[mk4] Tłumaczenie błędów VAG COM

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kulin123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob paź 14, 2017 22:19

[mk4] Tłumaczenie błędów VAG COM

Post autor: Kulin123 » śr lip 25, 2018 21:06

Hejka,dzisiaj zrobiłem scan w moim samochodzie programem VAG COM i pojaiwiły mi się błędy:ObrazekObrazek Z angielskiego mniej więcej rozszyfrowałem co to może być ale prosiłbym o dokładniejsze wyjaśnienie tych kodów.Dodam,że szukałem kody tych błędów na forach i nie było takich lub ja nie potrafię szukać :/ Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

[mk4] Re: Tłumaczenie błędów VAG COM

Post autor: Garrison » śr lip 25, 2018 21:21

P1256 - czujnik temperatury płynu chłodzącego do wymiany lub coś z jego wiązką, stykiem w konektorze.
P3000 - działa Ci kontrolka od świec żarowych? Bo to zdaje się mówić, że nie bardzo.

25-10 - pewnie masz coś nie tak z zamkami w drzwiach, norma w mk4.
35-10 - grzanie lewego lustra Ci działa? Obejrzyj kable, matę grzewczą.
27-10 - wszystko gra z przełącznikiem szyby kierowcy? Bo też odnotowało błąd w związku z nim.

Po skasowaniu błędy wracają?



Kulin123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob paź 14, 2017 22:19

[mk4] Re: Tłumaczenie błędów VAG COM

Post autor: Kulin123 » śr lip 25, 2018 22:04

Dziwne ponieważ wskaźnik temperatury działa i nigdy nie zdarzyło się tak aby silnik się zagarzał.Kontrolka mi się świeciła kilka miesięcy temu ale to przez czujnik stop.Myślę,że to może być spowodowane tym,że mechanik niedawno wymieniał mi jedną świecę żarową i dlatego błąd wyskakuje.Z lusterkiem sprawdzę a z przełącznikiem jest wszystko okej.Spróbuję jutro błędy skasować i zobaczę czy wrócą.Dodam jeszcze,że płyn chłodniczy też był niedawno wymieniany i może dlatego błąd się pojawił?



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

[mk4] Re: Tłumaczenie błędów VAG COM

Post autor: Garrison » śr lip 25, 2018 23:04

Raczej nie odpinali czujnika do tego. Jeszcze jedna sprawa, że to są dwa w jednym - do zegarów może działać, ale do ECU trafia już błędna informacja. Usunąć błąd, obserwować. Może ktoś wymieniał i nie skasował.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości