jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
matgym
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 12, 2009 01:29
Lokalizacja: Gdańsk

Re: jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: matgym » pn sty 30, 2012 10:11

rav_tdi pisze:No to bez tajemnic, panowie, ktoś coś wie konkretnie na temat tych sprzegieł??

ASZ, ARL i pewnie temu podobne:
http://www.ebay.pl/itm/Sachs-Performanc ... 27c21980da" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.ebay.pl/itm/Sachs-Performanc ... 27c254fa6a" onclick="window.open(this.href);return false;

Ceny są o ok. 100euro niższe niż tutaj:
http://www.sachsperformance.com/Sprzegl ... 0_153.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy one się różnią powiedzmy made in Deuts..., a made in China
Czy może przenoszą różne NM, te tansze powiedzmy do 500nm, a te ze stronki sachsperf... 500+ jak widać

Cena teżnie jest w sumie jakaś kosmos, tym bardziej że to pasuje do ori dwumasa i tu tez pyt. czy im więcej niutona (powiedzmy 480nm) tym szybciej umiera dwumas??
No a z drugiej str. tyle samo niutona 480nm ze sztywnym kołem zabija szybciej skrzynie biegów??

Ktos moze sie jakos ustosunkowac do tego? Czy ktos juz robil taki zestaw?



rav_tdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:55
Lokalizacja: Gdansk

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: rav_tdi » wt sty 31, 2012 11:01

matgym pisze:Ktos moze sie jakos ustosunkowac do tego? Czy ktos juz robil taki zestaw?
Ja za około 2 miechy przetestuje taki zestaw e-bay:

Sachs Performance race clutch VW Golf 4 1.9 TDI ARL AZS 130/150HP 6speed - cena 2300/2400zł

Zestaw sprzęgła SRE-Performance ze strony sachs performance - cena 2800/2900zł

Napisałem celowo, o które sprzęgła chodzi, bo linki później wygasną, a ja oczywiscie wybiore ten z e-baya i nie omieszkam sie podzielić info.
Może ktoś już ma doswiadczenie z tym sprzęgłem i jednak by zechciał co nieco zdradzić :okej:


SCIROCCO 4 EVER D BEST!!

arwam

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: arwam » wt sty 31, 2012 11:21

ja zrobiłem sprzęgło teraz tylko przetoczyć pierścień dociskowy i zmodyfikować podparcie spręzyny na pierścieniu dociskowym i w teorii docisk powinien utrzymać jakieś 650-700Nm, bo tak by z wyliczeń wychodziło. wiadomo że siła tarcia nie rośnie wprost proporcjonalnie do zacisku. więc tutaj biorę lekką poprawkę na błąd ale powinno to działać.



Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Re: jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: krzys-jeruzal » wt sty 31, 2012 19:30

rav_tdi pisze:
matgym pisze:Ktos moze sie jakos ustosunkowac do tego? Czy ktos juz robil taki zestaw?
Ja za około 2 miechy przetestuje taki zestaw e-bay:

Sachs Performance race clutch VW Golf 4 1.9 TDI ARL AZS 130/150HP 6speed - cena 2300/2400zł

Zestaw sprzęgła SRE-Performance ze strony sachs performance - cena 2800/2900zł

Napisałem celowo, o które sprzęgła chodzi, bo linki później wygasną, a ja oczywiscie wybiore ten z e-baya i nie omieszkam sie podzielić info.
Może ktoś już ma doswiadczenie z tym sprzęgłem i jednak by zechciał co nieco zdradzić :okej:
ja jezdze na sach performance tyle ze bkd , pedał jaet twardszy nisz w seri ale mię trzy niz na podwójnej sprężynie ...
a moment mam 450nm , wykres jest w temacie z wykresami...



Awatar użytkownika
matgym
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 12, 2009 01:29
Lokalizacja: Gdańsk

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: matgym » czw lut 16, 2012 11:05

Ktos moze sie wypowiedziec na temat wytrzymalosci dwumasy w BKD a Sharanowe BTB?
Ewentualnie co myslicie o polaczeniu jednomasy Valeo + Sachs Race?



Awatar użytkownika
masakra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: pn lut 27, 2006 18:34
Lokalizacja: ŁÓDŹ

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: masakra » pt lut 17, 2012 23:11

moim zdaniem to jak ktos jezdzi na "za niskich" obrotach i daje z dołu w palnik, jezdzi na polsprzegle, nie wiem co tam jeszcze... to zajedzie wszystko, czy to serie czy jakies pomodzone dwumasy, sprzegla.
jedni ludzie kupuja serie i wszystko smiga, inni kupuja wzmacniane i zajezdzaja.
zestaw sachs race + dwumasa mysle ze to dobry wybor, bedzie to pewnego rodzaju kompromis do jazdy na codzien, wystarczajaco miekki zeby sie przyzwyczaic

ze swojego doswiadczenia wiem (pacjent to stary, dobry AFN - sprzeglo seria) ponad 170 km i jakies 370 nm zrobilem z 60 tys km po modach i wszystko dziala i dwumas nietlucze (jak bym przycisnął na 4/5 biegu od samego dołu to dopiero czuć)

albo drugi przyklad moj arl 4x4 przy zakupie 185 tys. moc 210 przejechalem ponad 30 tys km i popsulem skrzynie :) ,a sprzeglo oryginał bylo i nie slizgalo, a ile strzałów ze sprzegla przeżyło to niezlicze i jeszcze by pochodziło... bo nitami niestykało. A wymienilem, zeby juz tam niezagladac ... przy okazji. A załozylem serie, niestety fundusze niepozwolily na sachs race...

wystarczy jezdzic z glowa :bajer:



arwam

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: arwam » sob lut 18, 2012 00:08

masakra pisze: inni kupuja wzmacniane i zajezdzaja.
mi już tylko to zostało a nie mam zwyczaju jeździć na półsprzęgle.
zresztą dużo zależy jak przebiega wykres momentu. u mnie jest do sporo i to już od 1800rpm. od tych obrotów się już ślizga.



KRISMIKOLOW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn sty 11, 2010 14:38
Lokalizacja: Mikołów

Re: jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: KRISMIKOLOW » sob lut 18, 2012 13:55

masakra pisze:moim zdaniem to jak ktos jezdzi na "za niskich" obrotach i daje z dołu w palnik, jezdzi na polsprzegle, nie wiem co tam jeszcze... to zajedzie wszystko, czy to serie czy jakies pomodzone dwumasy, sprzegla.
jedni ludzie kupuja serie i wszystko smiga, inni kupuja wzmacniane i zajezdzaja.
zestaw sachs race + dwumasa mysle ze to dobry wybor, bedzie to pewnego rodzaju kompromis do jazdy na codzien, wystarczajaco miekki zeby sie przyzwyczaic

ze swojego doswiadczenia wiem (pacjent to stary, dobry AFN - sprzeglo seria) ponad 170 km i jakies 370 nm zrobilem z 60 tys km po modach i wszystko dziala i dwumas nietlucze (jak bym przycisnął na 4/5 biegu od samego dołu to dopiero czuć)

albo drugi przyklad moj arl 4x4 przy zakupie 185 tys. moc 210 przejechalem ponad 30 tys km i popsulem skrzynie :) ,a sprzeglo oryginał bylo i nie slizgalo, a ile strzałów ze sprzegla przeżyło to niezlicze i jeszcze by pochodziło... bo nitami niestykało. A wymienilem, zeby juz tam niezagladac ... przy okazji. A załozylem serie, niestety fundusze niepozwolily na sachs race...

wystarczy jezdzic z glowa :bajer:
Skrzynie w ARL 4x4 były felerne. Moja klękła dwa razy a auto miało tylko 180ps. Zaznaczam że jeżdżę z glową :-) Tak więc....



Awatar użytkownika
masakra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: pn lut 27, 2006 18:34
Lokalizacja: ŁÓDŹ

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: masakra » sob lut 18, 2012 14:14

KRISMIKOLOW, mi sie urwała przesuwka 3/4 biegu

Obrazek

nowa w ASO 304 zl i wszystko lata
to jest mosiądz chyba, nie bylo by tego problemu jak by byl ze stali... trudniejszy w obróbce by był, ale oczywiscie konstruktorom na tym niezalezy. Lepiej zeby sie łamał i spowrotem do ASO.



KRISMIKOLOW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn sty 11, 2010 14:38
Lokalizacja: Mikołów

Re: jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: KRISMIKOLOW » sob lut 18, 2012 17:04

masakra pisze:KRISMIKOLOW, mi sie urwała przesuwka 3/4 biegu

Obrazek

nowa w ASO 304 zl i wszystko lata
to jest mosiądz chyba, nie bylo by tego problemu jak by byl ze stali... trudniejszy w obróbce by był, ale oczywiscie konstruktorom na tym niezalezy. Lepiej zeby sie łamał i spowrotem do ASO.
hahahah :-) I tutaj moim zdaniem wpadka na maxa po stronie vw. Jak można takie coś udu...ć.... U mnie za pierwszym razem 1/2 a za drugim razem skrzynia zakleszczyla się na 5/6. Część tania bo ja płaciłem cos koło 250zł ale robota... Wtopa wielka wtopa konstruktorzy :jezor:



unlimited1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 18:42

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: unlimited1991 » pn lut 20, 2012 15:09

Evo może ma coś od suvow tych co mają 500 konne potwory w diesel q7 i touareg



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: evolution » pn lut 20, 2012 20:35

unlimited1991 pisze:Evo może ma coś od suvow tych co mają 500 konne potwory w diesel q7 i touareg
hmmm moze i mam,
Tak czy inaczej test sprzegla na jednomasie 630 nm i trzymie jak tonacy brzytwy.

Przeprowadzam testy zamiennika sprzegla na fabryczny dwumas sachs z 1.9 / 2.0 tdi 240mm jestesmy na 560 nm i trzyma mimo ze dwumas jeczy jak opetany. co ciekawe dwumas tym bardziej warczy im mniejsze jest cisnienie doladowania, czyli czym wiecej dymu za autem, co sugeruje by walic zdrowym everboostem w seryjny dwumas dla jego zycia zdrowszego.
samo sprzeglo z montazem ( nowe docisk tarcza i wysprzeglik) wychodzi 3kpln u mnie, wiec smialo mozna powiedziec ze wymyslilem alternatywny "polski" zestaw na SRE-Performance


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

unlimited1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 18:42

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: unlimited1991 » wt lut 21, 2012 00:15

To pogratulować ^.^

Możliwości jest dużo odpowiedź znasz tylko Ty.
Jeszcze Transporter T4 albo już n razy wspominane od ASZ Sharan, albo od eR32ki, do 550nm podobno git, ale jak piszesz 630nm to strach myśleć od czego to sprzęgło.

~314 w stadzie jak mniemam ^.^ dużo się mylę ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości