Ori soft ASV do ALH z wtryskami 0.205

Wszystko o sterownikach silnika. Standalone, komputery oryginalne, itp...

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

mielo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 27, 2012 17:27
Lokalizacja: Cieszyn

Ori soft ASV do ALH z wtryskami 0.205

Post autor: mielo » ndz lut 10, 2013 20:32

Witam.

Jako że jestem tu nowy to chciałbym wszystkich serdecznie przywitać. Na imię mam Marcin i jestem szczęśliwym posiadaczem MK4 z silnikiem ALH. Ostatnio zamarzyło mi się podniesienie mocy, i zacząłem od zmiany wtrysków na te z jednostki ASV (038 130 202 A + sterujący E, musiałem przelutować wtyczkę) - jest odczuwalna różnica (zwłaszcza przy wyprzedzaniu), dodatkowo spadło spalanie, więc na razie jestem zadowolony. W przyszłości zamierzam zrobić program (profesjonalnie - u tunera z hamownią), jednak jako że mój ALH ma sterownik z możliwością flasha softu po OBDII (może to ktoś potwierdzi - nr sterownika 038 906 012 M) to chciałbym wcześniej wrzucić ori soft z jednostki z której pochodzą wspomniane wtryski, czyli z ASV (taki "lekki chiptuning") - czy ktoś z szanownych forumowiczów podzieli się takowym softem, najlepiej ze sterownika 038 906 012 AP? Szukałem na forum, jest mnóstwo topiców, ale nigdzie nie ma podlinkowanego softu. W sumie udało mi się takowy pobrać (ponadto pobrałem soft dla wersji AT - Seat Leon), jednak nie jestem pewien jego pochodzenia i oryginalności (pobrane z węgierskiej strony chip-tuner.hu kliknij aby pobrać - może ktoś sprawdzi ten soft; na stronce mają tego mnóstwo - tutaj tylko do VW, poza tym są inni producenci ).
Szukałem również informacji o samym flashowaniu, ale poległem. Poradzi ktoś czym i jak to zrobić? Z góry dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
Nastar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 20:03
Lokalizacja: Wałcz

Ori soft ASV do ALH z wtryskami 0.205

Post autor: Nastar » ndz lut 10, 2013 23:10

mielo, daj sobie spokój. Spor trzeba wiedzieć żeby sobie kłopotów nie narobić w czasie flashowania...
Mały spadek napięcia i lawetą jedziesz do ASO po nowe ECU albo do tunera po ratunek...


Skoda Octavia II RS BMN
188KM@369Nm czyli mocna seria :-)

mielo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 27, 2012 17:27
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ori soft ASV do ALH z wtryskami 0.205

Post autor: mielo » pn lut 11, 2013 19:24

No i właśnie pytam o to, co powinienem wiedzieć - jakiego programu najlepiej do tego użyć i na co zwrócić szczególną uwagę (już wiem, że na ewentualne skoki napięcia; przypuszczam, że znaczenie będzie miał również interfejs - jakiego zatem najlepiej użyć do tego celu?). Prócz tego ponawiam kwestię dotyczącą samego ECU - czy ten model da się flashować po OBDII? Czy ktoś z szanownych forumowiczów czytających ten temat, a mających pojęcie o tym co piszę, sprawdzał podlinkowane strony? Może ktoś wcześniej korzystał z tych softów i może potwierdzić ich oryginalność? Jestem strasznie upartym typem, i nie dam się tak łatwo "odesłać na drzewo". Będę zatem zobowiązany za wszelkie wskazówki i okazaną pomoc, niezależnie od ich kalibru.



Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Ori soft ASV do ALH z wtryskami 0.205

Post autor: odzim » ndz mar 03, 2013 01:01

Nastar pisze:Mały spadek napięcia i lawetą jedziesz do ASO po nowe ECU albo do tunera po ratunek
no chyba troche przesadziłes ecu sa na allegro po 300pln i tylko trzeba zamontowac i zaadoptowac immo -łatwizna jak masz vaga -a zreszta wyjecie ecu i zaniesienie go i wgranie na programatorze to 50 pln ori softu wiec nie strasz kolegi -zreszta maly spadek tez bez przesady mozna w garazu podłaczyc pod prostownik a zreszta operacja trwa 100 sekund wiec bez przesady ze aku ma spasc ponizej 12 v bo wtedy beda problemy -wgrywalem na ulicy wsady i nic sie nie dziao -wazniejszy dobry stabilny sprzet ktorym sie wgrywa, wystarczy Ci galleto lub mpps v12 v13 -tak idzie po obd2 ,ale samo wgranie wsadu nie oznacza ze bedzie ci auto ladnie chodzilo ,dobrze zeby sw i hw były podobne do twojego org wsadu,chociaz nie spodziewaj sie czegoś wielkiego malo co sie rozni od twojego org i auto bedzie bardzo podobnie jezdzic

tu masz link do tego AP wystarczy sie zarejestrowac i bedziesz mial aktywny z tej strony mozesz pobierać i wgrywac wszystko bez strachu ,pozdro http://www.chiptuners.org/forums/viewto ... 13&t=15286" onclick="window.open(this.href);return false;

mielo pisze:sterujący E, musiałem przelutować wtyczkę
nie musiałes wystarczylo fleksa i ja troche skrócic tak zeby pasowala ta z asv do twojego ,podpiecie pinów bez znaczenia


Obrazek

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Ori soft ASV do ALH z wtryskami 0.205

Post autor: JABcok20 » sob mar 09, 2013 01:43

Miałem przypadek że mi usb rozłączyło podczas zmiany softu auto nie odpaliło oczywiście.wgrałem na nowo jeździ. Te kompy ciężko uszkodzić. kabel który mam to mpps.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Ori soft ASV do ALH z wtryskami 0.205

Post autor: odzim » sob mar 09, 2013 08:00

JABcok20 pisze:Miałem przypadek że mi usb rozłączyło podczas zmiany softu auto nie odpaliło oczywiście.wgrałem na nowo jeździ. Te kompy ciężko uszkodzić. kabel który mam to mpps.
mozna na chwile uszkodzic -czyli jak kolega miał -jka wgrywał wsadzik przed wgraniem jest czyszczona pamiec a potem wgrywana jak mu nie poszło do konca to sterownik nie zareagował i trzaba bylo wgrac od nowa ale mpps połaczy sie z ztakim sterownikim galletto juz nie i trzeba wtedy wyjac i programator uzyc daltego bezpieczniej kupic mpps-a ,


Obrazek

turekdzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 10, 2011 21:46

Ori soft ASV do ALH z wtryskami 0.205

Post autor: turekdzik » ndz kwie 28, 2013 00:40

Nie wiem jak to ostatnio zrobiłem ale wgrałem plik w którym czeksum się nie zgadzał mpps nie rozpoznał ale 40 zł pamiec wylutowano zaprogramowano i śmiga wiec nie ma co sie bac. Wgrywałem galletto :D



Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Re: Ori soft ASV do ALH z wtryskami 0.205

Post autor: odzim » ndz kwie 28, 2013 11:15

turekdzik pisze:Nie wiem jak to ostatnio zrobiłem ale wgrałem plik w którym czeksum się nie zgadzał mpps nie rozpoznał ale 40 zł pamiec wylutowano zaprogramowano i śmiga wiec nie ma co sie bac. Wgrywałem galletto :D
to sie zdecyduj ćzy galletto czy mpps ,bo nie wiem


Obrazek

turekdzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 10, 2011 21:46

Ori soft ASV do ALH z wtryskami 0.205

Post autor: turekdzik » śr maja 01, 2013 22:53

Galletto wgrywałem ;) a MPPS chciałem reanimować i nie wykrył sterownika sorrki troszkę nie czytelnie napisałem.



Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Re: Ori soft ASV do ALH z wtryskami 0.205

Post autor: odzim » czw maja 02, 2013 07:00

turekdzik pisze:Galletto wgrywałem ;) a MPPS chciałem reanimować i nie wykrył sterownika sorrki troszkę nie czytelnie napisałem.
no tak wtedy mpps nie wykryje -ale jak bys od poczatku wgrywal mpps i nawet by cos nie tak poszlo to sterownik by wykrył mpps -a po galetto nie było juz co zbierać choc zawsze mozna było dac na stole bezposrednio galletto na sterownk i wtedy bys wgral ale trzeba wiedziec gdzie ktore piny


Obrazek

mielo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 27, 2012 17:27
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ori soft ASV do ALH z wtryskami 0.205

Post autor: mielo » sob maja 16, 2015 09:45

Witajcie ponownie!

Trochę mi to zajęło, ale w końcu kupiłem MPPS (na alledrogo kilkadziesiąt PLN z przesyłką) i wgrałem wsad ze sterownika od ASV...
Cały proces (poczawszy od zgrania istniejacego softu a skończywszy na wgraniu nowego) to dosłownie kilka minut - nic trudnego, zadnych przykrych niespodzianek, silnik odpalił od razu.
Wrażenia? Lepszy dół i inaczej wysterowane doładowanie w wyższych partiach. Wiecej na ten temat nie napiszę, ponieważ turbo zaczeło sie jakis czas temu przycinać, i mam lekkie przeładowania w zakresie 2000-3000 rpm (na razie 1x złapał awaryjny) i niedoładowany dół, ale pomimo tego odczuwam róznicę na plus. Wg wskazań fis wzroslo spalanie, ale myślę, ze jest to spowodowane przekodowaniem w momencie wymiany wtrysków - musiałem dodac 15%, bo wskazania były zaniżone, a teraz, po wymianie wsadu, pewnie bedę musiał to korektę cofnać do 0. Zobaczymy po najblizszym tankowaniu "pod korek" - na razie 950 km i 1 kreska przed rezerwą, czyli podobnie jak było wcześniej (~5,2-5,5 l/100km).

Reasumujac: moim zdaniem nie ma sie czego obawiać - wystarczy kupic kabel, a sprawdzony, oryginalny soft pobrać ze strony np. chiptuners.org

Pozdrawiam wszystskich i życzę przyrostu mocy!

p.s. miałem drobne problemy pod win7 z oprogramowaniem dostarczonym z kablem, ale winXP (virtual) załatwił sprawę.



kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

Ori soft ASV do ALH z wtryskami 0.205

Post autor: kornat » sob sty 16, 2016 20:51

Może ktoś podrzucić info jakiego programu użyć do zgrywania mając kabelek KWP2000 Plus?



Awatar użytkownika
spanky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: pn maja 25, 2009 20:35
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Re: Ori soft ASV do ALH z wtryskami 0.205

Post autor: spanky » pt lut 05, 2016 19:47

kornat pisze:Może ktoś podrzucić info jakiego programu użyć do zgrywania mając kabelek KWP2000 Plus?
program dedykowany do tego kabla to również KWP2000 PLUS (kabel i soft to jedna całość)



ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości