opinie o produktach firmy AP-sportfahrwerke

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Skrabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 03, 2011 13:01
Lokalizacja: Gniezno

opinie o gwincie firmy AP

Post autor: Skrabi » wt sie 13, 2013 22:43

No ale gwint chyba jest do tego, żeby był opuszczony na sam dół, nie? :D

Ale tak na poważnie, nie dopuszczam do tego by usiadł na odbojach, więc obecny ping pong który u mnie występuje to wynik mojego sknerstwa przy kupnie gwintu 1 raz. Zdecydowałem, że wleci ten AP i opiszę wtedy odczucia :)



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

opinie o gwincie firmy AP

Post autor: KoJ@K » śr sie 14, 2013 08:37

No to moze przy tym obnizeniu co masz nie siada na odbojach, a jest minimalnie nad nimi i przy nie rownosciach odbija sie na odbojach, a nie pracuje w pelnym zakresie. A skoro juz zadecydowales o kupnie AP to opisz, porownaj wrazenia po jego zalozeniu przy tym samym obnizeniu. :bajer:
Ja nie dawno jezdzilem troche A4 na gwincie TA i w porownaniu do mojego(a mam AP) to komfort jest duuzo lepszy ! Tylko to juz raczej kwestia zawieszenia - w A4 wielowahacz.


Obrazek

Skrabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 03, 2011 13:01
Lokalizacja: Gniezno

opinie o gwincie firmy AP

Post autor: Skrabi » śr sie 14, 2013 09:11

Tak czy siak cierpliwość mi się skończyła, może się starzeję ale chcę coś wygodniejszego. Spotkałem się z wieloma opiniami że AP jest aż zbyt miękkie, a dla mnie to jednak plus. Jeżeli przy obniżeniu oprze się na odbojach, to cóż, pozostanie powalczyć z odbojami! :)
Wybitnie przemawia też do mnie system nakrętka plus imbus do centry. W przypadku 2 nakrętek gwint zabezpieczony smarem miedzianym do połączeń gwintowych odkręcałem przecinakiem i 5kg młotkiem, więc nieciekawie..



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

opinie o gwincie firmy AP

Post autor: KoJ@K » czw sie 15, 2013 01:42

Do mnie znow jakos bardziej przemawia sposob kontrowania dwoma nakretkami. Tlukles mlotkiem, bo nie psika sie miedzianym, amelinium z miedzia sie utlenia, ja smarowalem grafitowym i po ~ roku jezdzenia na jednym ustawieniu gwintu wyjalem tylne nakretki i odkrecilem je rekach, naprawde. A na AP nie ma sensu raczej dawanie nawet malej ilosci smaru. ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

opinie o gwincie firmy AP

Post autor: MAPET » czw sie 15, 2013 07:21

AP ma szeroki skok gwintu wiec tutaj latwiej bedzie odkrecic


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

opinie o gwincie firmy AP

Post autor: KoJ@K » czw sie 15, 2013 10:21

To wlasnie mialem na mysli. :bajer:


Obrazek

drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

opinie o gwincie firmy AP

Post autor: drakula500 » wt wrz 24, 2013 23:04

A ja bym miał jeszcze pytanie do kolegi Mapet....

Planuje kupno zawieszenia u Ciebie, co mam wybrać APracing, czy może takie zawieszenie?
http://allegro.pl/gwintowane-zawieszeni ... 31189.html" onclick="window.open(this.href);return false;

bo na taką cene też mógłbym się jeszcze pokusić..... ale nie wiem, trudno mi znaleźć opinie jak pracuje, czy jest bardzo mocno sztywne... itp itd...



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

opinie o gwincie firmy AP

Post autor: MAPET » śr wrz 25, 2013 02:30

ja bym wolal AP osobiscie.... pozniej tez ew reklamacja w FK to tez nic gorszego byc nie moze... 6 mies np...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

opinie o gwincie firmy AP

Post autor: drakula500 » śr wrz 25, 2013 06:52

czy AP ma w swojej ofercie serie INOX?



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

opinie o gwincie firmy AP

Post autor: MAPET » śr wrz 25, 2013 12:03

nie


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Skrabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 03, 2011 13:01
Lokalizacja: Gniezno

opinie o gwincie firmy AP

Post autor: Skrabi » pt paź 04, 2013 13:55

Ok, wczoraj przełożyłem sobie zawieszenie. Dziś jechałem na zbieżność i później przejażdżka ulubionymi trasami. Już przy naciskaniu na stojące auto widać wielką różnicę, pracuje coś innego niż tylko opona. Zaskakuje także zakres obniżenia. Na TuningArcie zostało mi z przodu 12mm gwintu a tu przy tym samym obniżeniu mam jeszcze ponad 5cm gwintu! :) Wielki plus za dużo głębszy i szerszy skok gwintu, podejrzewam, że nie będzie się zapiekał. Mam taką nadzieję, bo tej jednej nakrętki już raczej nie potraktuję przecinakiem, jak tych w TA, bo nie ma za co go mocno zahaczyć.

Teraz wrażenia z jazdy. Nie czuć już tych nieźle wypoziomowanych studzienek. Nie ma ping-ponga. Dużo lepiej wybiera wszystkie dziury przy czym nadal nie trę rantem felgi o nadkole. Zakręty można pokonywać z taką samą prędkością, jednak czuć trochę większy wychył pojazdu. Przy szybkim machaniu kierownicą na lewo-prawo tuning art z racji tego, że był beton zachowywał się bardziej jak gokart, tutaj już raczej czuć, że jedziemy autem ale nadal wszystko mamy pod kontrolą.
Jedyny minus jaki zauważyłem (który równocześnie może być plusem), dużo większa średnica góry (tego gwintu do którego mocujemy poduszkę przy kielichu), czyli odpada już odkręcanie moim zestawem stanleya (w TA mieściło się to w drążenie w nasadce klucza) tylko przesiadka na wygięty klucz oczkowy. Podejrzewam jednak, że będzie to mocniejsze. Zaskakuje mnie też, że góra przy kolumnie, która styka się z poduszką w AP jest plastikowa, w TA był tam metal.

Opisane doświadczenia pomiędzy rocznym TuningArtem (tym na niebieskich sprężynach) a gwintem ap. Auto to mk2, pospinane od góry rozpórkami, nie posiadające dachu.
Reasumując, AP to wydatek 1699zł, TA to obecnie 719zł. Czuć tą różnicę prawie 1000zł, gdybym 2 raz stanął przed wyborem kupna zawiasu na pewno brałbym od razu AP, bo na TA jestem stratny lekko 300zł :D



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

opinie o gwincie firmy AP

Post autor: drakula500 » pt paź 04, 2013 17:39

duza utrata na komforcie? mam na mysli.. jazda codzienna nie zawsze dobrymi drogami?



Skrabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 03, 2011 13:01
Lokalizacja: Gniezno

opinie o gwincie firmy AP

Post autor: Skrabi » pt paź 04, 2013 18:18

Wiesz, ciężko mi to obiektywnie ocenić. Ostatnie półtora roku jeździłem na ekstremalnie twardym TA, to po przesiadce na AP czuję się ogromnie komfortowo. Autem jeżdżę na codziennie. Jest to do tej pory najwygodniejszy gwint którym jeździłem. Do porównania miałem TA, MTS-a, Inoxa od KW ale w aucie marki fiat. Pod kątem komfortu AP jest dużo wyżej od już wymienionych.



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

opinie o gwincie firmy AP

Post autor: drakula500 » pt paź 04, 2013 20:03

Widzisz.. ja szukam gwinta.. i posiłkuje się opiniami i tutaj (których mało) i za granicą..... najlepiej byłoby się przejechać, AP kusi, ma fajny zwój gwintu, dlugą gwarancje.....

Zaś o ile opinie są różne na temat przeróznych gwintów i tych drogich HR, czy KW czy Weitec, tak..... nie udało mi się przeczytac negatywnej opinii na temat gwintu vogtland, wręcz czytając komentarze to deklasuje konkurencje o wiele droższą.

Nie wiem ile w tym prawdy, ale np HR uchodzi za crap, i nawet jeśli znajdą sie opinie pochlebne to i tych złych nie brakuje.. czyli w normie.... na razie jestem w kropce.... kusi mnie i AP i ten votland, może jak pojeździsz to jeszcze coś skrobniesz...

nie mówiąc już że na forum bmw znalazłem skrajne opinie wychwalające TA ponad H&R...
Ponad 2 krotnie droższy a jeżeli ktoś szuka gwintu na polskie ulice dzięki któremu obniży samochód i poprawi charakterystykę jego prowadzenia nie tracąc zbytnio na komforcie to gwint TA jest najlepszym rozwiązaniem. Mam nowe AP, Wojt4s ma nowe TA i zdecydowanie jego bolidem się jeździ bardziej komfortowo po dziurach, moim zdaniem lepiej wybiera nie równości.21:57:17
Ja w 100% popieram Bobbiego często ludzie dziwili się,że do fajnych aut wkładałem gwint TA ale tu nie chodziło o ceną moim zdaniem po prostu nie ma nic lepszego pod względem komfortu na nasze dziury, które ów gwint pięknie wybiera.
Jeździłem w życiu na KW, Weitec, AP, miałem też górnopółkowy gwint FK na wkładach Konii i żaden z w/w gwintów nie był lepszy na nasze dziury niż TA na wszystkich auto było taczkowate a po wjechaniu w dziurę czasem wcale nie dużą było mocne jeb :rotfl:

Markowy gwint wytrzyma dłużej zdecydowanie dłużej TA zazwyczaj wytrzymuje ok 2 sezonów tyle ze mi najlepiej jeździło się na TA po naszych dziurach.
Jeżeli szukał bym gwintu do auta zabawki używanego sezonowo czasem na torze itd kupił bym coś markowego porządnego jeżeli do auta codziennego użytku TA jedyny minus jaki ma to trwałość.
Jak dla mnie codzienna jazda na twardym gwincie po naszych dziurach to pomyłka.
Nie raz się w to wpakowałem i wydałem 3000-4000zł a nie nazwał bym tego upgrade wręcz przeciwnie bo autem na tych samych drogach musiałem jechać wolniej zamiast szybciej więc jaki to ma sens?
Tylko po to,żeby auto było niższe i lepiej wyglądało a objeżdża mnie byle passat 1.9 101KM? Bo moje auto podskakuje jak piłka?
Jedyny gwint na którym dało się jechać tak samo lub szybciej bo lepiej trzymał w górę to właśnie TA bo jest po prostu dość miękki. W tej chwili do auta codziennego tylko sprężyny(jeżeli ma oryginalnie amory m pakiet itd) ewentualnie cały kit jakiejś firmy lub gwint TA.
Największym minusem tego gwintu jest trwałość przy czym należy oddzielić TA technix od Tuning Art bo ta druga to ich tańsza marka i te gwinty psują się szybciej TA technix te 2 sezony 60-80tyś km wytrzymuje.




Bądź tu mądry...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości