Remont zawieszenie MK3 GTD

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Zoltecek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: sob lis 19, 2005 14:21
Lokalizacja: Olsztynek/Mrągowo

Remont zawieszenie MK3 GTD

Post autor: Zoltecek » ndz lip 27, 2008 11:26

Witam!
Mam problem ze swoim zawieszeniem otóż jest dobite albo tak mi sie wydaje, przede wszystkim jest strasznie twarde mimo, iż stoi na seryjnych sprężynach. Chciałbym sie dowiedzieć jakie elementy należy wymienić aby w aucie zrobiło sie cicho. Na dzień dzisiejszy myślę o wymianie: Tulei gumowe pod belka tylną, łożyska kół przednich, tuleje gumowe z przodu, łączniki stabilizatorów, poduch pod silnikiem. Czy coś jeszcze należało by wymienić aby moim autem jezdziło sie ciszej? Jakich firm części kupować? W niedalekiej przyszłości zapewne będę chciał obniżyć auto wiec chcę kupić elementy które wytrzymają dłużej.
CHEERS :pub:
Ostatnio zmieniony ndz lip 27, 2008 11:27 przez Zoltecek, łącznie zmieniany 1 raz.


Garett T3 ready to aplication :D

Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Remont zawieszenie MK3 GTD

Post autor: MarcoVW » wt lip 29, 2008 20:01

jak twardo i na seryjnych springach to pewnie amorki sa wsadzone sportowe.

W pierwszej kolejnosci to powinienes zmienic cale wachacze lub ich gumy i tuleje a potem gorną poduszke amortyzatora. Jak cos jescze poskrzypi to łaczniki stabilizatorów.

Jak ci tylna belka nie skrzypi to nie tykaj tulei.
Jak nie huczy podczas jazdy to lozysk koł nie tykaj.
Jak ci silnik nie telepie to poduszek jego nie tykaj.

A firmy to TRW, Febi, Ruville, Lemforder no i Hans Pries ale trzeba wiedziec co i jak hansa bo niekiedy to szajs.



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » śr lip 30, 2008 07:28

Czasem sie Hansa nie opłaca kupować bo nie wiele drożej można kupić Swaga lub TRW



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości