Garrett GTB do TDI PD

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: wesol » pt sie 03, 2012 16:37

nierdzewka nie wplywa na korozje zwyklej stali. Mozesz tez pospawac elektroda nierdzewna i tez bedzie git.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: Dario84 » sob sie 04, 2012 00:39

Seat Ibiza Cupra BUK, modyfikacje:

- GTB2260VK
- DP 3"
- strojenie

Reszta wydechu seryjna 55mm

Obrazek

225KM, 440Nm, 350Nm przy 2000obr

Zdjęcia z przeróbki tutaj: http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 271&type=1" onclick="window.open(this.href);return false;


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: ronuch » sob sie 04, 2012 08:22

a pamietacie moze jaka jest srednica splywu oleju w avf - srednica zewnetrzna rurki


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: Dario84 » sob sie 04, 2012 09:25

ronuch, 12mm na zewnatrz


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: ronuch » sob sie 04, 2012 10:50

dzieki Dario84 na was z CTR-u zawsze mozna liczyc :)
mozesz mi wytlumaczyc jakie znaczenie ma srednica dp skoro np wyjscie spalin z gtb1756 ma 47mm czyli nie cale 2 cale?


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garrett GTB do TDI PD

Post autor: rob555 » sob sie 04, 2012 11:20

A tu taka ciekawostka:
Golf ARL z GTB22 soft podpisany - evolution gtb22st1 zagoscil wczoraj u mnie na rolkach:

Nalozylem wykres znajomego ktorego robilem naprawde na kolanie na podobnym setupie i co wieksze ze znikomym dymieniem z dolu.
Jak widac w kwestii budzenia turbiny to ja tu tych magicznych sztuczek nie widze co wiecej auto kopcilo z dolu sporo (a podobno tylko bezdymnie sie robi)...

Obrazek

Wiec gdzie te czary z mleka EVO?


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: wesol » sob sie 04, 2012 13:18

no bedzie wojna jak nic i pewnie czasowe zamkniecei tematu.
Wstaje tak bo pewnie klient tak chcial itp. Ja tam nie rozumiem tej wojny na wstawanie. Niby chcą ludziska zeby wstawalo wczesnie a za chwile krzcza ze oski ukreca ze dwumasy siadają i sprzegla sie slizgaja po miesiacu albo zaraz suzjaka slupka na wymiane bo sie panewki przekrecaja. Sa jakies zawody na wstawanie tych turbin itp?? Po co ten płacz i lament ja nie kumam, przeciez nie wstaja te suszaryprzy 3600 obr czy cos w tym stylu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: rob555 » sob sie 04, 2012 13:53

Tu nie chodzi o wojne...ale kilka stron wczesniej EVO udowadnial ze tylko ON umie to dobrze zrobic ze tylko JEGO patenty sa najlepsze i tylko JEGO soft ogarnia.
Ja nie uwazam by robota EVO byla zla, Zassalem softa i powiem tak ze to bardzo dobry soft na moje skromne oko ale tak samo dobrze robi jeszcze kilka innych firm w polsce (CTR, BRK, Rogal, Dynosoft, EcuProject i inni) i pisanie o tym ze tylko JA JA JA jestem najlepszy to mi sie kojarzy tanim marketingiem....


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: Dario84 » sob sie 04, 2012 15:01

Zapomniałem dodać że te 350nm przy 2000obr jest uzyskane z ciśnienia 1,1b.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: Fahoo » sob sie 04, 2012 15:03

gites fajnie ze newton długo sie utrzymuje

budzenie :hmm: soft to pryszcz najwazniejsza jest przeróbka a nie soft soft mozna dopiescic,przeróbke spierniczysz i dowidzenia...nawet szaman nie pomoże


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: krzys-jeruzal » sob sie 04, 2012 21:33

rob555, ja myślę ze moment był za duży i ośliznęły się koła :) bądź twoja hamowania lub ty zile z hamowałeś auto :)
w końcu mamy wykres z innej hamowni i widać ze wszyscy fachowcy robią podobnie...



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: evolution » sob sie 04, 2012 23:42

rob555, nie bedzie wojny bo to jak ladnie napisales jest st1 na seryjnym wydechu pod jednomas na wyrazna prosbe klienta zrobiony ze slabym dolem do tego zrobiony w 1 dzien i strojony pozna noca - tez na prosbe klienta i do tego dymnie z dolu - wystarczylo spytac klienta co i jak,
Ja tam nie widze zadnego marketingu, bo na chwile obecna niestety nikt nie pokazal ze potrafi zbudzic dmuchawe
Co do 2 bar i dobrego wstawania jak dorwiesz stage 4 to pogadamy- ale najpierw musisz go odczytac:)
p.s. dziwi mnie ze nie wkleiles kresek ktore dalem klientowi ... chyba widze pewna tendencje... :pub:
a i bym zapomnial auto ma tez katalizator- na wyrazna prosbe klienta...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

rav_tdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:55
Lokalizacja: Gdansk

Re: Garrett GTB do TDI PD

Post autor: rav_tdi » ndz sie 05, 2012 00:00

krzys-jeruzal pisze:rob555, ja myślę ze moment był za duży i ośliznęły się koła :) bądź twoja hamowania lub ty zile z hamowałeś auto :)
w końcu mamy wykres z innej hamowni i widać ze wszyscy fachowcy robią podobnie...

A więc tak:

nic nie jest źle zmierzone i nic sie uślizgnęło!

Turbo przerabiał evo i soft pisał evo!!

Po jakimś czasie, gdy dostałem auto pod swoją noge, to odrazu miałem zastrzeżenia, że jest sporo dymu, a przede wszystkim w przedziale 1700-2500rpm.

Soft był zrobiony na seryjnym wydechu wraz z katem i z myślą na ori sprzęgło i 2masa, a mody były robione na 1masie i sprzegle do 550nm!!

Turbo nie wstawało tak jak bym chciał NA BANK i sądze ze nie ma takiego kto by chciał żeby turbo mu późno wstawało...tu jedynie można dopisać, że nie mogło być 500nm przy 2500rpm bo by sie ori sprzegło usrało, a gdyby było chociaż 300nm przy 2000rpm to już byłby tylko lekki niesmak, że nie ma przykładowo 300 przy 1850rpm a 320rpm przy 2000rpm, choć nie wiem, czy jest to możliwe tak to zrobić, żeby późnie przy 2500rpm zbijać ciśnienie zeby nie było wiecej niż 415nm powiedzmy...

W przyszłości miał byc robiony wydech i korekta, ale to sie ma nijak raczej do ori sprzegła i dwumasa, bo niuta większe by i tak nie utrzymało...

Po załozeniu ori sprzegła okazało sie że uślizguje sie przy 2500rpm, no i ten dym (że mi aż ludzie długimi puszczali) wiec zawitałem w Tune-up osobiście, gdzie Robert zdjął troche niuta, pociagnał górę wyżej i dodał pare PS, a dół też polepszył minimalnie...

Ogólnie rzecz biorąc nie krytykuje evo, ale i nie powiem ze jest Eh Oh Ah, tym bardziej ze widziałem kilka wykresów w tune-up, które na bank nie odbiegały od tego zrobionego u mnie, a nawet były też lepsze - chodzi mi głównie o to nieszczęsne wstawanie GTB, gdzie podobno trzeba mieć konkretny łeb na karku, zeby turbo odpowiednio przerobić

Jest jeszcze jedna rzecz, której conajmniej nie CIERPIE (delikatnie mówiac) - przechwalanie sie, kozaczenie... jak zwał tak zwał, każdy wie o co kaman!! Już nie raz pisałem Jackowi anegdotke o polskim niemcu, który chodził i opowiadał jaki to on nie jest inteligętny, gdzie faktycznie chłop nie był tępy, ale i nie był nad wyraz bystry, a inteligętny człowiek nie chodzi i nie opowiada o tym że jest taki mega eh oh ah, bo to jest żenua i automatycznie jedno wyklucza drugie !!

Co do mojego GTB, to można chyba jedynie powiedzieć, że takie pechowe turbo sie trafiło (coś jak w BRD), lub motorownia już klęka, z drugiej strony patrząc na wykresy innych firm na turbinach gtb, to widac, że jest to raczej norma i jedynie ładniej to wstaje, gdy sie zrobi konkretny porting głowicy, dolot jakiś ładny i wydech, a tak to jest to po prostu STANDART!!


Co do wykresu, to jest, ale bracki go zostawił poza granicami kraju na pendrive, który tam został po prostu...


SCIROCCO 4 EVER D BEST!!

Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości