Jakie zawieszenie ,oraz kilka pytań Bora

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
CzarekMika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt sie 19, 2016 14:37

Jakie zawieszenie ,oraz kilka pytań Bora

Post autor: CzarekMika » wt sie 23, 2016 19:59

Witam wszystkich jestem tutaj nowy, posiadam od prawie 2 lat borę 98r 1.6AKL :bajer: .
Za jakiś miesiąc lub półtora będę wymieniał amory przód oraz tył.Dlatego tez pomyślałem aby lekko obniżyć bore.
Zdecydowałem sie na KITA , chce obniżyć auto na -35/-40
Czytałem tutaj w sumie wiele temtow na ten temat i nasuwa mi sie kilka pytań.
1.Jaki zestaw według was lepiej wybrać, 1.Amory i sprężyny MS tech (najbardziej to do mnie przemawia ale czytałem ze na nich przod czesto ląduje wyzej jak tył dlatego sie troszke boje bo jak juz mam zainwestować pieniądze to chciałbym aby to było raz a dobrze) 2. Amory MTS + sprezyny H&R. 3.Amory mts + sprezyny eibach. Zależy mi na tym aby auto było rowno i w miare wygodnie sie jezdzilo gdyz autem poruszam sie na codzien do pracy itp . Rocznie robie kolo 15 tyś.km na w miare fajnych dobrych drogach.
2.Czy jak juz kupie ktoryś z tych zestawów to tam jest wszystko czy musze jeszcze coś dokupic np. jakies odboje czy cos ?:) Jezeli tak to powiedzcie prosze co i z jakich firm najlepiej ;)
3. 3 pytanie jest dla mnie chyba najwazniejsze. Mianowicie jak to jest z miska olejową gdyż ja uwazam ze ogolnie w borach są dosyć nisko zawieszone, i czy takie obnizenie o np.-40 bedzie dla niej smiertelne? :helm: tzn czy przy takim obnizeniu musze juz bardzo uwazac na miske gdyz bedzie ona bardzo nisko ? jakie sa wasze doswiadczenia z takim obnizeniem a miska ?:) a moze musze sie uzbroic w ta taka osłone na miske??:)
4. Do tej "gleby" planuje zalożyc felgi17 santa monica i opony pewnie jakies 225/40. Powiedzcie mi czy to wdg was bedzie juz jakoś w miare fajnie wygladac ? (wiem ze to dosyc ogolne pytanie gdyz dla każdego fajne jest co innego) .po prostu jestem ciekawe czy bedzie to wogole widac ze auto jest jakies zmienione czy prawie nic. A pro po felgi moze sie lepiej pokusic o jakies 18 ? Co sądzicie ;)
5.Czy podczas obnizania trzeba bedzie jeszcze cos przy zawieszeniu ruszac? jakies drążki albo cos.
6.Czy podczas takiego obnizenia mozliwe bedzie ze trzeba bedzie kupic jakies dystanse, tak zeby nic nie tarło ?
Przepraszam za tak dluuugi post , Ale nurtowało mnie pare tych spraw ;) Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam ;) :grin: :grin: :grin:



Awatar użytkownika
CzarekMika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt sie 19, 2016 14:37

Jakie zawieszenie ,oraz kilka pytań Bora

Post autor: CzarekMika » śr sie 24, 2016 20:27

Nikt nie pomoze ? za duzo pytan ?^^



Angelnh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: czw kwie 21, 2016 20:18

Re: Jakie zawieszenie ,oraz kilka pytań Bora

Post autor: Angelnh » śr wrz 21, 2016 23:54

W sumie też bym poczytal odpowiedzi bo mam podobny dylemat



Awatar użytkownika
CzarekMika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt sie 19, 2016 14:37

Jakie zawieszenie ,oraz kilka pytań Bora

Post autor: CzarekMika » pt wrz 23, 2016 20:35

Kolego ten temat założyłem juz chwilke temu i niestety nikomu sie nie chce na taka ilość odpowiadać :p



Awatar użytkownika
Jing
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 17:11
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Audi A4
Silnik: AVF

Jakie zawieszenie ,oraz kilka pytań Bora

Post autor: Jing » sob paź 08, 2016 17:56

ja mam w Golfie amory sachs z krótkim skokiem i amory eibacha -30mm. i jest miodzio


Quattro - AVF

Awatar użytkownika
piterek871
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 14, 2011 14:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie zawieszenie ,oraz kilka pytań Bora

Post autor: piterek871 » sob gru 15, 2018 20:45

Kolego Jing a jakie oponki masz i koło do twojego autka bo ja planuję taki zestaw sprężyn kupić i koło 17 tylko problem jakie opony dobrać żeby nie było jak w wozie drabiniastym



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości