Spadek doładowania na wyższych obrotach

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Adriano_Amigo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 18:07
Lokalizacja: Knurów/Gliwice

Spadek doładowania na wyższych obrotach

Post autor: Adriano_Amigo » sob wrz 04, 2010 19:22

problem taki mam, bo pokręciłem doładowaniem i teraz mam 1.1 bara w SB'ku na turbinie T2, no i ładnie sobie dmucha aż do momentu wejścia na obroty powyżej 3300. potem nastepuje spadek do 0,8 bara. czy to jest spowodowane tym że powinienem podlać go wiekszą ilościa paliwa czy może jest jakaś inna przyczyna tego zjawiska? bo z tego co kojarze to ktoś sie kiedyś wypowiadał sie na ten temat, ale nie umiem znaleźć tego posta. pomóżcie prosze :otepienie:



Awatar użytkownika
Adriano_Amigo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 18:07
Lokalizacja: Knurów/Gliwice

Re: Spadek doładowania na wyższych obrotach

Post autor: Adriano_Amigo » czw wrz 16, 2010 17:23

Zauważyłem jeszcze, że jak mam buta w podłogę to powyżej 3k doładowanie zaczyna pływać tzn. raz jest 0,9b po czym na chwilkę spada na 0,5 i wraca na 0,8b. Zanim skróciłem tą sztangę od turbo to sie tak nie działo, poprostu ładowało max 0,8 i tak trzymało. Co mam zrobić, żeby temu zaradzić?



Awatar użytkownika
jendrula
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt sty 23, 2007 21:08
Lokalizacja: VAG osoVWa

Spadek doładowania na wyższych obrotach

Post autor: jendrula » sob wrz 18, 2010 22:08

a co się dzieje za samochodem , czarno ? czy norma,


Typ 17 Uber Alles !

https://www.facebook.com/VAG-OsoVWa-204985576199172/

Awatar użytkownika
Adriano_Amigo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 18:07
Lokalizacja: Knurów/Gliwice

Re: Spadek doładowania na wyższych obrotach

Post autor: Adriano_Amigo » śr wrz 22, 2010 20:44

za autem norma, powiedzialbym nawet, że mniej czarno niz wcześniej. Ale ostatnio wwaliłem calkowicie podkładkę spod pina i jakąś tam chmurkę wiać ale bardzo słabą- w dzień prktycznie jej nie ma, tzn. w nocy jak ktos za mnąjedzie ijak depne to w lusterku widze jakies oboki ale w dzien tego nie widac.



Awatar użytkownika
Adriano_Amigo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 18:07
Lokalizacja: Knurów/Gliwice

Re: Spadek doładowania na wyższych obrotach

Post autor: Adriano_Amigo » pn lis 15, 2010 17:06

Panowie, czy nikt nie ma pojęcia o co kaman z tym spadaniem doładowania u mnie, a raczej pływaniem? Jak but w podłoge to powyżej 3k faluje od 0,5 do 0,9Bara, ale np. przy 140km/h jak wcisne w podłogę to jest ładnie 0,8B, poradzi coś ktoś?



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości