jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » czw paź 22, 2009 01:40

Młoda pisze:Kavior napisał/a:
Zaproponujcie mi tylko co mam kupić :food:

Panowie do klawiatur :bigok:
_________________

Gwinta panie, gwinta! :grin:



mikew_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1185
Rejestracja: pn mar 16, 2009 18:26

Post autor: mikew_86 » czw paź 22, 2009 10:00

djgogo moim zdaniem stoi wysoko, ale jeśli chcesz to mogę Ci odsprzedać seryjny zawias (amorki + sprężyny) w bdb stanie po okazyjnej cenie. :)



marcuso86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 11:23
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: marcuso86 » ndz paź 25, 2009 10:33

Młoda pisze:Kavior, hmm a nie brałeś pod uwag aby samochód jakoś utwardzić obniżając go dosłownie o centymetr? w ten czas samochód może nie nurkować tak i zupełnie inaczej zachowuje się na drodze.
W jaki sposób chciala byś utwardzic i obniżyć o 1cm? Co do problemów z miekkim zawieszeniem to miałem tak kiedys w mk3 amortyzatory nadawały sie do wymiany - auto nurkowało przy hamowaniu strasznie znowu podczas szybkich zakretów tyłek niemiłosiernie latał na boki aż niebezpiecznie sie jeździło. Wymiana wszystkich amortyzatorów pomogła w 100% jeździło sie elegancko i bezpiecznie. A jak wg mnie jeszcze auto dzwigniesz to przy jakims ostrym manewrze to moze byc nieciekawie no ale to twój wybór.



Awatar użytkownika
Młoda
KS KathStyle
KS KathStyle
Posty: 13142
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 19:35
Lokalizacja: PO
Auto: Czarna Wdowa <3

Post autor: Młoda » ndz lis 01, 2009 21:03

marcuso86 pisze: W jaki sposób chciala byś utwardzic i obniżyć o 1cm?
normalnie ? :|


:satan: Squad Nocne Mary Enigmatycznie... "(...) Jeśli niebo - to siódme, jeśli piekło -to samo dno. Żadnych półśrodków(...)"

djgogo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 20:24
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: djgogo » śr lis 11, 2009 17:40

Witam a wiec tak podwyzszylem golfa swojego o jakies 5cm w salonie vw zalozyli mi orginalne spreżyny od golfa 4 tdi na wysokosc sa takie same ja orginalne ale sa grubsze i zalozyli amortyzatory gazowe sachs i to zrobilo robote golf jest sztywniejszy wyzszy i duzo lepiej sie nim podrózuje niż wczesniej polecam calkowicie takie rozwiazanie na czasie wrzuce fotki
Ostatnio zmieniony śr lis 11, 2009 17:41 przez djgogo, łącznie zmieniany 1 raz.



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Yaro1981 » śr lis 11, 2009 17:51

nie rozumiem jak miales orginalne zawieszenie i zalozyles orginalne sprezyny takie samej wysokosci jak tamte to jakim cudem stoji 5cm wyzej? chyba ze te twoje orginalne zawieszenie juz było tak wyrabane ze stal nisko :grin:


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

marcuso86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 11:23
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: marcuso86 » śr lis 11, 2009 18:38

Możliwe ze spręzyny od tdi są twardsze i jak takie założyli do mk4 z silnikiem 1,6 to autko poszło do góry. 5cm jak dla mnie duzo i to bardzo. Wrzuć zdjęcia zobaczymy - musi wyglądać jak terenówka.



Awatar użytkownika
Casio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt lut 03, 2009 13:10
Lokalizacja: Opolskie OST

Post autor: Casio » pt lis 13, 2009 15:53

ja miałem załozone sprężyny obniżające H&R -30/35 mm,sam nie wiem ile,bo kupiłem go na tych springach.Teraz dałem zwykłe,zima idzie to i z glebą problemy.Na przód LESJOFORS 40 950 26,tył KF 650 978.Nie mieli w hurtowni już Lesjofors na tył,a okazuje sie że te KF to są wzmocnione i chyba wyższe od normalnych, :grrr: Sprzedawca mówił,że w katalogu sa tylko te,a na stronie widze te i normalne o nr.650 671.Sa szanse ,że w miare glebną?



racesupport
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 17:22
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Post autor: racesupport » śr lis 25, 2009 19:34

marcuso86 pisze:Możliwe ze spręzyny od tdi są twardsze
nie możliwe tylko napewno, sprężyny są przedewszystkim z grubszego zwoju, silnik TDI jest cięższy, i to jest jeden z najprostszych sposobów podwyższenia golfa ale ja już mam TDI a w odwrotną strone to nie działa :)

ludzie którzy nie mają tutaj nic do powiedzenia to prosze was, nie piszcie głupot, ludzie mają różne wymagania i różne pomysły powiązane z problemami, niektózy zakładają niższe bo tak im sie podoba a niektórzy wyższe żeby np. przy mocnym obładowaniu bagażnika auto nie leżało na ziemi a wasze docinania typu "z takimi rzeczami to do poldka" nie mam pytań, dajcie sobie spokój bo jesteście żałośni :/ ja np. chce mieć wyższy przód żeby w zime bez problemu jechać po nieodśnieżonych drogach, wy sobie w ogóle nie zdajecie sprawy z tego jakie u nas panują warunki, i auta nie zmienie, chce mieć takie, proste, a ja wy mi nie pomożecie to sam coś wymyśle i potem napisze jak sobie z tym poradziłem i napewno się to komuś przyda prędzej czy później, wasze gadanie - nie

ja osobiście podwyższyłem swojego golfa z tyłu i ciągle walcze z przodem, teraz potrzebuje się dowiedzieć jakie są najwyższe i o najgrubszym zwoju sprężyny na przód bo było ich troche rodzajów,



b4k3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 18, 2009 23:50

Post autor: b4k3 » ndz gru 06, 2009 00:37

...
Ostatnio zmieniony śr maja 15, 2013 11:54 przez b4k3, łącznie zmieniany 2 razy.



DrivX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 19:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DrivX » sob sty 02, 2010 15:18

Swoją golfinę mk4 TDI mam już ponad rok. Od początku była dla mnie niska, a zawias jest seryjny. A dlaczegóż to? Otóż nie będę ukrywał, że lubię sobie konkretnie przycisnąć, a oprócz jazdy po równych dróżkach zdarza mi się jeździć np. po mazurach. O ile na równych drogach problemu żadnego nie ma, to na mazurskich ścieżkach mimo, nazwijmy to 'umiejętności kierowcy' muszę zwalniać do 110 albo i jeszcze bardziej. Wcześniej jeździłem fiatem punto z dużo słabszym silnikiem, ale mogłem jechać szybciej dzięki dużemu prześwitowi. Samochód strasznie haczy spodem na nierównościach, siodłach, osiada po hopkach, a najgorsze są niewidzialne nierówności, o których się dowiadujesz w momencie kiedy podwozie uderza w asfalt. Kiedy spadnie śnieg robię za pług. Zerwałem już kilkakrotnie osłonę silnika, wymieniłem 3 miski, gubiłem przedni zderzak. Zwykła jazda po mieście często jest niebezpieczna. Koleiny na pasach, po których jeżdżą autobusy są nawet takie, że przechodząc pieszo przez jednię można się przewrócić... Golfy są robione na gładkie drogi Europy Zachodniej, a nie na Polskę!



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Yaro1981 » sob sty 02, 2010 15:37

racesupport, b4k3, DrivX, jak was czytam to smiać mi sie tylko chce i jednocześnie płakać co jeden to leprzy :green_fuck:


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » sob sty 02, 2010 21:43

Yaro1981 pisze:racesupport, b4k3, DrivX, jak was czytam to smiać mi sie tylko chce i jednocześnie płakać co jeden to leprzy :green_fuck:
mkIV na ori zawieszeniu z dziurami miedzy błotnikiem a oponą może i wygląda jak terenówka 4x4 i z tym się zgodzę w 100%. Problemem tego auta jest miska olejowa i dolna dokładka zderzaka. Wiem że na tego typu forach gleba to podstawa ale chyba większość użytkowników golfaIV chyba się zgodzi że porównując go z autami innych marek miska olejowa wisi nisko i nie trudno o przecierkę. Jeździłem wieloma autami i nigdy takich problemów nie było. Wiadomo że jak się jeździ tylko po asfalcie to gleba do takiego auta nawet jest wskazana. Mam działkę za miastem i ja jako jedyny z całej rodziny nie mogę dojechać autem pod sam dom tylko dymam na nogach kilkaset metrów. Wiem, zaraz znajdą się kozaki co powiedzą że jeździć nie umiem. Stawiam skrzynkę wódki jak ktoś tam wjedzie mkIV nawet nie zglebionym :green_fuck: Oczywiście inne osobówki tam bez większych problemów dojeżdżają.
Kolejny przykład, brat ma bore na ori zawieszeniu. mieszka w bloku z garażem podziemny. Zjazd do niego jest kiepsko wyprofilowany i za każdym razem jak ma więcej niż dwie osoby na pokładzie obciera o kostkę brukową. Kiedyś stał rano przed wjazdem jak sąsiedzi wjeżdżali i wyjeżdżali innymi autami i nic. Tylko on obciera.
Ostatnio zmieniony sob sty 02, 2010 21:47 przez Kavior, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: owcy2 » ndz sty 03, 2010 18:04

Niestety argumenty, że obniżone zawieszenie nie dla każdego jest dobre i ludzie mają problemy z nim (ja też miałem, ale już seria od roku siedzi i jest git :bajer: ) nie trafiają na tym forum bo "gleba musi być" choćby miche trzeba wymieniać co tydzień...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości