[MK3] pytanie o tarcze hamulcowe

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
bulyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr gru 30, 2009 21:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MK3] pytanie o tarcze hamulcowe

Post autor: bulyy » ndz paź 10, 2010 10:53

Witam :bigok:
mam pytanko czy można w MK3 TDI AFN wsadzić tarcze z przodu na tył ?? dodam że oryginalnie mam tarcze i z przodu i z tyłu...jakie to są modyfikacje i jakie problemy i jakie przeszody?



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Re: [MK3] pytanie o tarcze hamulcowe

Post autor: D1_PITER » ndz paź 10, 2010 15:34

bulyy pisze:Witam :bigok:
mam pytanko czy można w MK3 TDI AFN wsadzić tarcze z przodu na tył ?? dodam że oryginalnie mam tarcze i z przodu i z tyłu...jakie to są modyfikacje i jakie problemy i jakie przeszody?
Zasadniczy problem jest taki że tylna tarcza jest również piastą a przednia jest tylko tarczą. Trzeba by dorobić piasty kół tylnych i na to zakładać tarcze. Drugi problem to jarzmo, trzeba będzie zmienić osadzenie zacisku.

Jeśli chcesz powiększać hamowanie na tyle to z przodu musisz mieć conajmniej 288mm żeby ci tył się nie blokował - ale ten temat neich poruszy ktoś mądrzejszy w tym temacie :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
bulyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr gru 30, 2009 21:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MK3] pytanie o tarcze hamulcowe

Post autor: bulyy » ndz paź 10, 2010 15:52

Zasadniczy problem jest taki że tylna tarcza jest również piastą a przednia jest tylko tarczą. Trzeba by dorobić piasty kół tylnych i na to zakładać tarcze. Drugi problem to jarzmo, trzeba będzie zmienić osadzenie zacisku.

Jeśli chcesz powiększać hamowanie na tyle to z przodu musisz mieć conajmniej 288mm żeby ci tył się nie blokował - ale ten temat neich poruszy ktoś mądrzejszy w tym temacie :bigok:
Dzięki śliczne D1_PITER :grin: :grin: :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości