Pomoc w projekcie AHF GT22

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w projekcie AHF GT22

Post autor: cowboy » pn sty 17, 2011 20:43

Byku21 pisze:
ale wymiana tez kosztuje pare PLN (pewnie koło 300-500PLN)
sama wymiana jeżeli pompa jest sprawna kosztuje od 150-200 złotych
zalezy od zakresu prac.. w Nadarzynie kosztuje 450 PLN ale pompa jest testowana, cała rozbierana, czyszczona (również nastawnik) i wymieniane wszystkie uszczelki - takie maja podejście do tego tematu jak pytałem
do tego mają tez tłokorozdzielacze 11 z pompy z renault DTI juz nie pamietam za 600-700 PLN
summa summarum robi sie niemała sumka, wiec polecałem kazdemu kupno gotowej 11
IMO cena nie jest mała ale jak juz jest pompa rozebrana to trzeba jej zrobić gruntowny przegląd... a jak wiadomo samo czyszczenie nastawnika kosztuje około 150 PLN
to juz zalezy jak kto woli, wiadomo można samemu robić, mozna oddać do zakładu, który da gwarancję itd itp
mozna szukac na allegro, na szrotach, jak ktoś nie wie to sprzedaje tą pompe w cenie zwykłej czyli 500-600 PLN

najlepsza opcja to kupić od kogoś u kogo wyszła ładna moc i pompa działała OK, bo używki mają przebiegi po 300, 400 tys km i cięzko o porządną pompę 11



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Pomoc w projekcie AHF GT22

Post autor: cowboy » pn sty 17, 2011 20:54

sagon pisze:Wystarczy,że Ty robisz kokosy,nie będę Ci bruździł.
sagon pisze:Ty zarabiasz kokosy,to możesz tyle bulić,ale kolega nie handluje na forum,więc nie dziw się,że szuka tańszej opcji.
chłopie przestań sie juz użalać, założ sobie temat w dziale giełda i zarabiaj kokosy a nawet banany
oferuj 216 za 500 PLN, chiptuning za 500 PLN, pompy 11 za 500 PLN i przestań zazdrościć i zaglądać innym do kieszeni !
jesli bedziesz dalej spamował uparcie w dziale speed na temat kokosów doczekasz sie warna...
Pacio19 pisze:Odewał sie do mnie użytkownik Byku21 z oferta takiego wlasnie zestawu do przerobki na 11mm za pol ceny normalnej pompy 11 to o niego wam chodzi? Jesli jest to sprawdzona metoda to chetnie skozystam bo i z kasa nie jest kolorowo a i wiem ze moja pompka 10mm jest zdrowa :)
Pacio19, bierz od tego kto Ci da gwarancję.. cenowo wyjdzie Cie to podobnie jesli weźmiesz pod uwagę odsprzedaż swojej pompy (jesli wyszło 163KM to jest zdrowa sztuka)

zakładam że swoją pompe opylisz za 500 PLN to masz 1350-500=800 PLN
jesli kupisz od kolegi byku21 zestaw do przeróbki za połowe ceny 11 (czyli 650-700 PLN) to tez dobra cena bo w zestawie jest fala, to dowiedz sie ile przełożenie tego do Twojej pompy - jesli pompiarz Ci to zrobi za 150-200 PLN to wychodzi Cie na to samo



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Pomoc w projekcie AHF GT22

Post autor: Byku21 » pn sty 17, 2011 21:07

zalezy od zakresu prac.. w Nadarzynie kosztuje 450 PLN ale pompa jest testowana, cała rozbierana, czyszczona (również nastawnik) i wymieniane wszystkie uszczelki - takie maja podejście do tego tematu jak pytałem
każdy ma takie podejście do klienta tylko nie każdy klient wyłoży 450 i powie,że chce sprawdzenie,wymianę uszczelnień,czyszczenie nastawnika jeżeli jest pewny swojej pompy,bo spotykam się coraz częściej z tym i nikt nie narzeka,żeby coś było nie tak,czy wyciek się jakiś pojawił...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Pomoc w projekcie AHF GT22

Post autor: Byku21 » pn sty 17, 2011 21:09

jesli kupisz od kolegi byku21 zestaw do przeróbki za połowe ceny 11 (czyli 650-700 PLN) to tez dobra cena bo w zestawie jest fala, to dowiedz sie ile przełożenie tego do Twojej pompy - jesli pompiarz Ci to zrobi za 150-200 PLN to wychodzi Cie na to samo
i odpada robota z roztaczaniem mocowania i przerobieniem kostki,bo zostaje wszystko w ori jeżeli przekłada do swojej...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Pomoc w projekcie AHF GT22

Post autor: sagon » pn sty 17, 2011 21:15

cowboy pisze: w Nadarzynie kosztuje 450 PLN ale pompa jest testowana, cała rozbierana, czyszczona (również nastawnik) i wymieniane wszystkie uszczelki
Czyli wymienią kilka miedzianych podkładek,które i tak były dobre i ze dwa gumowe oringi,rozbiorą(albo i nie)wymyją poskładają i napiszą,że pompa po regenaracji.
Tak wyglądają regenerowane pompy.
Nic w tych pieniądzach poza tymi pierdołami nie robią.
Pompa,była i jest w takiej samej kondycji,jak przed regeneracją.
No może poza wyglądem zewnętrzym,bo wymyta,aż się świeci.

Bogdan nie zakłada nowych,tylko używane komplety od tego reno,jak twierdzisz,więc skoro na jego używkach pompa jest jak nowa,to nie rozumiem,dlaczego na innych miała by nie być,wyjaśnisz mi to?


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Pomoc w projekcie AHF GT22

Post autor: cowboy » pn sty 17, 2011 21:47

Byku21 pisze:i odpada robota z roztaczaniem mocowania i przerobieniem kostki,bo zostaje wszystko w ori jeżeli przekłada do swojej...
nie jestem pewnien ale autor wątku ma AHF, wiec raczej nie trzeba nic roztaczać ?
sagon pisze: Bogdan nie zakłada nowych,tylko używane komplety od tego reno,jak twierdzisz,więc skoro na jego używkach pompa jest jak nowa,to nie rozumiem,dlaczego na innych miała by nie być,wyjaśnisz mi to?
dla Ciebie Pan Bogdan , to po pierwsze
po drugie nigdzie nie napisałem że zakłada nowe, pisałem juz to na forum że tłokorozdzielacze są po regenracji ale z gwaranacją ! i nie sa regenerowane w Diesel-Serwis !

nigdzie tez nie napisałem że na innych nowych / regenerowanych tłoczkach nie jest jak nowa

nie wiesz co robią w firme Diesel-Serwis więc moze nie pisz wiecej (póki jeszcze możesz na tym forum)
jesli chcesz porozmawiać zapraszam w sobote do Nadarzyna w godzinach 10-14, moze powiesz "Bogdanowi" prosto w oczy o tych paru podkładkach - w sumie warsztaty z okolicy wysyłają pompy do Nadarzyna, żeby je tam wymyli ;) - i że oszukują klientów ?
myslę że to bedzie dobry test czy jestes internetowym hejterem czy potrafisz zachować się jak mężczyzna - zwracam Ci koszt dojazdu skądkolwiek tam jesteś pod warunkiem że wrzuce filmik z rozmowy na forum - idziesz na to ?



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Pomoc w projekcie AHF GT22

Post autor: Byku21 » pn sty 17, 2011 21:57

pisałem juz to na forum że tłokorozdzielacze są po regenracji ale z gwaranacją !
A to i pewnikiem panewki też mi mogą zregenerować jak mi się zedrą????


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w projekcie AHF GT22

Post autor: cowboy » pn sty 17, 2011 22:02

Byku21 pisze:
pisałem juz to na forum że tłokorozdzielacze są po regenracji ale z gwaranacją !
A to i pewnikiem panewki też mi mogą zregenerować jak mi się zedrą????
zadzwoń do firmy Diesel - Serwis i sie dopytaj, moze dostaniesz kontakt do firmy która je oferuje
telefon dużo nie kosztuje, zadzwoń i zdaj relację ...



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Pomoc w projekcie AHF GT22

Post autor: Byku21 » pn sty 17, 2011 22:03

zadzwoń do firmy Diesel - Serwis i sie dopytaj, moze dostaniesz kontakt do firmy która je oferuje
telefon dużo nie kosztuje, zadzwoń i zdaj relację ...
nie znam tej firmy,bo nie kupuje części u naszych rodaków,gdyż tak wszystko idealnie potrafią zrobić co jest niemożliwe


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Pomoc w projekcie AHF GT22

Post autor: sagon » pn sty 17, 2011 22:12

cowboy pisze:dla Ciebie Pan Bogdan , to po pierwsze
Przeproś proszę Pana Bogdana za ten nietakt w moim imieniu.
Możesz napisać,na czy polega regeneracja tłokoroździelacza?
Bo z takim czymś się jeszcze nie spotkałem.
Na rozebraniu,czyli wykręceniu zaworków nurnikowych,wymianie podkładek między nimi a głowiczką,wymyciu w ultra dźwięku,założeniu nowego oringu,czy może na napawaniu tłokoroździelacza i ponownym jego stoczeniu z dokładnością do 0.001 mm?

Otwór w głowiczce w takim układzie też podejrzewam jest honowany.
Jak już tak dużo wiesz,napisałeś a,to napisz też i resztę,proszę,bo bardzo mnie zainteresowałeś.
Swoją drogą,to kupić taki regenerowany za 500 zeta,z głowiczką oczywiście(komplet) i gwarancją,to bardzo korzystnie,nie przyznasz?
Po co przepłacać i bulić 1350 za ori,skoro można kupić to sam,ba nawet i lepsze,bo po regeneracji i z pisemną gwarancją za dużo mniejsze pieniądze.

Widzisz,kolego skoro Pan Bogdan sprzedaje używki,po regeneracji za 500 zeta,to jaki widzisz sens przepłacania.
Przecież wystarczy tylko zmienić w pompie,to,co Pan Bogdan sprzedaje i mamy od bidy 500 zeta w kieszeni i 11tke w świetnym stanie.
Uszczelnienia,to ja sobie sam wymieniam,więc będzie jak nowa.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w projekcie AHF GT22

Post autor: cowboy » pn sty 17, 2011 22:13

Byku21 pisze:
zadzwoń do firmy Diesel - Serwis i sie dopytaj, moze dostaniesz kontakt do firmy która je oferuje
telefon dużo nie kosztuje, zadzwoń i zdaj relację ...
nie znam tej firmy,bo nie kupuje części u naszych rodaków,gdyż tak wszystko idealnie potrafią zrobić co jest niemożliwe
podałem Ci telefon do Diesel Serwis, zadzwon i sie dowiedz co oferuje ta firma



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Pomoc w projekcie AHF GT22

Post autor: Rydzu » pn sty 17, 2011 22:14

Pacio19 pisze:Witam wszystkich,

Przejde do sedna sprawy, potrzebuje pomocy/porady w kolejnej fazie ulepszania mojej poczciwej golfiny

Golf IV TDI AHF 110 kucy do którego kilka dni temu zakupiłem turbine Garret GT2256V z Merca CDI 270

Przyznaje że czytałem wile innych tematów na temat tego turbo i jego montazu ale postanowiles stwozyc wlasny temat gdzie bede mogl sie podzielic z wszystkimi zdjeciami i opisami z kolejnych faz tuningu tak aby w przyszlosci mogl z tego skozystac, no i oczywiscie aby uzyskac od was kilka porad

Co bedzie mi potrzebne aby te turbinke zamontowac mianowicie na jakim kolektorze jak wyglada sprawa z orurowaniem, sterowaniem i przeplywem oleju?

SIlnik AHF do jakiego innego silnika jest podobny czytalem ze kolektor taki sam jak w ASZ czy ARL ale jaki inne róznice/podobienstwa?

Autko nie jest "surowe" na tą chwile siedzi:
-Wydech 3" pełny przelot bez kata koncówka wypuszczona bokiem pod progiem przy tylnim kole
-Dolot stozkowy K&N na krótkiej rurce dedykowany do 1,9tdi
-Wtryski 230ki
-Naprawde sporych rozmiarów FMIC
-Zaslepiony EGR
-W trakcie kolektor ssacy zmodyfikowany z VW LT
-seryjne turbo (buuuuu :)

To wszystko na dosc agresywnym sofcie uciaglo mi 163KM + - 300nm mazy sie wiecej

Dodam tylko ze autko nie jest uzywane na codzien tylko dla przyjemnosci wiec, jest kompletnie wybebeszone 1 fotel kubelkowy lekkie fele, z tego tez wzgledu nie musze sie martwic dymieniem, czy tym ze za 10.000km cos sie posra bo robie 150-200km miesiecznie.

Bardzo prosze o wasza pomoc w projekcie.

Widzę, że po przejściu na drugą stronę (w zalezności od ilości wyświetlanych postów na stronie) niektórzy zapomnieli co było w pierwszym poście.

Proszę o powrót do tematu, lub powstrzymanie się od SPAMu. Wszelkie ogłoszenia sprzedaży proponuję umieszczać w dziale giełda.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Pomoc w projekcie AHF GT22

Post autor: cowboy » pn sty 17, 2011 22:27

sagon pisze:Przeproś proszę Pana Bogdana za ten nietakt w moim imieniu.
nie jest to nietakt, zwyczajnie oczerniasz ludzi
sagon pisze:Swoją drogą,to kupić taki regenerowany za 500 zeta,z głowiczką oczywiście(komplet) i gwarancją,to bardzo korzystnie,nie przyznasz?
nie napisałem że KOMPLET
cowboy pisze:do tego mają tez tłokorozdzielacze 11 z pompy z renault DTI juz nie pamietam za 600-700 PLN
sam tłokorozdzielacz za 600-700 bez fali i do tego musisz doliczyć te 450 PLN za wymiane i przegląd pompy
dlatego IMO nie wychodzi dobra cena i nie namawiam i nie oferuję tego kolegom z forum gola - i raczej polecam sie zakręcić za jakąś używaną 11 w dobrej cenie
sagon pisze:Widzisz,kolego skoro Pan Bogdan sprzedaje używki,po regeneracji za 500 zeta,to jaki widzisz sens przepłacania.
Przecież wystarczy tylko zmienić w pompie,to,co Pan Bogdan sprzedaje i mamy od bidy 500 zeta w kieszeni i 11tke w świetnym stanie.
Uszczelnienia,to ja sobie sam wymieniam,więc będzie jak nowa.
nie za 500 tylko za około 1100 PLN ! proste dodawanie dwóch sum
kolega Byku21 dostał PW komórke do Pana Bogdana Podkowińskiego wiec moze sie dowiedzieć co i jak
ja wiem tylko tyle ze te głowiczki mają dobra jakość od wielu lat sa zakładane i jest na to gwarancja - nie znam sie na pompach, nigdy tematu nie zgłębiałem

znam Bogdana od paru lat i jest to bardzo uczciwy człowiek i każdy kto próbuje anonimowo oczerniać tego człowieka jest dla mnie zwykłym oszczercą i tyle mam do powiedzienia



caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

Pomoc w projekcie AHF GT22

Post autor: caro86wlkp » pn sty 17, 2011 22:58

ma ktoś jakiś wykres z głowiczką 11 z renault DTI?



Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości