Czujniki ciśnienia oleju

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
gitfunfel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 17:13
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Czujniki ciśnienia oleju

Post autor: gitfunfel » wt mar 13, 2012 13:04

Witam, mam mały problem którego nie mogę rozgryźć. Chodzi o czujniki ciśnienia oleju.
Czujnik niskiego ciśnienia (0,3 bar, bodajże niebieski) wkręcany jest w górnej części silnika po lewej stronie i tu jest wszystko jasne.
Problem jest z czujnikiem wysokiego ciśnienia (1,8 bar)- ten wkręcany w mocowanie filtra oleju. Mam zamontowany taki (nr części 035919561a):
Obrazek

i z tego co wiem, to jest to czujnik 0-5/1,8 bar. Czyli chyba taki, który można do wskaźnika VDO ciśnienia oleju podłączyć. Ma on dwa piny oznaczone "WK" i "G".
1. Co oznaczają te piny?
2. Jak się pod to podłączyć czyli gdzie podłączyć żółty kabelek (lecący do skrzynki bezpieczników G2-10 czyli mający włączać na zegarach ostrzeżenie o zbyt wysokim ciśnieniu oleju).
3. Gdybym miał wskaźnik VDO ciśnienia oleju to gdzie się trzeba podłączyć?
4. Przy wiązce kabli oprócz żółtego kabelka wysokiego ciśnienia oleju oraz zielono-czarnego kabelka czujnika temperatury oleju jest jeszcze jeden niebiesko-biały. Nie wiem do czego on służy, z tego co go mierzyłem to jest połączony z masą.

Za udzielona pomoc z góry dziękuję.



Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

Czujniki ciśnienia oleju

Post autor: tomek mk2 BDE » wt mar 13, 2012 18:25

pin wk- sygnal na kontrolke w liczniku
pin G- sygnal na wskaznik vdo
na wskazniku cisnienia oleju vdo masz 3 piny (+, masa i G) G puszczasz z czujnika i reszta wiadomo



ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości