[mk4] Pompa nie podaje paliwa świeci kontrolka świec żarowych

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

urbas91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 05, 2015 19:17

[mk4] Pompa nie podaje paliwa świeci kontrolka świec żarowych

Post autor: urbas91 » wt maja 01, 2018 23:39

Witam
Panowie posiadam Golfa IV 1.9 TDI 110KM 1999r AHF i mam z nim problem.
Wczoraj dolałem z beczki ropy do baku. Wczoraj wszystko było dobrze auto jeździło. Dziś jechałem do miejscowości oddalonej o 50km i pod koniec trasy zaczęła mrugać kontrolka od świec żarowych i wyświetlał się komunikat mot guasto officina. Jako że było już niedaleko do celu postanowiłem jechać dalej. Dojechałem jakoś na miejsce. W drodze powrotnej od odpalenia auta kontrolka dalej całyczas mrugała z tym samym błędem i po przejechaniu 25km auto zgasło i nie szło go już odpalić. Po wyjęciu filtra paliwa okazało się że nie ma tam wogle paliwa. Pompa nie zaciągała wogle paliwa. Następnie udałem się do filtra w baku pod tylnym siedzeniem i tam niestety też wszystko czyste i drożne.
Po popuszczeniu śruby na wtryskach okazało się że paliwo pojawia się tylko na 2 wtrysku pozostałe suche. Bezpiecznik od pompy paliwa dobry.

panowie co mogło się stać ? co jeszcze mogę sprawdzić ?
Z góry Bardzo dziękuję za wszystkie porady.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Pompa nie podaje paliwa świeci kontrolka świec żarowych

Post autor: wesol » śr maja 02, 2018 05:51

Mogła nawet kuna ugryźć tylko raz przewód paliwowy i zrobić dziurkę jak po nakłuciu igłą. Mógł też ten trójnik na filtrze na tych origach łapać nieszczelność. Podaj paliwo wężykiem bezpośrednio z butelki do pompy z pominięciem filtrów itd. wtedy próba odpalenia i zdaje relację.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

urbas91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 05, 2015 19:17

[mk4] Re: Pompa nie podaje paliwa świeci kontrolka świec żarowych

Post autor: urbas91 » ndz maja 06, 2018 13:47

NIe wiem co się stało, ale pompa całkowicie się zatarła. Po zdjęciu nastawnika, nie było żadnych opiłków, ani jednego. a to kółko w pąpie co jest sterowane przez nastawnik to nie szło nawet ruszyć w żadnym kierunku, po zdjęciu pompy z samochodu próbowałem to kolko ruszyć śrubokrętem i młotkiem i nawet nie drgnęło.
Zamontowałem nową (używaną) pompę wtryskową. i teraz z tą pompą też mam problem, mianowicie podczas jazdy, cały czas miga kontrolka od świec żarowych i w komputerze wywala błąd nastawnika dotyczący zaworu N146 i nie idzie go skasować, po skasowaniu wraca ponownie.
Panowie co jest nie tak ? czy nowa pompa też jest wadliwa ? czy to bardziej wina paliwa z beczki ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości