GTB2260 bez wydechu

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

GTB2260 bez wydechu

Post autor: cowboy » czw lip 26, 2012 15:36

Dario84 pisze:według mnie ma to bezpośredni związek z tym że przy napędzaniu moc jest przekazywana tylko na przednią oś, a straty mierzone na całym napędzie tak jakby był w trybie zasprzęglania.
jesli nie ma róznicy prędkości kół przednich i tylnich lub jest wypiety bezpiecznik to straty sie nie zmieniają, są mniej wiecej takie same przy przyspieszaniu i luźnym wybiegu i tylne połosie i dyfer tak samo stawiają opory, wiec moc na silniku powinna wyjsc taka sama

jesli haldex zapnie tył to co innego wtedy dyfer przekazujący moment z silnika, pracujący pod obciążeniem moze generować wieksze straty niz taki luźny napędzany półosiami

ale to takie moje dywagacje, do tej pory nikt nie narzekał ze dynometem nie da sie zmierzyc haldexa ?



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

GTB2260 bez wydechu

Post autor: Dario84 » czw lip 26, 2012 16:31

jak na dzień dzisiejszy tyle wiadomo, u autora tematu na pewno nie ma tyle co na wykresie


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

KRISMIKOLOW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn sty 11, 2010 14:38
Lokalizacja: Mikołów

Re: GTB2260 bez wydechu

Post autor: KRISMIKOLOW » czw lip 26, 2012 18:49

Dario84 pisze:jak na dzień dzisiejszy tyle wiadomo, u autora tematu na pewno nie ma tyle co na wykresie
To na pewno. Zobaczymy. Przyszłość pokaże. JEst czas żeby myśleć i kminić :D



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

GTB2260 bez wydechu

Post autor: tomek08 » czw lip 26, 2012 23:09

Witam, KRISMIKOLOW, hamuj auto i dawaj wykres :food: :food: .
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

GTB2260 bez wydechu

Post autor: krzys-jeruzal » pt lip 27, 2012 22:37

Dario84 pisze:Wypięcie bezpiecznika nic nie spowoduje, dlatego że tył załącza się dopiero po uślizgu przednich kół, wypięcie bezpiecznika spowoduje tylko tyle że tył się nie załączy po uślizgu przodu.

Żeby shamować na drodze haldexa tak jak ośkę trzeba było by zdemontować co najmniej elementy które dostają napęd ze skrzyni i z tylnich kół czyli wał i półośki tylne, oczywiście później zważyć samochód żeby znać dokładną wagę bez półosiek i wału.
Napęd 4 motion załącza sie także jak wciśniemy mocno pedał gazu np przy wyprzedzaniu i jest co jakiś czas rozłączny chyba po to by zmniejszyć naprężenia wywołane np różnica obwodów kół osi przedniej i tylnej , i ze względu na brak róznicowego miedzy osiami , jak robiłem przegląd i wjechał na rolki żeby z hamować przód to jak silnik chodził to dołączał się tylny napęd pomimo braku włożonego biegu i wyjeżdżał z rolek wiec go gasił na pomiary hamowania .



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

GTB2260 bez wydechu

Post autor: Dario84 » sob lip 28, 2012 01:02

krzys-jeruzal, 4m zalacza się tylko wtedy jak widzi różnice prędkości kół przednich w stosunku do tylnich (opisywana przez Ciebie sytuacja na przeglądzie). swoją droga jestem ciekaw jak sprawdzają hamulce synchro lub quattro :-)


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

GTB2260 bez wydechu

Post autor: wesol » sob lip 28, 2012 07:42

Dario84 pisze:swoją droga jestem ciekaw jak sprawdzają hamulce synchro lub quattro
Opożnieniomierz na podloge pasażera, wypoziomowany. Rozpedzasz sie i hamujesz. Piekny wynik i w miare dokladny. Robilem to kilka razy na zajeciach.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

GTB2260 bez wydechu

Post autor: Dario84 » sob lip 28, 2012 09:14

wesol, możesz rozwinąć bo jestem ciekawy :-)


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

GTB2260 bez wydechu

Post autor: wesol » sob lip 28, 2012 10:02

takie male urządzenie wielkosci malej kasy ze sklepu osiedlowego. ma w sobie druarke tak wiec jest i wynik pomiaru. Kladziesz na wycieraczce przed siedzeniem pasazera, poziomujesz. Wciskasz start i rozpedzasz sie w miare agresywnie po czym hamujesz tez agresywnie tak by az kola zblokowalo. Czujniki przeciazeniowe/opoznieniowe( przeciazenie to odwrotnosc opoznienia) robia pomiar i wynik mamy. Wszytsko jest ze ktoras strona bardziej hamuje. Oczewiscie niby blad jest pomiaru bo wiadomo zalene jest to od opon, nawierzchni po ktorej jedziemy itp. Mimo to wole taki pomiar bo jest przynajmniej z predkosci powiedzmy 40-50 km/h i zadziala nam abs gdy na rolkach w SKP masz predkosc kol nie wieksza jak 7 km/h by abs sie nie wlaczyl czyli jakies 4-5 km/h. Czyli pomiar opoznieniomierzem jest jak to mowia "na żywca" a na rolkach laboratoryjny. Na rolkach sprawdzisz dzialanie korektorów sily hamowania i na tylna os jak i glownego korektora co wieszosc ludzi nawet nie wie ze takowy wystepuje.
JEsli chcialbys sprawdzic jak to dzial to zagadaj na SKP to jak beda mieli czas i checi to mysle ze zrobia taki pomiar o ile baterie beda sprawne w maszynce.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

GTB2260 bez wydechu

Post autor: Dario84 » sob lip 28, 2012 10:31

Rozumiem że pomiar robi się na drodze. Ciekawe rozwiązanie nie powiem :-)


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

GTB2260 bez wydechu

Post autor: wesol » sob lip 28, 2012 11:49

tak na drodze. Kazda stacja SKP musi to miec na wyposazeniu nawet gdyby byla awaria tego sprzetu co maja. Statystycznie musza robic okolo 10 przegladów aut dziennie by taka stacja miala racje bytu bo inaczje koszty utrzymania itp sprawilyby ze szybko by trzeba bylo zamknac interes.
Pomiar taki chyba najbrdziej realny bo wiadomo na drodze różnie bywa. Ogólnie sam pomiar hamulców na rolkach przy predkosci 5km/h tez nie wydaje sie byc zbytnio wiarygodny.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

GTB2260 bez wydechu

Post autor: Dario84 » sob lip 28, 2012 16:02

Ciekawe jak by wygladal wykres z takiego urządzenia od prędkości 200kmh :-), po zmianie hamulców można by badać skuteczność i robić porównania.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

KRISMIKOLOW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn sty 11, 2010 14:38
Lokalizacja: Mikołów

GTB2260 bez wydechu

Post autor: KRISMIKOLOW » sob lip 28, 2012 17:50

Przed chwilą wydech został spięty na serie (55mm) i hmmm.. Wydaje się że parę ps uciekło... Choć może to wina ciszy w samochodzie i złudzenia :jezor: Na dwa tygodnie samochód jedzie do niemiec więc taka operacja była potrzebna. A Wasz mod Dario w leonie do niemiec na serii wydechu fajnie wyszedł. To po co przelot większy w takim ukladzie?? :D



Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

GTB2260 bez wydechu

Post autor: krzys-jeruzal » sob lip 28, 2012 21:39

Dario84 pisze: 4m zalacza się tylko wtedy jak widzi różnice prędkości kół przednich w stosunku do tylnich (
to wyczytałem w poradniku serwisowym o 4 motion w grupie wag od 2004r



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości