kompresor do 1.9 TDI 110KM

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » pt paź 30, 2009 19:28

cowboy, jeżeli dyskusja i przytoczenie autentycznego zdarzenia,które fakt faktem chluby nie przynosi,w Pańskim mniemaniu jest osobistą wycieczką,to muszę współczuć tym,którzy odważą się zamienić z Tobą choć by kilka słów.

Widać,że prawda w oczy kole panie MODERATORZE.Ale czego tu się wstydzić?
Miałem tylko okazję czytać kiedyś Pańskie pierwsze posty,i muszę przyznać,że poczynił Pan wielkie postępy...bez urazy,nikt się geniuszem przecież nie urodził.
Jeżeli to też jest wycieczką osobistą,to..."Kończ waść,wstydu oszczędź...".
Ja już nie raz się przekonałem,że tutaj nie wolno napisać nic,co nie podoba,lub nie spodoba się szlachcie,która wyznaje jedną zasadę,kto ma władzę ten ma przywileje.
Szkoda,że nie jesteście tak uczuleni choć by nawet na obelgi jakimi obrzucamy się nawzajem.
Który to punk regulaminu??
grzegorzp pisze:temat wałkowany stomilionów razy, kompresor do diesla to pomyłka, koniec kropka.
cowboy, te słowa skłoniły mnie do dyskusji,te a nie inne,które min.Pan wyżej przytoczył,ale jakoś trudno było to niektórym ogarnąć.
"KOMPRESOR DO DIESLA..."-teraz jasne?
cowboy pisze:co mam doczytać, skoro jak byk stoi kompresor w golfie III 1.9 TDI 110KM ?
To,co wyżej przytoczyłem.
evolution pisze:dla zalozyciela tematu moge tylko wyslac zaproszenie na gg/priv celem jakiejs sensowej rozmowy :P
Jedyne sensowne rozwiązanie,tutaj nie wolno obalać stereotypów ustalonych przez tych,którzy(teoretycznie) nie jeden kompresor założyli.
Dyskusja z osobami,którym wydaje się,że wiedzą już wszystko,wcześniej,czy później,tak się kończy.
Przestrzegam wszystkich,tutaj nie wolno dyskutować z moderatorem i zrobić jak ja,czyli przytoczyć przypadek kolegi Daniela,który obala pewne stereotypy,i zabobony i zamieścić na tym forum,w tym,o dziwo odpowiednim chyba temacie.
A już napisać tutaj,że jest jednym z najlepszych tunerów,to samobójstwo,choć dla mnie jest...,co nie zmienia faktu,że tutejsi tunerzy tez są fachowcami.
evolution pisze:mysle ze spokojnie moznaby to wysterowac z dobrymi skutkami, ale...
Kolega Daniel,wysterował :prayer:,jemu się udało i być może,niektórym z pewnych względów fakt,że to przytoczyłem się nie spodobał.
Podobnie,jak moje 160 po 216tkach,dodanych do softu na 140ci.

Pozdrawiam wszystkich moderatorów. :pub:
Ostatnio zmieniony pt paź 30, 2009 19:29 przez sagon, łącznie zmieniany 1 raz.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » pt paź 30, 2009 19:56

ja na miejscu użytkownika sloma2405 jakbym miał kase i auto by było robione tylko dla sportu a nie na co dzień to bym sie nie pierd..ił tylko pakował gt2260 i kompresor, fakt faktem że kompresor zabiera coś mocy ale więcej daje i ciąg jest już od dołu. co innego do jazdy na codzień tutaj już spalanie by grało większą role



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pt paź 30, 2009 19:58

sagon pisze:Ja już nie raz się przekonałem,że tutaj nie wolno napisać nic,co nie podoba,lub nie spodoba się szlachcie,która wyznaje jedną zasadę,kto ma władzę ten ma przywileje.
nikt tu Cie siłą nie trzyma - widze w avatarze ze reklamujesz inne forum - tam mozesz szerzyć wiedzę i reklamowac na siłę swojego tunera
sagon pisze:Kolega Daniel,wysterował :prayer:
co Kolega Daniel wysterował - kompresor ? gratuluje, kompresor można wysterowac kółkiem - tu nie mozna wysterowac doładowania
sagon pisze:Miałem tylko okazję czytać kiedyś Pańskie pierwsze posty,i muszę przyznać,że poczynił Pan wielkie postępy...
Ty wręcz odwrotnie, staczasz sie coraz bardziej, robiąc z siebie męczenika, któremu ktoś zakazuje coś pisać ! co wiecej siejesz herezje i wypisujesz coraz wieksze głupoty

to że ktoś się z Toba nie zgadza nie oznacza że cos tu jest zabronione - możesz pisac do woli o swoich teoriach na temat tego podforum

wylewanie żali i dopeir.... nie się do mnie zaskutkowało ostrzeżeniem, o czym Cie juz przestrzegałem - nie zachęcam do dalszych wypisywanie bredni na mój temat - to forum nie jest od leczenie kompleksów !
sagon pisze:odam tylko,że brat miał okazje tym seatem jechać i jakoś żadnych strat mocy nie odczuwali.
Grubo ponad 300 koni i z 600 niuta.
skoro Twój brat nie wuczuł strat mocy to znaczy ze jest OK LOL ;)
kompresor zabiera znacznie wiecej mocy niz trubina - zrozumiałeś to w koncu?
moze jakby sie twój brat przejechał golfem Dynosoftu z takim samym silnikiem ale na 2 turbinach to zobaczyłby te straty mocy :P

jeszcze raz - nikt na siłę Cie tu nie trzyma - masz inne (swoje) forum, założ tam temat kompresor do AFN-a i bedziesz miał setki użytkowników i bedziesz tam mógł ustalać zasady - OK ?



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt paź 30, 2009 21:20

sagon, jeśli masz jakieś zażalenia na pracę któregoś z moderatorów, procedura jest bardzo prosta, piszesz PW do Jaszczur-a lub YGD.

Proszę nie zaśmiecać tematu swoimi żalami i ewentualnymi zarzutami.

Jeśli nie za obrażanie i jakieś dziwne prowokacje w stosunku do innych to na pewno za SPAM i wypowiedzi nie na temat zasłużyłeś na naganę. Opanuj się i dostosuj do zasad panujących na forach internetowych ponieważ widzę że anonimowość internetu strasznie zmotywowała Cię do polemiki. Skoro miałeś okazję spotkać się z cowboy-em osobiście i chcesz podejmować z nim dyskusję na tematy zawodowe, udowadniając kto dysponuje większą wiedzą, zrób to z nim osobiście.

Nikogo na forum takie współzawodnictwo nie interesuje, więc proszę oszczędź sobie i innym użytkownikom.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pt paź 30, 2009 21:54

Rydzu pisze:Skoro miałeś okazję spotkać się z cowboy-em osobiście i chcesz podejmować z nim dyskusję na tematy zawodowe
na szczescie nie miałem przyjemności poznac :) i nie sa to moje tematy zawodowe tylko moje hobby..

wracając do tematu:
morfeusz86r pisze:ja na miejscu użytkownika sloma2405 jakbym miał kase i auto by było robione tylko dla sportu a nie na co dzień to bym sie nie pierd..ił tylko pakował gt2260 i kompresor, fakt faktem że kompresor zabiera coś mocy ale więcej daje i ciąg jest już od dołu.
user słoma nie napisał jak moc docelowa go interesuje i po co robi mody

jesli do 200KM to mozna mieć to na seryjnej turbinie i mocna mieć ładny doł.. bez rzeźbienia dolotu i napedu do kompresora, który cały czas obciąza silnik

kompresor daje więcej ?

przypominam, że mała VNT15 seryjna w AFN dmucha juz od 1800rpm tyle, że sprzęgło i korbowody jęczą gdyby ustawić ja na maxa - to mało ? przeciez 1000 rpm to obroty biegu jałowego !



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » sob paź 31, 2009 00:20

Proszę nie zaśmiecać tematu swoimi żalami i ewentualnymi zarzutami.
ot i co,gdyz będę zmuszony działać w/g regulaminu



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » sob paź 31, 2009 23:05

Część punktu 13tego regulaminu forum:
"Publiczne szydzenie, wyśmiewanie moderatorów, administratorów, ich pracy na forum jest zabronione."

Pozostawiam interpretację tego punktu,a raczej jego części,do indywidualnej oceny pozostałych użytkowników w kontekście zaistniałej sytuacji.

cowboy,pokaż,że masz to coś i podaj prawdziwy powód.
A,i Proszę Pana,Panie moderatorze,przestań mi Pan udowadniać,jaki Pan jest,boje się to napisać,ale napiszę,bardzo oczytany.
Na ten temat,już pisałem i ponoć było to powodem Pańskiej decyzji.
Czy założył Pan choć jeden kompresor,namęczył się przy jego montażu,napocił przy wystrojeniu?
Czy przerobił Pan ten temat od praktycznej strony,czy może tylko przeczytał Pan,że to mówiąc krótko,irracjonalne.
Kolega,którego przypadek pozwoliłem sobie przytoczyć,tak,zrobił to,przerobił temat od jego praktycznej strony.

Szanuję ludzi,którzy dochodzą do czegoś ciężką pracą,litrami przelanego potu,godzinami ciężkiej harówki.
Wiedzę takich ludzi doceniam,podziwiam i cenię.
Tacy ludzie są dla mnie prawdziwymi autorytetami.
Jeżeli oni piszą,mówią,że się nie da,to się nie da.Ale jeżeli ktoś pisze i mówi,że się da,bo on tak zrobił,dokonał tego w praktyce,to ja wbrew innym,oczytanym,wiem,że się da.
Natomiast nie wiem dlaczego,ale nie szanuję takich,którzy...

Nadmienię tylko jeszcze,żeby później znów się nie działo,bo być może ktoś źle zinterpretuje moje słowa,że zamiarem mojego postu nie było w żadnym,najmniejszym nawet stopniu publiczne szydzenie,czy wyśmiewanie któregokolwiek członka waszego zacnego grona.
Cenię ludzi,którzy dbają o należyty ład,skład i porządek tego forum,bo tak jak pisałem już wyżej,szanuję ciężka ludzką pracę,bo niewątpliwie do takich ona należy,utrzymywania odpowiedniego morale w tak licznym gronie użytkowników.
Raz jeszcze Panowie,wszystkiego,co dobre i owocnej współpracy.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32746
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob paź 31, 2009 23:19

kolejny wesoły wieczór :bigok:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » sob paź 31, 2009 23:48

sagon, powiedziałem raz i słów na wiatr rzucał nie będę! Chcesz coś napisać w temacie WARNa czy twojego nagminnego naruszania regulaminu i SPAMowania, zgłoś się do administracji. W tej chwil dostajesz ode mnie kolejny WARN ponieważ pomimo prośby o nie wypowiadanie się nie na temat zrobiłeś to.

Nikogo nie interesują Twoje żale i ewentualne antypatie, kogo lubisz i szanujesz też w tym momencie jest akurat mało ważne.

Z Twoich wypowiedzi wynika jednoznacznie, sam nic z tego o czym piszesz nie zrobiłeś, słyszałeś, widziałeś jak coś było skończone, nie do końca wiesz o co chodzi ale się da, ale jak się da.....bo się da. Proszę, jeśli nie masz niczego konstruktywnego do dodania to się NIE WYPOWIADAJ.

Zaśmieciłeś człowiekowi temat z którego mogło wypłynąć dużo ciekawych wniosków....



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz lis 01, 2009 13:52

sagon pisze:Pozostawiam interpretację tego punktu,a raczej jego części,do indywidualnej oceny pozostałych użytkowników w kontekście zaistniałej sytuacji.


kolego, mnie akurat tez nie musisz tgo mówic, nie rozumiem tego punktu, nie widze w jakim momnecie wyszydzales , obrazałes moda , pod KĄTEM MODERATORSTWA, nie widze zadnych wycieczek w jego strone itd, widzialem normalna dyskusje gdzie jeden ma argumenty drugi ma kontre itd, miło sie to czytało az do czasu gdzie ktos nie zaczął (nad)uzywac władzy. to ze ktos komus zwraca uwage , polemizuj z nim na jakis temat, to nie znaczy ,ze trzeba mu dac warna :) zaznaczam, ze nie powiedzial kolega NIC POD KĄTEM MODERATORSTWA ! tylko do człowieka jakim zapewne tez jest ów mod :), bo chyba pod takim był pisany kątm regulamin, ze jak ktos jedzie po modzie , za jego "prace" to wtedy tak , mozna mu dac warna , za nazwanie moda głupcem, niedoksztacłocym niedoczytanym, niesprawiedliwym , nie do konca znający tmat a udający jakby wszystkie rozumy pozjadał. Tak jak wspomniałem w mojej ocenie nie zauwazyłem tego , odnosze wrazeni , ze kazde niezgodzenie z modem w sprawach niemodowych moze byc podciąnięte pod 13 punkt rgulaminu :)
no ale cóz , takie zycie szarego usera :)
Rydzu pisze:Z Twoich wypowiedzi wynika jednoznacznie, sam nic z tego o czym piszesz nie zrobiłeś, słyszałeś, widziałeś jak coś było skończone, nie do końca wiesz o co chodzi ale się da, ale jak się da.....bo się da. Proszę, jeśli nie masz niczego konstruktywnego do dodania to się NIE WYPOWIADAJ.

to tak jak polowa ludzi na forum, sami nic nie robili, ale maja wiedze, informacje pewne , ktore zgłębili dowiedzieli sie i pozniej poddaja je dyskusji , lub nie. nie wszyscy maja pojęcie o rzeczach technicznych , ale wiedza duzo z ksiazek , projektów itd :)
Rydzu pisze:Zaśmieciłeś człowiekowi temat z którego mogło wypłynąć dużo ciekawych wniosków....
i miejmy nadzieje , ze tak owóż sie stanie. Jeszcze nie wszsytko stracone.
Przepraszam za OT , bardzo mnie ciekawi , podjąłem polemike z kolega swoim wlasni a propos kompresora w dieslu , takim wlasni 1,9, czy to bdzie miało sens, jak tos ie bedzie sprawowac itd. Mamy swoje racje , swoje przypuszczenia, niepewnosci itd, tak więc mam nadzieje , ze nie wpłynąłem jakos destrukcyjnie na rozwój tematu, jezeli jednak to prosze przyjąc moje wyrazy ubolewania i przeprosiny, czekam z niecierpliwoscią na rozwój spraw.
Tylko juz nie wyzywajcie sie :)
Pozdrawiam Was ciepło w ten zimny listopadowy dzien.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » ndz lis 01, 2009 16:59

odbiegacie od tematu. może ktoś wie ile % koni zabiera kompresor?



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » ndz lis 01, 2009 18:05

Panowie, to dział o modyfikacjach diesla, a nie o personalnych problemach, czy krytyce administracji forum.
To pierwsze i ostatnie ostrzeżenie w tej sprawie, dotyczy to wszystkich pieniaczy, także moderatorów, więc proszę o rozsądek.
Temat uważam za wyczerpany, zamykam.

morfeusz86r, Myślę, że wyliczenia strat, są indywidualne w każdym przypadku.


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości