Golf G60 syncro

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
--Andree--
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 18:21
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Golf G60 syncro

Post autor: --Andree-- » pn gru 20, 2010 21:43

evolution pisze: kiedys trafilem most o innym przelozeniu prawdopodobnie z vr6 i mialem zonka bo naped dzialal glownie na tyl:)
o bardzo ciekawe a może pamiętasz numer mostu? skoro walił w większości na tył to Visco ciągle było mocno zaciśnięte ciekawe jak z jego trwałością wtedy. No i co najważniejsze jak to znosiłby sam most na dłuższą metę. A jakie wrażenia z jazdy? musiał ciekawie się prowadzić, w końcu nie na darmo Audi R8 ma rozłożenie 40:60 na korzyść tyłu...


Obrazek
SPRZEDAM:
SILNIK AVB 1.9TDI PD; Napęd, zawieszenie,tunel i podłoga do SYNCRO; skrzynia GGU; SILN.1P-220zł; GŁOWICA 1Z; wszystkie części wtrysk 1.3 DIGIJET.

Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Re: Golf G60 syncro

Post autor: golfiarz1 » pn gru 20, 2010 21:44

to jednak sie niemylilem ze sa rozne mosty nmam w domu 3 kazdy z innego auta i maja inne oznaczenia nie wkladalem ich do auta i niesprawdzalem ajk sie na nich jezdzi kolega szukal do vr6syncro w passacie b4 i tez mial jescze inne oznaczenie mostu


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
--Andree--
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 18:21
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Golf G60 syncro

Post autor: --Andree-- » pn gru 20, 2010 22:31

golfiarz1 pisze:to jednak sie niemylilem ze sa rozne mosty nmam w domu 3 kazdy z innego auta i maja inne oznaczenia nie wkladalem ich do auta i niesprawdzalem ajk sie na nich jezdzi kolega szukal do vr6syncro w passacie b4 i tez mial jescze inne oznaczenie mostu
oznaczenia mogły być inne tak jak napisał evolution z powodu budowy jednak nie każdy musi mieć inne przełożenie. golfiarz1 skoro masz kilka mostów poświęć kilka chwil dla dobra ogółu i rozwiej te tajemnice z innymi przełożeniami...


Obrazek
SPRZEDAM:
SILNIK AVB 1.9TDI PD; Napęd, zawieszenie,tunel i podłoga do SYNCRO; skrzynia GGU; SILN.1P-220zł; GŁOWICA 1Z; wszystkie części wtrysk 1.3 DIGIJET.

Awatar użytkownika
--Andree--
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 18:21
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Golf G60 syncro

Post autor: --Andree-- » wt gru 21, 2010 17:08

Tak sobie myślałem (nie twierdzę że słusznie) ale jaki większy sens ma inne przełożenie tylnego mostu? przecież jeśli będzie różnica obrotowa miedzy osiami to ciągle będzie zaciśnięte visco i wtedy idea napędu syncro niema sensu...
Efekt ten można uzyskać poprzez założenie opon mocno startych na jedną z osi wtedy visco też będzie zaciśnięte (symulacja zmiany przełożenia tylnego mostu ) i jak wiadomo uwala napęd czy to visco czy łącznik elastyczny wału czy też przekładnię kątową, most a na dyferencjale kończąc. :bajer:


Obrazek
SPRZEDAM:
SILNIK AVB 1.9TDI PD; Napęd, zawieszenie,tunel i podłoga do SYNCRO; skrzynia GGU; SILN.1P-220zł; GŁOWICA 1Z; wszystkie części wtrysk 1.3 DIGIJET.

Marookrk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 20:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Golf G60 syncro

Post autor: Marookrk » wt gru 21, 2010 19:37

Szanowni koledzy czy ktoś z was orientuje się czy bebechy z skrzyni biegów EGR podejdą mi do AYR z passata syncro?
Chodzi mi o zmianę przełożenia głównego skrzyni biegów ponieważ w pasku mam silnik TDI AJM to przy przełożeniu z G60 trzeba szybko machać lewarkiem.Czy ktoś miał z takim przypadkiem styczność?Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
--Andree--
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 18:21
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Golf G60 syncro

Post autor: --Andree-- » wt gru 21, 2010 19:56

Marookrk pisze:Szanowni koledzy czy ktoś z was orientuje się czy bebechy z skrzyni biegów EGR podejdą mi do AYR z passata syncro?
Chodzi mi o zmianę przełożenia głównego skrzyni biegów ponieważ w pasku mam silnik TDI AJM to przy przełożeniu z G60 trzeba szybko machać lewarkiem.Czy ktoś miał z takim przypadkiem styczność?Pozdrawiam :)
Witam ja robiłem taką hybrydkę. Wal na pw nie będziemy zaśmiecać tematu powiedz dlaczego chcesz przełożenie z AYR nie lepiej jak robić to porządnie? Czekam na PW. :bajer:


Obrazek
SPRZEDAM:
SILNIK AVB 1.9TDI PD; Napęd, zawieszenie,tunel i podłoga do SYNCRO; skrzynia GGU; SILN.1P-220zł; GŁOWICA 1Z; wszystkie części wtrysk 1.3 DIGIJET.

BitelsM-tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 28, 2009 01:30
Lokalizacja: Zakopane

Re: Golf G60 syncro

Post autor: BitelsM-tdi » wt sty 04, 2011 00:31

Witam
ja mogę dodać tylko tyle że były dwa różne przełożenia tylnego mostu w syncro (przynajmniej mk2/mk3)
które muszą zgadzać się z przełożeniami przystawki skrzyni biegów .
dla wersji 4 cyl. jest 20/21 (o innych mi nie wiadomo)
oraz dla wersji 6cyl. 16/21
tak mówi etka
ja mam np. tylni most z mk2 oraz skrzynie z mk3 tdi w budzie mk2 m-tdi
powtarzam można je zamieniać pamiętając ze jeśli most tylny z vr6 to i przystawka z vr6 i na odwrót


sprzedam części golf II syncro

Awatar użytkownika
--Andree--
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 18:21
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Golf G60 syncro

Post autor: --Andree-- » wt sty 04, 2011 02:43

BitelsM-tdi pisze:Witam
ja mogę dodać tylko tyle że były dwa różne przełożenia tylnego mostu w syncro (przynajmniej mk2/mk3)
które muszą zgadzać się z przełożeniami przystawki skrzyni biegów .
dla wersji 4 cyl. jest 20/21 (o innych mi nie wiadomo)
oraz dla wersji 6cyl. 16/21
tak mówi etka
ja mam np. tylni most z mk2 oraz skrzynie z mk3 tdi w budzie mk2 m-tdi
powtarzam można je zamieniać pamiętając ze jeśli most tylny z vr6 to i przystawka z vr6 i na odwrót

Kolego a mocowanie przystawek takie samo jest? rozstaw śrub mocujących itp? jesteś pewny że bez problemu będzie pasowała przekładnia kątowa? z tego co kojarzę Mk2 i Mk3 w wersjach syncro miały inne numery obudów skrzyń.
Apsik pisze:Rozumiem że mówimy o takim moście: sharan 2.8vr6 syncro
Obrazek
... ten most ma przełożenie 17/27 to znaczy że przekładania kątowa skrzyni biegó też musi mieć przełożenie 17/21
czyli:
Audi TT/S3 4Motion ze skrzynią 02M ma przekładnię kątową 17/27
Golf IV 4Motion ze skrzynią 5bieg. 02C i 6bieg. 02M ma przekładnię kątową 17/27
Skoda 4Motion ze skrzynią 5bieg. 02C i 6bieg. 02M ma przekładnię kątową 17/27


Obrazek
SPRZEDAM:
SILNIK AVB 1.9TDI PD; Napęd, zawieszenie,tunel i podłoga do SYNCRO; skrzynia GGU; SILN.1P-220zł; GŁOWICA 1Z; wszystkie części wtrysk 1.3 DIGIJET.

BitelsM-tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 28, 2009 01:30
Lokalizacja: Zakopane

Re: Golf G60 syncro

Post autor: BitelsM-tdi » sob sty 08, 2011 17:50

Witam
mówiłem o napędzie mk2/mk3
na zdjęciu jest z sharana i tylne mosty są budową zbliżone do 4motion'a (przynajmniej obudowy)
szkoda że nie sprawdziłem bo miałem wszystko na wierzchu (skrzynia 4z oraz ctt z tdi'ka obydwie syncro)
różnica napewno polega na tym ze ta starsza jest skręcana z dwóch części a tdi cała
ja do mk2 wrzyciłem skrzynie ctt wraz z przystawką i musiałem zmienić wahacze na mk3
były dwa rodzaje skrzyń tak jak piszesz tylko jedne są na linki a drugie na dzwignie (zwał jak zwał)


sprzedam części golf II syncro

DzygiDzaga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw paź 13, 2011 21:28
Lokalizacja: Wrocław

Golf G60 syncro

Post autor: DzygiDzaga » pt lis 16, 2012 11:08

evolution, witam mam pytano mam golfa mkII vr6 i planuje tam syncro ale mam parę niewiadomych
I prosilbym o kontakt telefoniczny 787109542 z pan lub wszystkich strony chociaż o sms że bym mógł odzwonic
Pozdrawiam



JohnyOne
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: czw mar 08, 2012 22:45
Lokalizacja: Klucz

Golf G60 syncro

Post autor: JohnyOne » czw wrz 19, 2013 22:54

Witam mili panowie i panie , nie bede robił nowego tematu ,bo chyba nie ma takiej potrzeby. Mam takową kwestie do obgadania gdyż jest plan na kupno golfa II syncro ale jest z silnikiem 1.8 czy vr6 bedzie pasował do tej skrzyni ??? czy trzeba szukać od vr6 syncro??? co za tym idzie i tylny most z vr6. Aha i w sytuacji gdyby trzeba było zmieniać na te z vr6 . bo vr6 syncro był w mk 3 czy uchwyty sa p&p ale chyba tak .

Pozdrawiam


Moc jest Bogiem,prędkość nałogiem,nitro zabawa a turbo podstawa
Było:
VW mk II 1.3
VW mk III 1.9 AAZ +
Vento 1.9 TDI 1z
VW mk II 1.6 TD SB +
Jest:
VW mk3 1.9 TDI 1Z

Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

Golf G60 syncro

Post autor: xxMAXIMxx » pt wrz 20, 2013 19:32

Skrzynia VR6 nie pasuje do silników 4-cylindrowych.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=296391 <--- Moje RALLYE G60+

JohnyOne
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: czw mar 08, 2012 22:45
Lokalizacja: Klucz

Golf G60 syncro

Post autor: JohnyOne » sob wrz 21, 2013 19:25

Jeszcze nigdy nie misłem styczności z syncro tam jest przystawka do skrzyni i pasuje do kazdej skrxyni czy tylko do tych z syncro ??? Pomóżcie bo tak czy tak będę realizował mój projekt . Tylko lepiej żeby to poszło sprawnie ,musze się z tym do stycznia wyrobić ^^


Moc jest Bogiem,prędkość nałogiem,nitro zabawa a turbo podstawa
Było:
VW mk II 1.3
VW mk III 1.9 AAZ +
Vento 1.9 TDI 1z
VW mk II 1.6 TD SB +
Jest:
VW mk3 1.9 TDI 1Z

Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

Golf G60 syncro

Post autor: xxMAXIMxx » ndz wrz 22, 2013 11:57

Przystawki nie da się przykręcić do normalnej skrzyni. Musi być skrzynia od syncro.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=296391 <--- Moje RALLYE G60+

ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości