Dystanse ??

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

admin911
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 16, 2009 07:49
Lokalizacja: Rzeszów

Dystanse ??

Post autor: admin911 » śr lis 04, 2009 19:29

Witam

Pro po dystansów , jakie ustawienie jest najlepsze do jazdy? Tzn. przód i tył ustawić na tej samej szerokości czy przód np 10 tył 20 ? czy przód z tyłem po tyle samo?Czy powinna być jakaś granica zachowana miedzy dystansami przód tył? Czy dystanse 10mm potrzebują pierścień centrujący oraz dłuższe niż oryginalne śruby?
Dystanse stalowe czy aluminiowe, które wybrać? jakie ma to znaczenie na jazdę?



Awatar użytkownika
pczerniej
Forum Master
Forum Master
Posty: 1928
Rejestracja: śr sty 31, 2007 15:16
Lokalizacja: nord-vag
Kontakt:

Post autor: pczerniej » śr lis 04, 2009 21:25

admin911 pisze: Pro po dystansów , jakie ustawienie jest najlepsze do jazdy? Tzn. przód i tył ustawić na tej samej szerokości czy przód np 10 tył 20
zależy jaki efekt chcesz uzyskać ile koło chcesz wypchnąć
admin911 pisze:Czy powinna być jakaś granica zachowana miedzy dystansami przód tył? Czy dystanse 10mm potrzebują pierścień centrujący oraz dłuższe niż oryginalne śruby?
zależy jakie dystanse kupisz są takie które wymagają pierścieni i takie co ich nie potrzebują, co do śrub to zależy jakie dystanse czy przykręcane do piasty i potem koło czy "przelotowe" wtedy wiadomo dłuższe śruby musisz mieć
admin911 pisze:Dystanse stalowe czy aluminiowe, które wybrać? jakie ma to znaczenie na jazdę?
aluminiowe są lekkie , jednak gwinty mogą ci się zrywać , w stalowych to nie grozi jedna wiadomo są one cięższe no i na pewno przyczyniają się w jakimś stopni do szybszego zużycia łożysk


Capo di tutti capi
Nord-vag.pl
MK1 1.8 20vT

Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: karolp85 » śr lis 04, 2009 21:55

pczerniej pisze:no i na pewno przyczyniają się w jakimś stopni do szybszego zużycia łożysk
pczerniej pisze:aluminiowe są lekkie , jednak gwinty mogą ci się zrywać
i tu pojawia się pytanie czy lepiej dokupowac co jakiś czas dystanse czy raz na 2 lata wymienic łożyska :helm:

to że aluminiowy dystans waży o 1kg mniej, myślę że niema aż tak dużej różnicy a pomiędzy dystansem aluminiowym a stalowym jest różnica ogromna :D polecam stalowe

najlepiej jest jak na tył dasz trochę grubszy dystans wtedy niema aż takiego efektu "zwężania" auta ku tyłowi, auto jest stabilniejsze na zakrętach, o tym że lepiej wygląda nie będę wspominał :helm:
Ostatnio zmieniony śr lis 04, 2009 21:57 przez karolp85, łącznie zmieniany 2 razy.


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

Awatar użytkownika
pczerniej
Forum Master
Forum Master
Posty: 1928
Rejestracja: śr sty 31, 2007 15:16
Lokalizacja: nord-vag
Kontakt:

Post autor: pczerniej » śr lis 04, 2009 22:00

karolp85 pisze:i tu pojawia się pytanie czy lepiej dokupowac co jakiś czas dystanse czy raz na 2 lata wymienic łożyska :helm:
zawsze można dać do tokarza ażeby w dystans aluminiowy wstawił tulejkę z gwintem ze stali ;) ale to już jest tuszkę zabawy i koszta rosną , mnie koleś skasował za taką usługę 70 zł za dystans :crazy:


Capo di tutti capi
Nord-vag.pl
MK1 1.8 20vT

Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: karolp85 » śr lis 04, 2009 22:11

pczerniej pisze:mnie koleś skasował za taką usługę 70 zł za dystans
to za 75 zł masz u momenta nowy stalowy dystans ( mówię o 4x100 -->5x112 ) inne rozstawy nie wiem, pewnie tańsze


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » czw lis 05, 2009 00:32

po co stalowe jak sa ciezkie?

poza tym przy tych grubosciach to dystans jest przelotowy i nie ma w nim gwintu

po 2 porzadne dystanse sa z akuminium i maja napleciony stalowy gwint po to by ograniczyc mase


do 10 dluzsze sruby oczywiscie potrzebne


stosujesz jakie ci pasuja... chodzi o grubosc


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

admin911
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 16, 2009 07:49
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: admin911 » czw lis 05, 2009 09:52

Buty mam santa monica(non oryginalny made in italy, nie wiem czy to złe, na pewno nie najlepsze) 17cali et38, wyglądają jak by były sporo schowane do środka. Na tył zamówiłem 20mm(załączyłem fote z tymi dystansami używane ale niby made in germany cena 230zł za kpl.). Myślę przód dać na 10mm może na 15mm zależnie ile zostanie mi miejsca przy nadkolach.
Na forum audi 80, goście pisali między sobą że na (tylko przykład) torach w audikach dają większe dystanse do przodu niż do tyłu, niby trzyma się auto lepiej zakrętów przodem?<co wy na to?? Poniekąd jest w tym sens choć zależy to też od napędu osi(4 czy 2 koła).Bmw stosuje szersze felgi na tył węższe na przód ale co prawda to napęd jest na tył. W golfie jest napęd na przód, jak tutaj miało by się rozwiązanie z poszerzeniem osi ? Obie tak samo ? Czy jak? jeśli chodzi o komfort jazdy? . Nawet patrząc na motocykle, napęd na tył i szersza opona tył węższa przód.

Nie chcę was tu zamęczać rozmyślaniem bo chce to dla swojej świadomości(oraz innych poszukujących wiedzy na ten temat)jak wy to widzicie??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » czw lis 05, 2009 09:58

a co ma szersza felga tzn opona do dystansów? szersza opona jest z tylu w motocyklu czy bmw bo ta os /kolo jest napedzane i to trzyma przyczepnosc a nie po to zeby bardziej wystawalo na zewnatrz... szerokosc opony to 1 a rozsuniecie kol to drugie...

to ze jak rozsuniesz kola to na luku bedzie stabilniej to prawda...

dopasuj se te dystanse do nadkoli i tyle - tak ja uwazam
i zeby nie bylo lipy ze 1 kolo dotyka do blotnika a 2 wpada 3 cm wgłab


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

admin911
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 16, 2009 07:49
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: admin911 » czw lis 05, 2009 10:12

Dobra dzięki mapet, już nie zatruwam.

Pozdro.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » czw lis 05, 2009 10:18

forum jest po to by pytac...

ale poprostu dopasuj sobie do blotnika os tyl i przod by nie obcieralo i tyle...

jak masz pierscienie centrujace w felgach to mozesz zrobic i 5mm dystans z centrowaniem


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

meibizza
Forum Master
Forum Master
Posty: 1413
Rejestracja: czw sty 13, 2011 14:54
Lokalizacja: Zambrów/Warszawa

Dystanse ??

Post autor: meibizza » czw mar 26, 2015 16:00

Pany to jakie dystanse wy macie bo tez planuje kupic dokładnie adaptery i sie zastanawiam. Chodzi czy stalowe czy alu


Obrazek
mkII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=557727" onclick="window.open(this.href);return false;
mkIV http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=502105" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam szeroką stal serduszka 15" 4x100/ 7.5j i 8j

Awatar użytkownika
dżodżo1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 23:20
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Dystanse ??

Post autor: dżodżo1986 » śr kwie 01, 2015 17:36

meibizza, ale odgrzałeś kotleta, temat z 2009 roku :hmm: jak już napisaleś w temacie to udzielę odpowiedzi, ja miałem dystanse 5x100/5x112 aluminiowe ze stalowymi tulejkami, ale przesiadłem się na stalowe> Także jakie kupisz takie będą dobre :bigok:



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Dystanse ??

Post autor: MAPET » śr kwie 01, 2015 19:39

zalezy z jakiego rozstawu na jaki


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

meibizza
Forum Master
Forum Master
Posty: 1413
Rejestracja: czw sty 13, 2011 14:54
Lokalizacja: Zambrów/Warszawa

Dystanse ??

Post autor: meibizza » śr kwie 01, 2015 20:01

5x100 na 5x112


Obrazek
mkII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=557727" onclick="window.open(this.href);return false;
mkIV http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=502105" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam szeroką stal serduszka 15" 4x100/ 7.5j i 8j

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości