i tylko głośno myślę........ czy to może nie przyczyniło się do SUPER EXTRA NAJ NAJ oh ah eh WYNIKU 2 bary przy 2000 obrotów ?? a może ta SUPER HIPER EXTRA przeróbka GTB jaką "user" EVO wykonuje jest STWÓRCĄ tak ZACNEGO wyniku ?? :bajer:

ZAPEWNE TA SUPER HIPER EXTRA PRZERÓBKA EVO SPRAWIŁA ŻE MÓJ LEON osiągnął 544 nm :) iii mało tego.....

Sprzeczacie się zabba88, rav_tdi, hehehe chłopaki zerknijcie ile u mnie wyszło przy 2000 obrotów :)

Obrazek

TO SĄ DOPIERO CZARY Z MLEKA - i to na seryjnym sprzęgle i 2 MASIE :) :food: :satan: :bigok: :spam: :bajer: :helm: :banghead: :okej: :smoke: :kwiatek: :kwiat: :shock: :-( :-) :D :jaja: :-x :P :? :shock: :rotfl: :pub: :goof: :grin: :crazy: :chytry: :blush:


a co powiecie na to - bezdymny soft by EVOLUTION MOTOR SPORT
Obrazek
AHHH NO PRZECIEŻ - zaraz padnie stwierdzenie "NIESZCZELNOŚĆ W UKŁADZIE" była powodem "poddymiania"


Złośliwy nie jestem ale nie lubię jak ktoś na siłę chce komuś zaszkodzić opowiadając bzdury klienteli którą otrzymał z mojej strony.... i o ile mnie pamięć nie myli to nie rozliczyliśmy się jeszcze :okej: przeznacz pieniążki na cele charytatywne.

Pozdrawiam MuszkaD
bez odbioru.


[/color]
tel: 606408070- WTRYSKI 0.216/0.230/0.260 WZM/TH/SEVEN/BOSCH/FIRAD
POMPOWTRYSKI - FIRAD HF +50% / +80% / +120% Power Plus 1043, Race 783
TURBINY [- GTB2260VK / GTB1756VK / GT2256VK / GT1749VA / GT1749VB /gt22v / GT2256V

arwam

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: arwam » pn sie 06, 2012 10:05

Dario84 pisze:Poza tym na jakiej podstawie twierdzisz że się pogorszyło ?? Jakieś logi, pomiary na hamowni ??

po tym że pogorszyła się elastyczność na niskich obrotach która i tak jest marna, ale za to szybkość wstawania jak, góra sporo sie polepszyły
Dario84 pisze:Także zależność jest zawsze na + i na dole i na górze przynajmniej we wszystkich przypadkach u nas a nie było ich mało.
tylko że TDI ma znacząco inne fazy rozrządu, a to ma też bardzo duże znaczenie,

ja jeszcze niedługo poeksperymentuje z wałkiem od TDI na GTB2260VK ale to i tak są całkowicie inne światy TD i TDI

Muszka.d pisze:a co powiecie na to - bezdymny soft by EVOLUTION MOTOR SPORT

AHHH NO PRZECIEŻ - zaraz padnie stwierdzenie "NIESZCZELNOŚĆ W UKŁADZIE" była powodem "poddymiania"

jeśli to jest bezdymny setup to mój spełnia najosztrzejsze, nabardziej rygorystyczne normy czystości spalin i to z USA
nawet teraz aż takiego batorego nie zostawiam. nie żebym nie mógł ale już przy lekkim dymie temp silnika mi bardzo mocno skacze.
jak będę rozbierał auto do przeróbki na synchro chyba czapka zleci z silnika i będzie inny wałek rozrządu i porting głowicy, że o kolektorze nie wspomnę...



Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości