mfa gdzie wpiąć?

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
pontos87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 16:06
Lokalizacja: OPOLE

mfa gdzie wpiąć?

Post autor: pontos87 » wt kwie 10, 2012 15:03

jak w temacie, wsadziłem taki silnik do jetty, i chciał bym podłączyć wężyk mfa, tylko gdzie dokładnie go wpiąć? Wiem, że w kolektor, ale czy na wężyku nie powinna być jakiś zaworek, tak jak np. w RP? Założyłem licznik digifiz i obawiam się, że jak bezpośrednio wepnę się pod kolektor i pociągnę go wyżej na obrotach to do licznika będzie leciało ciśnienie 0.8bar i obawiam się, że coś się może rozlecieć, a szkoda by było :bigok:



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

mfa gdzie wpiąć?

Post autor: bugalon » czw kwie 12, 2012 14:56

Podpinasz za zaworek zwrotny przy serwie. Digifiz nie ma mapsensora odpowiedniego do silnikow doładowanych więc nadcisnienie może mu zrobić kuku.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
Foruś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 22:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

mfa gdzie wpiąć?

Post autor: Foruś » czw kwie 12, 2012 17:07

Podepnę się pod temat, a jak sprawa wygląda swapując 16V na G60 w golfie mk2 MFA będzie działać poprawnie, czy głupoty pokazywać?? Można to jakoś ewentualnie zmodyfikować/przerobić licznik??



Tobiaszm15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lip 20, 2009 18:01
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

mfa gdzie wpiąć?

Post autor: Tobiaszm15 » czw kwie 12, 2012 17:29

bugalon pisze:Podpinasz za zaworek zwrotny przy serwie
w sumie to takie coś sobie dorobiłem, bo kolektor jest ssąco- doładowany i obawiałem się, że pewnego dnia zabraknie mi hamulców :bajer: z serwa pociągnąłem przewód przez zaworek zwrotny do kolektora od przodu i faktycznie mam tam 2 wężyki przy zaworku zaślepione, więc w jeden z nich wepnę przewód.

Mam jeszcze takie pytanie, czy szlauszek do mfa musi być taki jak ori, czy mogę go zastąpić np. szlauchem od centralnego zamka??

i ostatnie pytanie, bo przy swapie odpuściłem sobie montaż tych wszystkich przewodów związanych z filtrem węglowym, i został mi króciec obok listwy wtryskowej i 3 przepustnicy, jest on niezbędny do czegoś, czy po prostu mogę go zaślepić?? :chytry:



Awatar użytkownika
pontos87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 16:06
Lokalizacja: OPOLE

mfa gdzie wpiąć?

Post autor: pontos87 » czw kwie 12, 2012 20:23

Tobiaszm15 pisze:Tobiaszm15
byłem zalogowany na koncie brata :bajer:



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

mfa gdzie wpiąć?

Post autor: bugalon » sob kwie 14, 2012 10:25

Od filtra z węglem aktywnym wszystko pozaślepiać trzeba. Zegary od 16V nie będą działać dobrze z G60. Inny sensor w zegarach. Trzeba zegary z G60 dawać. Mozna podpinac podcisnienie za zaworkiem ale spalania to dobrze pokazywac nie będzie.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości