Swap 1.9 tdi ATD-ARL problem z wentylatorem

Wszystko o sterownikach silnika. Standalone, komputery oryginalne, itp...

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

bolo9823
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 14:29
Auto: Volkswagen Golf 4 1.9 TDI ALH

Swap 1.9 tdi ATD-ARL problem z wentylatorem

Post autor: bolo9823 » czw kwie 28, 2022 09:06

Witam, ostatnio zrobiłem swap silnika z ATD na ARL, wgrałem do sterownika org. mape z ARL i ją sobie zmodyfikowałem tylko pokazał się problem, ponieważ chłodnica z wentylatorami została z ATD (tak samo sterownik/przekaźnik wentylatorów) i Ecu pokazuje ze nie widzi połączenia z przekaźnikiem wentylatorów przez co ich kompletnie nie załącza. Pytanko czy Arl miał inny pinout w Ecu czy to wina innego przekaźnika ?



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Re: Swap 1.9 tdi ATD-ARL problem z wentylatorem

Post autor: ROBAL_26 » sob kwie 30, 2022 21:44

Ja kolego jakiś czas temu również robiłem swap z ATD na ARLa (kompletny słupek) ale w octavii 1 i wszystko było z ATD , wiadoma sprawa układ dolotowy był jedynie zmodyfikowany przez fmica i delikatnie przerobione węże dolotu , ale ogólnie ARLa odpaliłem na sterowniku ATD i nie zgłaszał mi żadnych błędów , natomiast po podpięciu sterownika ARLa bo dostałem go w komplecie z silnikiem po porannym rozruchu wywalał mi błąd świec żarowych a to dlatego, ARL z którego był motor i sterownik posiadał wiązkę z przekaźnikiem do diagnozy świec żarowych a ATD tego nie miało , sprawdziłem to ściągając schemat wiązki silnika ARL i ATD , po konsultacjach z kolegą na innym forum doszliśmy do tego iż wystarczy wgrać starszy soft do sterownika ARLa który również nie miał diagnozy świec żarowych i problem znikł,także sprawdź schemat swojego ATD i porównaj ze schematem dawcy .ok


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

bolo9823
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 14:29
Auto: Volkswagen Golf 4 1.9 TDI ALH

Re: Swap 1.9 tdi ATD-ARL problem z wentylatorem

Post autor: bolo9823 » pn maja 09, 2022 16:19

dotarłem już do tego że ARL miał inny przekaźnik wentylatorów jaki same wentylatory, teraz potrzebuje komórki które odpowiadają za wentylatory aa z tym jest cięzej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości