Jeżdze nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie :)

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
tochu
_
_
Posty: 2515
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:43
Lokalizacja: Warlubie / Grudziądz
Kontakt:

Re: Jeżdze nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie :)

Post autor: tochu » sob wrz 10, 2011 13:48

a ja bym nie wierzył, gdybym nie widział już pare razy jak cordi jeździła na codziennym setupie. I gleba jest masakryczna, a rozje*anych misek to Bartek chyba już nie liczy ;)
no ale ma warunki, gdzie to naprawiac, podoba mu się taki fun, to niech robi ;) niektórym się to wydaje dziwne, ale prawdziwe he ;)


viewtopic.php?f=87&t=592196 NAJTAŃSZY PROJEKT W POLSCE!! 1500 PLN PROJEKT!!
https://www.facebook.com/1500plnprojekt/

viewtopic.php?f=88&t=428497 Moje kochane EX cabrio :(

Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Jeżdze nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie :)

Post autor: herbiasty » sob wrz 10, 2011 14:51

wojtekgtd pisze:Więc tak: po 1. w dojazdówkach było powietrze, osobiście sprawdzałem swoim manometrem. Po 2. Cordoba na codzień jeździ na Pirelkach 14' i jest wtedy ok. 0,5 cm wyżej niż na dojazdach. I to nie jest auto, które stoi na podwórku tylko jeździ jako dupowóz setki km tygodniowo.
nic do nikogo nie mam ale...
majac w tym sezonie 20mm od asfaltu 3mm grubosci osłonę miski olejowej po 2000km przetarła sie na wylot...
wiec pisanie 'KILKASET KM tygodniowo z kołyska 5mm" :kwiatek: to pogrążanie sie..
bo chyba co tydzien wypadal by koledze silnik jak by robił kilkaset. :kwiat: .. moze na weekend wyjedza ale nie jest to auto uzytkowane normalnie.


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wojtekgtd
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: czw lis 08, 2007 23:06
Lokalizacja: CT/GCH
Kontakt:

Re: Jeżdze nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie :)

Post autor: wojtekgtd » ndz wrz 11, 2011 21:36

herbiasty pisze:
wojtekgtd pisze:Więc tak: po 1. w dojazdówkach było powietrze, osobiście sprawdzałem swoim manometrem. Po 2. Cordoba na codzień jeździ na Pirelkach 14' i jest wtedy ok. 0,5 cm wyżej niż na dojazdach. I to nie jest auto, które stoi na podwórku tylko jeździ jako dupowóz setki km tygodniowo.
nic do nikogo nie mam ale...
majac w tym sezonie 20mm od asfaltu 3mm grubosci osłonę miski olejowej po 2000km przetarła sie na wylot...
wiec pisanie 'KILKASET KM tygodniowo z kołyska 5mm" :kwiatek: to pogrążanie sie..
bo chyba co tydzien wypadal by koledze silnik jak by robił kilkaset. :kwiat: .. moze na weekend wyjedza ale nie jest to auto uzytkowane normalnie.
Pogrążaniem się jest pisanie o czymś, o czym się nie ma pojęcia. Mieszkasz na drugim końcu Polski ale piszesz tak, jakbyś był lepiej zorientowany ile to auto jeździ. :panna:



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Jeżdze nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie :)

Post autor: KoguT » pn wrz 12, 2011 07:16

wojtekgtd, herbi napisał jak sprawa wygląda u niego... a lata autem non stop

u mnie jest 3cm nad glebą i cudów niema... drążki kierownicze wyobgryzane przez podłóżnice, sanki zjedzone przez asfalt już prawie na wylot...

chłopaczek przyjechał na 4Tarnowski Zlot Tuningowy golfem MK2 skręconym do oporu... miał niby 4mm i nie dało sie tym jechać po placu i kostce brukowej a tu jest mowa o codziennym poruszaniu się...

zrób fote jak to auto stoi na codzień i pozniej będziemy się spinali :bigok: tylko nie po wcześniejszym ugadaniu się na tą fote lecz na spontana podjedz cyknij i wrzuć :pub:



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Jeżdze nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie :)

Post autor: dawid018 » pn wrz 12, 2011 08:59

a mnie zastanawia jedno.po co to??rozumiem zglebić auto żeby ładnie koła były z błotnikami spasowane,rozumiem żeby się lepiej jezdziło ale tego nie rozumiem.nie dość ze hoojowo wygląda to jeszcze do niczego się nie nadaje.może i tak jeździ tylko co to za przyjemność z jazdy??a te kilkaset km tygodniowo to jakaś bajka.no chyba ze faktycznie macie drogi jak stół w co wątpię.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Jeżdze nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie :)

Post autor: truckman » pn wrz 12, 2011 10:22

zglebić auto żeby ładnie koła były z błotnikami spasowane
o to to :bigok:

Chociaż co ja mówię skoro zachorowałem na dokładkę przy ziemi :hmm:


Obrazek

Awatar użytkownika
Alvaro_
Niskopodłogowiec
Niskopodłogowiec
Posty: 1730
Rejestracja: pt sty 02, 2009 17:45
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Leon Fr
Silnik: AUQ
Kontakt:

Jeżdze nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie :)

Post autor: Alvaro_ » pn wrz 12, 2011 10:51

truckman pisze:Chociaż co ja mówię skoro zachorowałem na dokładkę przy ziemi :hmm:
dokładka a sanki o,5 od ziemi to trochę różnica



Jetta sprzedana.

Obrazek

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Jeżdze nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie :)

Post autor: truckman » pn wrz 12, 2011 10:54

Alvaro_, nie piszę o tym seacie, bo auto za 3-4 tys to można sobie glebić. Golf IV moze cudo nie jest, ale troszke bardziej szkoda cos wygiac czy rozwalić...


Mi tak wystarczało:

Obrazek


Tutaj gwint jeszcze nie był skręcony, ale różnica duża nie była bo do końca gwintu brakowało z 1,5cm
Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
Alvaro_
Niskopodłogowiec
Niskopodłogowiec
Posty: 1730
Rejestracja: pt sty 02, 2009 17:45
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Leon Fr
Silnik: AUQ
Kontakt:

Jeżdze nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie :)

Post autor: Alvaro_ » pn wrz 12, 2011 10:58

wiem. :grin:
i nie ważne że mk4. ja mam starego parcha z 90roku i szkoda byłoby ją tak okaleczać.



Jetta sprzedana.

Obrazek

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Jeżdze nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie :)

Post autor: truckman » pn wrz 12, 2011 11:00

Alvaro_, bo twój wygląda. Tamten Seat to wygląda jak wyjęty ze szrotu to można różne głupie rzeczy robić...


Obrazek

Awatar użytkownika
wojtekgtd
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: czw lis 08, 2007 23:06
Lokalizacja: CT/GCH
Kontakt:

Re: Jeżdze nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie :)

Post autor: wojtekgtd » pn wrz 12, 2011 15:29

truckman pisze:Alvaro_, bo twój wygląda. Tamten Seat to wygląda jak wyjęty ze szrotu to można różne głupie rzeczy robić...
Hm, temat o glebie a zaczynają się dyskusje na temat wyglądu. Niech sobie wygląda jak chce, nie o tym jest temat. Temat nie jest też o tym, po co tak nisko opuszczać auto. Patrząc na pierwszego posta w tym temacie widzę, że niektórzy mają już problem przy -40 i muszą zdejmować dokładki. Ok, ich sprawa. Główną kwestią jest to, że auto stoi tak nisko jak widać na zdjęciu i tak jeździ na codzień (ewentualnie 0,5 cm wyżej jak ma założone Pirelki a nie dojazdówki). Kto nie wierzy - trudno, już powiedziałem że na siłę nic nikomu udowadniać nie będę. Może spotkamy się kiedyś na jakimś zlocie i będzie można obejrzeć na żywo. Chociaż wtedy i tak się znajdzie grono niedowiarków, którzy powiedzą, że auto setek kilometrów tygodniowo na tym setupie nie robi.



firmaNISKO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 10, 2011 10:14

Jeżdze nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie :)

Post autor: firmaNISKO » pn wrz 12, 2011 15:30

Dzień Dobry!

Okazało się iz posiadam na tym forum konto i mógłbym włączyć się do dyskusji z całą rzeszą forumowych specjalistów, lecz nie kręci mnie męczenie klawiatury które g*wno daje poza podniesieniem statystyk na forum, dlatego kilka podpunktów:

1. dlaczego dojazdówki? bo Pirelli 8P(czyli 14") trafiły do innego samochodu aby mógł się pojawić na zlocie,
2. na kanał nie wjadę gdyż jesteśmy w trakcjie budowania oddzielnego warsztatu pod zglebione fury,
3. cordoba coupe w wersji sx nie kosztu... a zreszta pisanie o pieniądzach to czyste buractwo,
4. mam 5 aut z grupy vag które szurają brzuchem o asfalt,
5. po co? bo to lubię i tak jak jednych kręci latanie bokiem tak mnie kręci szuranie podwoziem.
6. seatem jeżdzę około 1000km tygodniowo, nie nie latam do "roboty" mam pracę ale nie w tym celu używam tego pojazdu, wiem jak wyglada od spodu, a to czy wymienię 5 czy 10 sanek wraz z wahaczami w ciągu sezonu to już moja sprawa.
7. piszecie o obitych drazkach kierowniczych, w cordobie mam wciecia w 4 miejscach na podłuznicach 2 dla półosiek i 2 dla drążków.
EDIT
8.na NAGlebie fessst w czasie trwania konkursu gleba zlotu seat stał sobie gdzieś tam a Ja znajdowałem się po 2 stronie Gniezna ratując dwóch uczestników ktorym nawaliły auta, ale wy tego nie możecie wiedzieć bo siedzieliście na forum, fb, yt, vimeo i jaraliście się jakie to na zachodize są zajebiste zloty i równe drogi.

pzdr
NISKO

edit: zapomiałem napisać że nadal jeżdzę na dojazdówkach
PEACE 4 All



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Jeżdze nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie :)

Post autor: A r t u r » pn wrz 12, 2011 20:23

kostek pisze:Z całym wyrazem szacunku ale nasz forumowy kolega Kowal z Tomaszowa mazowieckiego ma MK3,nie wiem czy dalej jest ten set'up ale na nysę przyjechał 0,9cm od ziemi,

He he pamiętam z majóvwki tegorocznej, jak przerwał przewód od przedłużacza organizatorom, bo tak nisko był że jak przejechał po nim to zahaczył i urwał :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości