[mk4] Golf IV 1.9 TDI AXR spadek mocy

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mnt1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lut 01, 2007 01:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[mk4] Golf IV 1.9 TDI AXR spadek mocy

Post autor: mnt1984 » sob sie 24, 2019 13:21

Cześć,

Problem pojawił się miesiąc temu. Wszystko było w moim odczuciu w porządku do momentu kiedy zrobiłem przerwę w trasie, zjechałem na stację po przejechaniu ok 300 km z drogi ekspresowej. Podczas ponownego rozruchu silnika, jak już rozrusznik zaczął kręcić jakoś tak niezdarnie to zrobiłem, że odpuściłem kluczyk zanim silnik zapalił i od razu po tym przekręciłem kluczyk jeszcze raz (na rozruch). W efekcie odczułem takie nienaturalne szarpnięcie silnikiem - w momencie kiedy odpuściłem kluczyk i od razu ponownie przekręciłem, ale odpalił bez problemu. W momencie gdy zacząłem się rozpędzać od razu odczułem że brakuje mocy, w moim odczuciu jakby ubyło z 10% - 15%. Pierwsza moja myśli to że być może w ecu pojawił się jakiś błąd przez to co opisałem wyżej i że może włączył się tryb awaryjny. Po chwili stwierdziłem jednak, że to mało prawdopodobne (że to tryb awaryjny) ponieważ wtedy odczuwalny spadek mocy byłby jeszcze większy. Jeździłem kiedyś innym Golfem z takim samym silnikiem w trybie awaryjnym tak więc mam porównanie jak to wtedy wygląda. Przez dalszą cześć trasy nic się nie zmieniło, zrobiłem jeszcze jeden postój przez kolejne 300 km, ale nadal czułem że moc jest niższa.
Sprawdziłem czy faktycznie są jakieś błędy zalogowane - ale zupełnie nic. Sprawdziłem też hamulce, ponieważ już raz miałem przypadek że blokował się tłoczek z tyłu, ale wtedy wymienione zostały tylne tarcze, klocki, tłoczki, wszystkie uszczelki (i nawet piasty) na nowe - pełna regeneracja tylnych hamulców. Nic się nie blokuje. Spalanie też w normie - nie widzę różnicy.

Zebrałem log dynamiczne z grup 003, 010, 011 - prośba o analizę, w razie potrzeby mogę powtórzyć i wykonać też kolejne z innych grup:
https://log.malonetuning.com/chart/2648 ... wrQAAAA%3D


GOLF IV 1.9 TDI 74KW AXR 2002

mnt1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lut 01, 2007 01:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[mk4] Re: Golf IV 1.9 TDI AXR spadek mocy

Post autor: mnt1984 » wt paź 22, 2019 07:57

Powodem był przetarty przewód podciśnienia, po wymianie wszystko wróciło do normy.


GOLF IV 1.9 TDI 74KW AXR 2002

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości