[mk4] Moduł sterujący źle zakodowany

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tom94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 30, 2018 20:30
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Moduł sterujący źle zakodowany

Post autor: Tom94 » śr maja 30, 2018 20:43

Witam. Posiadam Golfa 4 1.9 tdi 1998 r. ALH 90KM z klimą , Airbag, skrzynia manual . ABS bez ESP
Mam pewien problem. Od dłuższego czasu pokazuje mi błąd na vagu 01044 - źle zakodowany sterownik ABS.. pali mi się ABS cały czas , a po przekroczeniu prędkości 20kmh zapala sie czerwony wykrzyknik i teraz do sedna.. mianowicie ..
Ad1. Raz na jakiś czas gaśnie mi ABS po przekręceniu kluczyka i podczas jazdy już się nie zapala (wykrzyknik również ) , lecz po jakimś czasie, po zrobieniu kilkunastu dobrych kilometrów , podczas zgaszenia samochodu i chęci odpalenia go ponownie pojawia sie już ABS na cały czas i wykrzyknik również.
Ad 2. I teraz tu tkwi najwiekszy problem , dlaczego tak się dzieje, kodowanie mam 03604 , WSC Code to 01317 , lecz przy loginie są same zera i nie potrafie znalezc nigdzie loginu do przekodowania.
Ad 3. Druga sprawa to gdy wchodze na vagu w recode wpisuje same 00000 i przy WSC Code również 00000 , następnie wchodzę w Fault Code i błąd znika sam nie wiem czemu, to wygląda na to jakbym go rozkowował tymi zerami, lecz wpisze potem znów 03604 i pojawia się znów błąd 01044 zle zakodowany sterownik.
Nie znam loginu do przekodowania go, moje parametry golfa to skrzynia manual, airbag , klima , koła fabryczne 15 cali . Nie wiem jak to przekodowac, starej pompy nie mam , nie mam jak zczytac, proszę o pomoc w wygenerowaniu dla mnie Loginu i ewentualnego kodowania . Pozdrawiam serdecznie :)
Sterownik 1J0 907 379 G 20 IE CAN 0001
Niedawno sprawdzałem w takim samym golfie, z tą samą pompą itp. Jest kodowanie 03304 i wszystko tam ładnie smiga, u mnie też przyjmuje kodowania 03304 i 03604 ale nie chce się błąd usunąc i kontrolki nie gasnął... Także myślę , że bez loginu prawidłowego nic nie zrobie..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości