Ciężarek na sankach w PG - jaką pełni rolę ?

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

saliczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: śr mar 04, 2009 01:22
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Ciężarek na sankach w PG - jaką pełni rolę ?

Post autor: saliczek » pn maja 16, 2011 23:33

Witam , dzisiaj właziłem pod auto i zastanawia mnie , co miał na myśłi projektant/inżynier montujac ciężarek wyrównoważający do sanek w G60-tkach ? co niby on ma równoważyć ? sanki ? środek ciężkości auta :) , nie mam pomysłów . u was też jest ten cięzarek ?

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us



Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Ciężarek na sankach w PG - jaką pełni rolę ?

Post autor: olozwirski » wt maja 17, 2011 01:46

U mnie byl taki ciezarek, po co nie udalo mi sie dowiedziec.



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Ciężarek na sankach w PG - jaką pełni rolę ?

Post autor: chosen » wt maja 17, 2011 18:17

u mnie tez był, ale przy którymś odkreceniu go zgubilem =]


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Ciężarek na sankach w PG - jaką pełni rolę ?

Post autor: Marszall » wt maja 17, 2011 22:31

Panowie ten ciężarek moze pełnić dwie funkcje
1. ekstremalna wynikająca z mega mocy G60 jak na owe czasy; konstruktorzy bali sie że silnik PG bedzie po prostu RWAŁ przeguby i jak lewa półos nie bedzie miała problemu to prawa gdu by opadłą to mogła by sie gdzie zaklinować i tak naprawde to podtrzymanie półosi :bigok:
2. wynika z wibracji przenoszonych na ławkę; taki ciezarek zmnieniał poprostu masę wibrującą i przykładał ją w inne miejsce, energia wibrująca jest kumulowana w tej właśne kostce shitu a nie przenosi siena budę. Co ciekawe takie rozwiazanie czesto widziałem w MKiii diesel wiec cos w tym moze być


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

saliczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: śr mar 04, 2009 01:22
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Ciężarek na sankach w PG - jaką pełni rolę ?

Post autor: saliczek » śr maja 18, 2011 14:46

czyli lepiej to zostawić w spokoju :)



finch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:24
Lokalizacja: Mieszkowice/Szczecin

Ciężarek na sankach w PG - jaką pełni rolę ?

Post autor: finch » wt cze 14, 2011 18:25

Witam,

Nie tylko G60 miały taki ciężarek. Kolega ma oryginalne GTI 16V i tam również na sankach był taki ciężarek. Co do pytania; "Po co?" to też mi się wydaje że chodzi o wibracje.


Golf "Drugi" by finch
:pop: :pop: :pop:Mój Turbo Kopciuch :satan: :pop: :pop: :pop:
Vw jest bogiem, Prędkość nałogiem, Turbo zabawą a Diesel podstawą :D
LPG? Nawet porządne zapalniczki są na benzynę :okej:
diesel4ever

saliczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: śr mar 04, 2009 01:22
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Ciężarek na sankach w PG - jaką pełni rolę ?

Post autor: saliczek » czw cze 16, 2011 06:45

Marszall pisze:Panowie ten ciężarek moze pełnić dwie funkcje
1. ekstremalna wynikająca z mega mocy G60 jak na owe czasy; konstruktorzy bali sie że silnik PG bedzie po prostu RWAŁ przeguby i jak lewa półos nie bedzie miała problemu to prawa gdu by opadłą to mogła by sie gdzie zaklinować i tak naprawde to podtrzymanie półosi :bigok:
tak na chłopski rozum to mi sie wydaje , ze właśnie po to , jak Marszall napisał.



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Ciężarek na sankach w PG - jaką pełni rolę ?

Post autor: D1_PITER » wt mar 26, 2013 23:34

Czy ktoś z was zastanawiał się na jaką cholerę to żelazo wisi u sanek?

Ja też.. i rok temu przy okazji remontu nie zakładałem go spowrotem. Jeździłem tak i uważałem, że mój silnik to stary trup gdyż na wysokich obrotach strasznie wszystko buczało i wibrowało. Przy prędkościach autostradowych 120-150 odczucia nie były przyjemne - silnik brzmiał jak by się męczył (buczenie). Myślałem, że mam uszkodzone poduszki pod silnikiem albo, że to poprostu stare niewyważone padło - o tym to byłem wręcz przekonany.

Myliłem się.................

Założyłem dziś ciężarek i do 3500rpm jakieś tam nieznaczne wibracje są, natomiast powyżej NIC!!! Totalny brak wibracji aż do odcinki. Polecam wszystkim którzy go wywalili a myślą, że stary silnik VW to niewyważone padło które wibrować musi. Mój przypadek to silnik 9A.


Obrazek

Awatar użytkownika
Knutek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 12:21
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Ciężarek na sankach w PG - jaką pełni rolę ?

Post autor: Knutek » śr mar 27, 2013 21:03

Znajomy w mk3 1.4 też takowy miał



Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

Ciężarek na sankach w PG - jaką pełni rolę ?

Post autor: xxMAXIMxx » czw mar 28, 2013 10:19

Nie wyrzucałem go z zanek, w Rallye też jest.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=296391 <--- Moje RALLYE G60+

molejczuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 29, 2011 18:14
Lokalizacja: hrubieszów

Ciężarek na sankach w PG - jaką pełni rolę ?

Post autor: molejczuk » ndz kwie 14, 2013 21:16

Witam mam coś do powiedzenia na temat ciężarka mój tato jest mechanikiem od kilkunastu lat i także wyrzucał ten ciężarek z którego można zrobić jak się ma ich sporo bunkier przeciwpancerny heheh i do tej pory jest takiego zdania ale ja wychodzę z założenia ze jeżeli fabryka założyła takie cóóóśśś to znaczy ze ma tam być a to tylko dwie śruby 8 i dwie nakrętki i w dodatku nie ma trudności w założeniu. mam gdzieś na warsztacie kilka takich wiec zapraszam wyśle za darmo aby było wam lepiej jeżeli tego nie macie a autko wasze jeździ i jest zle:) a co do w jakich autach to widziałem takie w 1,3 i w 1,6 TD i w 1,8 na jednopunktowym i na pełnym wtrysku wiec wydaje mi się ze nie tylko mocniejsze wersji to miały tylko po wszystkich wyważeniach auta i nierozwarciach dokładali takie ciężarki. Bo przcierz auto nie wychodziło z fabryki jeden w jeden o takich samych ciężarach i wymiarach na-pewno musiały się różnic jakimiś parametrami jezdnymi i cała reszta. Diesel miał inny ciężar benzyna inny ciężar postawić z wyposażenia golasa a na maxa wypas to elektryki fuul abs szyberbajer i cała reszta rożni się wiec nie ma tu zasady czy mocniejsza wersja i słabsza. ostatnio mieniałem pompę olejowa i panewki w passacie 1,8 B3 91 rok na jednopunktowym wtrysku i to miał tylko wersja skandynawsaka miał webasto i kilka innych dupereli i miał własnie Kawałek "cegły" tak na ten ciężar mówimy w lubelskim :) Pozdrawiam i myślę ze każdy czający mnie zrozumiał.



ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości