B3 9A Digifant 2. Nie odpala zamknięte wtryski.

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Mati23m2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 27, 2016 21:51

B3 9A Digifant 2. Nie odpala zamknięte wtryski.

Post autor: Mati23m2 » śr lip 27, 2016 23:20

Witam wszystkich.
Z racji że jestem nowy na forum witam raz jeszcze i się kłaniam.
Przeszukałem już Vortex'a i to forum na tyle ile byłem w stanie jednak nie znalazłem odpowiedzi. Były z 3 posty o tym związane z przewodem +12V jednak u mnie wszystko jest z nim ok.
Mam Passata B3 GT '89 w sedanie. Oryginalnie był tam silnik 1.8 PF. Obecnie 9A wszystko poskładane na digifancie od PF'a z listwą i wtryskami od 1.8 z B5(mocy na benzynie brak ale po to jest sekwencyjne LPG :rotfl: ) . Auto przejechało z 30km max po takim zabiegu. Zgasiłem go i wymieniliśmy z ojcem krokowca na ten od 2E(sprawny) i tutaj zaczyna się zabawa. Samochód stracił iskrę i zaczął głośno brzęczeć przekaźnik od pompy paliwa na zapłonie(jak się go złapie to czuć że się trzęsie). Wymieniliśmy paluch na ten od PF'a bo oryginalny który dostaliśmy z 9A był wklejony. Iskra wróciła jednak auto nadal nie odpala. Pompa działa ponieważ jest zamontowana nowa i przy podłączeniu ją na krótko pracuje, samochód nawet próbuje wtedy odpalać.(możliwe że gdzieś wtrysk przepuszcza trochę paliwa).Wszystkie masy sprawdzone. Oryginalnie był sterownik 037 906 022 AM jednak udało mi się kupić za 60zł sterownik od PB 037 906 022 DB ponieważ na moim ktoś kiedyś wymieniał już tranzystory. Na tym sterowniku auto także nie odpala jednak przekaźnik wyje głośniej.(prawie jak pompa wspomagania hamulców gdy pompuje). Nie mam pewności że sterownik z PB jest sprawny, kupiłem go od jakiegoś handlarza na alledrogo jednak teraz ludzie cenią sobie Digi 2 dlatego chciałem spróbować za taką cenę. Na plaku odpala.Z Ojcem doszliśmy do tego że nie otwierają mu się wtryski przy kręceniu. Jak się mu "ręcznie" otworzy wtryski to odpala i chodzi dopóki nie przepali tej dawki. Przejście na wiązce do wtrysków też niby jest. Nie mam już pomysłu co mogło jeszcze umrzeć chyba że oba komputery są kaput. Nie mam znajomego z takim silnikiem w swoim obrębie(Bydgoszcz) aby je sprawdzić.
Z góry dzięki za pomoc.

edit. Dzisiaj posprawdzaliśmy jeszcze raz wszystkie masy miernikiem i żarówką. Potem zamiast przekaźnika daliśmy diodę. Ręcznie podaliśmy plus i chcieliśmy minus od komputera. Nie doczekanie tak więc zapewne umarł komputer. Kwestia tego dlaczego, kupię komputer za 370zł i będzie to samo dlatego wypadało by dotrzeć czemu tak się dzieję.



Awatar użytkownika
Mati23m2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 27, 2016 21:51

B3 9A Digifant 2. Nie odpala zamknięte wtryski.

Post autor: Mati23m2 » czw sie 18, 2016 15:49

Passat już odpala. Wielkie dzięki za pomoc dla użytkownika jeryk10. Rzeczy które zostały wymienione to aparat zapłonowy,moduł zapłonowy i komputer. Głównym problemem zapewne był pobór prądu aparatu zapłonowego na poziomie 8amper przez pierwsze 3 sek co mogło uszkodzić moduł i komputer.



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości