[mk3] Turbina przeładowuje golf III turbina AWX

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Lucasso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr maja 26, 2010 11:14
Lokalizacja: Chojnów

[mk3] Turbina przeładowuje golf III turbina AWX

Post autor: Lucasso » wt sty 22, 2019 01:39

Witam, posiadam golfa III tdi, na serii miałem problemy z przeładowywaniem turbiny, za pierwszym razem winowajcą był zaworek od turbiny, drugi raz wężyk od gruszki, a teraz sytuacja jest bardziej skomplikowana, we wrześniu 2018 została założona turbina z passata awx, wymieniony wałek rozrządu na ten z golfa IV sdi, wstawione nowe
końcówki wtrysków 216, wstawiony kolektor dolotowy z awxa, przepływka odłączona i sygnał bierze z map sensora, zrobiony program, w grudniu założyłem dodatkowy zegar do ciśnienia turbiny wskazywał mi 1,5 bara i dalej wskazówka nie szła, ale już był problem bo po dodaniu gazu coś świszczało mi pod maską, myślałem, że powietrze ucieka przez czujnik doładowania wskaźnika, jednak to nie było to tylko gruby wąż od dolotu miał dziurę, wymieniłem go i świszczenie ustało, ale znowu dowiedziałem się, że przeładowuje, wcześniej tego nie odczułem. Zaczęło się szukanie przyczyny, wymieniłem zaworek n75 na inny sprawny ale nic to nie dało, dalej wymieniłem wszystkie wężyki na gumowe z płóciennym kordem w środku i nic to nie dało, kolejna rzecz turbina, odłączyłem sztangę i palcami poruszałem dźwigienką na moje oko chodziła luźno chociaż ktoś mi mówił, że to powinienem sprawdzić na zapalonym silniku, wtedy niby będzie można odczuć zacinanie się kierowniczek, potem sprawdziłem gruszę podpiąłem do niej wężyk ze strzykawką, po odciągnięciu tłoczka w strzykawce poruszyła ona sztangą i tyle we własnym zakresie ze strony mechanicznej udało mi się zrobić.

Dziś zrobiłem logi, poniżej linki, wysłałem je do znajomego i powiedział mi, że mapa która została wgrana do kompa jako nowa jest skopana, za duża dawka, dlatego mogło dojść do zapieczenia się kierownic i w konsekwencji do przeładowywania, dlatego mam do Was prośbę i trafną diagnozę po tych logach w czym jest problem, z góry dziękuję za odp., czy ten mój tunner źle zrobił mapę? jeśli tak to czy znacie kogoś w moim pobliżu jestem z pod legnicy dolny śląsk


statyczny - http://vaglogi.pl/log-001_M95qbw.html

dynamiczny - http://vaglogi.pl/log-011_KaHH5.html



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk3] Re: Turbina przeładowuje golf III turbina AWX

Post autor: wesol » wt sty 22, 2019 08:05

Raczej turbo popuszcza oliwę albo wtryski skopane. Czasem te ciśnienia są za niskie i nie rozpyla tylko posikuje.
Ostatnio zmieniony czw sty 24, 2019 11:20 przez wesol, łącznie zmieniany 1 raz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Lucasso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr maja 26, 2010 11:14
Lokalizacja: Chojnów

[mk3] Re: Turbina przeładowuje golf III turbina AWX

Post autor: Lucasso » wt sty 22, 2019 09:27

jakby coś takiego było z turbiną to raczej by nie doładowywała, natomiast w sprawie wtrysków gdyby nie utrzymywały ciśnienia to nie miałby mocy a auto dobrze się zbiera do 1,5 bara potem po przekroczeniu ok. 110km/h przeładowuje i wyłącza turbinę, wtedy na wskaźniku doładowania pokazuje zerowe ciśnienie wyłącza turbinę całkowicie, dopiero po ponownym odpaleniu auta zegar pokazuje ciśnienie



Baruum215
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sty 03, 2019 16:31

[mk3] Re: Turbina przeładowuje golf III turbina AWX

Post autor: Baruum215 » czw sty 24, 2019 10:29

Może masz padnięty blowoff, albo zawór wastegate. Znalazłam również kilka informacji, https://www.regeneracja-turbosprezarek. ... -geometria które może ci się przydadzą, coś się dowiesz i może rozwiążesz swój problem.
Ostatnio zmieniony czw lut 07, 2019 14:08 przez Baruum215, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk3] Re: Turbina przeładowuje golf III turbina AWX

Post autor: wesol » czw sty 24, 2019 11:22

Turbo awx jest na zmiennej geometrii i nie posiada ten silnik BO.
Ściągnąć gruszkę wyropowac ja. Na ściągniętej gruszce sprawdzić jak chodzi geo tak leciutko ja popychając.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Lucasso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr maja 26, 2010 11:14
Lokalizacja: Chojnów

[mk3] Re: Turbina przeładowuje golf III turbina AWX

Post autor: Lucasso » pt sty 25, 2019 09:22

na dzień dzisiejszy będę ściągał turbinę na czyszczenie, gruszka pracuje bo sprawdziłem ją strzykawką, ale pod czas pracy coś chrobocze w środku wyciągnę wszystko i na stole zobaczę jeszcze raz wszystkie podzespoły turbiny, przez jakieś 2-3 tygodnie jeździłem z z uszkodzony wężem gumowy od intercoolera który idzie do turbiny, jeden gość mi mówił, że przez to mogły się zapiec kierownice, nie wiem ile w tym prawdy, do tego nie wiem jaki ma być zakres pracy sztangi oraz tej dźwigienki, rozłożę ją na stole i może coś się wyjaśni, co do zaworów przy zmianie na turbinę awx zmienił mi się również zawór na N75 trochę inaczej on wygląda od tego co miałem wcześniej, zakupiłem drugi ale nadal przeładowuje, są jeszcze dwa zawory jeden pod rurą która idzie od filtra powietrza do rubiny a drugi z wiązką elektryczna znajduje się przy podszybiu, nie wiem jaką funkcję one spełniają ale oba są w układzie podciśnienia



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk3] Re: Turbina przeładowuje golf III turbina AWX

Post autor: wesol » pt sty 25, 2019 11:12

Strzykawką to sprawdzisz tak pobieżnie czy dziury nie ma czy wąż cały a nie jak pracuje gruszka. Tyle razy się mówi że geo nie działa zero-jedynkowy. Ma się przestawiać wraz z obrotami stopniowo po kawalonteczku po pół milimetra a nie że ecm próbuje próbuje i nagle pyk przestawia się o 3 mm czy 5.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Lucasso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr maja 26, 2010 11:14
Lokalizacja: Chojnów

[mk3] Re: Turbina przeładowuje golf III turbina AWX

Post autor: Lucasso » wt sty 29, 2019 10:40

domyślam się, że sztanga w gruszce powinna chodzić płynnie, ale nie wiedziałem, że jest to sprzęgnięte z ruchem pedału gazu, myślałem, że otwiera się całkowicie przy konkretnych obrotach, w sobotę ściągam turbinę na stół i teraz nie wiem, czy zamówić już nową gruszkę i założyć jak turbina będzie wyciągnięta czy jednak wstrzymać się z jej wymianą ?



Lucasso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr maja 26, 2010 11:14
Lokalizacja: Chojnów

[mk3] Re: Turbina przeładowuje golf III turbina AWX

Post autor: Lucasso » wt lut 05, 2019 13:08

W sobotę wziąłem się za wyciągnięcie turbiny, trochę mi zeszło ale udało się, rozebrałem ją i rzeczywiście była zapieczona, pierścień w ogóle się nie poruszał natomiast po ściągnięciu jego kierownice bez problemu się poruszały, wszystko wymyłem nafta i przetarłem drobnym papierem ściernym, po złożeniu wystarczyło poruszyć całą turbiną aby dźwigienka sama się przestawiła, bardzo luźno chodzi, poskładałem wszystkie elementy i czas na testy, rozgrzałem auto... 3 potem 4 bieg i widzę jak wskazówka na wskaźniku ląduje na 2 barach :-( ehhh nadal przeładowuje, po przekroczeniu ok 110km/h odcina turbinę i już wcale ciśnienie nie wstaje, muszę auto odpalić ponownie i wtedy jakby sterownik się restartuje i dmucha, ale niestety za dużo, kolejny etap moich poszukiwań to wymiana sterownika na standardowy soft i zrobienie logów, zobaczymy co pokarzą, jak zrobię prześlę linki, może ktoś z Was będzie mógł mi pomóc, mam nadzieję, że zbliżam się już do końca

pozdrawiam



Lucasso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr maja 26, 2010 11:14
Lokalizacja: Chojnów

[mk3] Re: Turbina przeładowuje golf III turbina AWX

Post autor: Lucasso » pt lut 15, 2019 00:09

cześć, dziś nastąpił przełom, auto wróciło do swoich osiągów i to przypadkowo, byłem u kolegi założyć nowy sterownik niestety nie udało się bo nie mogliśmy obejść immo, ale nie dawało tam spokoju, że sztanga w gruszce się nie opuszcza i to było przez niesprawny zawór n75, a wymieniałem go, gość mówił, że jest sprawy a to h... prawda i przez ten zawór szukałem dalej aż doszedłem do rozebrania turbiny, teraz turbo dmucha do 1,5 bara przy gazie w podłodze, rewelacyjnie przyśpiesza, mogę teraz skupic się na przygotowaniu do sezonu letniego

http://ifotos.pl/zobacz/14284902I_qwsxwqw.jpg

http://ifotos.pl/zobacz/14284903I_qwsxwqa.jpg

chciałem przy okazji jeszcze zapytać o pompę wtryskową bo jeszcze ją chciałbym wymienić, czy to prawda ze 11mm z większą falą to AHH z passata b5 ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości