Mk2 G60 syncro poczatek projektu.

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

molejczuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 29, 2011 18:14
Lokalizacja: hrubieszów

Mk2 G60 syncro poczatek projektu.

Post autor: molejczuk » wt paź 30, 2012 14:44

Witam wszystkich. Posiadam mk2 syncro z silnikiem 1.8 8V w wersji GT, auto nabyłem jakieś nie całe 2 lata temu kompletne jeden właściciel który był listonoszem oczywiście w Polsce. Golfik w dobrym stanie blacharskim i pod względem oryginalności mało stodolazy pchało łapy ale listonosz zajeździł ori silnik i jakiś czas temu kupiłem g60 z corado komplet silnik + skrzynia i kilka gratów niestety bez wiązki i bez kompa ale ori wiązka w golfie to digifant na pełnym wtrysku wiecie o co mi chodzi ps " pisze tak bo jestem świerzak i nie obczajam sie ze skrótami itp itd" ale do rzeczy silnik G kompletny oprócz gladera i buda z wersji GT na pierwszy rzut oka wydaje mi się ze jeżeli wrzucę kompletny G i podłącze wszystko to powinno śmigać. Tylko teraz gdzie kupić w miarę dobry do regeneracji kompresor lub dobry kompresor i żeby mieć jakaś gwarancje ze trochę to polata a chce ori bo lobię mieć wszystko w oryginale i poczytałem trochę na temat eatona i jednak go nie chce. Drugie pytanie co zrobić ze skrzynia biegów bo mam ta do G ale do niej nie wrzucę reduktora a skrzynia ori z golfa na linkę do syncro może być za cienka do tego silnika w przyszłości myślę o podkręceniu silnika na trochę więcej kucyków. Czekam na jakieś wasze wypowiedzi bo już mi się w głowie trochę przewraca a nie mam tu u siebie kogoś kto mógłby mi pomóc a jestem mechanikiem i wiem ze jeżeli sam tego nie zrobię to dalej nici z moich planów co do G60 SYNCRO. Pozdrawiam i czekam na wasze wypowiedzi. Dzięki z góry.



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Mk2 G60 syncro poczatek projektu.

Post autor: toffic » wt paź 30, 2012 16:23

Po 1 to Digi które teraz masz w aucie a Digi z G60 to inna bajka, to co masz nie pasuje.
Po 2 skrzynia do wymiany na 02A z wersji synchro + wszystko co niezbędne



molejczuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 29, 2011 18:14
Lokalizacja: hrubieszów

Mk2 G60 syncro poczatek projektu.

Post autor: molejczuk » wt paź 30, 2012 18:24

pare minut po dodaniu tematu wyciagnełem skrzynie od G i juz wiem ze nie da rady nic zrobic wiec mam do sprzedania tą skrzynie jak by ktos chciał. Znalazłem z passata G60 syncro za 350 zł plus przesyłka teraz tzreba pedały z passka to wiem wysprzeglnik i z tego co wiem wyciac dzióre na pompke sprzegła. Co do skrzyni poradze sobie ale teraz mam pytanko co do komputera Digi jezeli załoze od G pod tą wiazke to z czym bedzie problem?? nie wiem czy bedzie pasowac wtyk do kompa, plus czujnik stukowy czy jakos tak. bo mój silnik seryjny nie ma takiego czujnika. Jakie jeszcze moge miec problemy z podpiecim pod tą wiazke i czy da rade wogule waszym zdaniem to zrobic. bo troche szkoda mi czasu i kasy na wiazke od G.



Andrew.vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt wrz 07, 2012 20:43
Lokalizacja: GDA

Mk2 G60 syncro poczatek projektu.

Post autor: Andrew.vw » wt paź 30, 2012 19:34

musisz miec wiazke i kompa od g zeby to dobrze chodzilo...
ile bys chcial za ta twoja skrzynie bo kumpel potrzebuje



molejczuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 29, 2011 18:14
Lokalizacja: hrubieszów

Re: Mk2 G60 syncro poczatek projektu.

Post autor: molejczuk » pt lis 02, 2012 23:26

moge wymienic sie za jakis kompresor do G lub komplet wiazka plus komputer do g60 kwestia dogadania sie a za pare minut dodam zdjecia jezeli bede wiedział jak mam jeszcze do sprzedania skrzynie do syncro i tylny most :)



molejczuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 29, 2011 18:14
Lokalizacja: hrubieszów

Mk2 G60 syncro poczatek projektu.

Post autor: molejczuk » pt lis 02, 2012 23:35

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



molejczuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 29, 2011 18:14
Lokalizacja: hrubieszów

Mk2 G60 syncro poczatek projektu.

Post autor: molejczuk » pt lis 02, 2012 23:55

a tu nizej mój silniczek pomalowany w koloze nadwozia i pudło gratów pomalowanych w ciemny zgiły zielony z dodatkiem perły :) chyba moge sie tu pochwalic. a obok silnik g60 juz nie wiem który załozyc!!? Doradzicie cos??


Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

Mk2 G60 syncro poczatek projektu.

Post autor: xxMAXIMxx » sob lis 03, 2012 22:44

od dobrej strony przynajmniej projekt zaczynasz. Ja bym tam był za PG ale to raczej osobiste upodobania. Ładne to białe autko obok, co to?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=296391 <--- Moje RALLYE G60+

molejczuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 29, 2011 18:14
Lokalizacja: hrubieszów

Mk2 G60 syncro poczatek projektu.

Post autor: molejczuk » pn lis 05, 2012 00:13

Tak tez mysle ze załoze PG. A to białe auto to zbudował mój sasiad który jest blacharzem auto jest zbudowane własno recznie siedzenia zostały obszyte skóra na ukrainie które pochodza z forda scorpio i układ napedowy plus tylne zawieszenie troche łady i troche checi i po prawie trzech latach powstał "JOKER" lub jak mówi na niego własciciel "resorak":) juz powstaje drugi podobny egzemlarz w którym bedzie kilka procent mojego udzialu:P



molejczuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 29, 2011 18:14
Lokalizacja: hrubieszów

Mk2 G60 syncro poczatek projektu.

Post autor: molejczuk » pn lis 05, 2012 00:17

Obrazek


Mam pytanie co do odswierzenia silnika tzn. czesci aluminiowych w taki sposób jak na zdjeciu wyzej. Czy to jest malowanie proszkowe?? Jak tak to jakie koszty takiego malowania??



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Mk2 G60 syncro poczatek projektu.

Post autor: toffic » pn lis 05, 2012 08:37

Raczej szkiełkowanie + bezbarwny



Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

Mk2 G60 syncro poczatek projektu.

Post autor: xxMAXIMxx » pn lis 05, 2012 09:14

Potwierdzam, to barwa aluminium (amelinium jak kto woli), czy szkiełkowane czy piaskowane to nie wiem + bezbarwny. Inaczej szybko by się utleniło.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=296391 <--- Moje RALLYE G60+

saliczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: śr mar 04, 2009 01:22
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Mk2 G60 syncro poczatek projektu.

Post autor: saliczek » pn lis 05, 2012 20:08

dla mnie to wygląda na zwykłą srebrzankę w spray-u :D

ja malowałem u siebie srebrzanką i wyszło tak, jeden element dałem tez z ciekawości do piaskowania , ale brud się do tego aluminium mocno przyczepiał

pozdr.

Obrazek



molejczuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 29, 2011 18:14
Lokalizacja: hrubieszów

Mk2 G60 syncro poczatek projektu.

Post autor: molejczuk » pn lis 05, 2012 23:45

dzieki wielkie za podpowiedz mysle ze na dniach cos bede działał. ale z tego co wiem to raczej szkiełkowania i piaskowania to sie nie podejeme bo słyszałem ze ciezko jest poniej oczyscic np głowice lub kolektor a to jest najwazniejsze zeby po złozeniu nie było tak ze przejade jakis tam dystans kilometrów i tzrba rozbierac bo zatre silnik. co do elementów łapy skrzynia rozrusznik to mozna piaskowac a mam dostep do piaskarki u znajomego wiec mysle ze na dniach pokaze na fotkach jak to wszystko wyglada.



ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości