Zewnętrzna chlodnica oleju i podstawka z termostatem

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Zewnętrzna chlodnica oleju i podstawka z termostatem

Post autor: bugalon » pt sie 29, 2014 10:50

No dobra, mam u siebie w KR+Turbo podstawę filtra oleju z golfa mk1 GTI. Oczywiscie standardowy wymiennik woda/olej mam zostawiony również (układ jest zdublowany). Chcialbym wymienić termostat olejowy w podstawce z mk1 GTI (ten co do chlodnicy olej wpuszcza tylko jak przekroczy odpowiednią temperaturę). Ten termostat był stosowany też w audi 80/100 z silnikami TD (tam też była bardzo podobna podstawa). Ogólnie element ten w ASO jest już dawno niedostępny (a poszedłbym i kupił) a jako zamiennik kompletnie nie moge go znaleźć z uwagi na tak rzadkie jego zastosowanie. Czy wie ktoś od czego można taki termostat zaadoptować (inne auto, inna wersja silnika itd.) przy założeniu że jest on dostępny na rynku (ewentualnie jak ktos ma namiar na ten oryginał ale w realu a nie internetowym sklepie widmo to też poproszę)


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
spirit77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: pt sie 04, 2006 04:35
Lokalizacja: WOR

Zewnętrzna chlodnica oleju i podstawka z termostatem

Post autor: spirit77 » sob sie 30, 2014 03:16

Poszukaj na allegro, co jakiś czas pojawiają się te podstawki z AAZ. Lecz jest ona pod kątem w porównaniu do tej podstawki z MK I i nie wiem czy nie musiałbyś rzeźbić przednie łapy żeby ją wsadzić.


Było: Scirocco GT II 91 RIP
Jest: Scirocco GT II 90
Jest: Scirocco 82

ObrazekObrazekObrazek

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Zewnętrzna chlodnica oleju i podstawka z termostatem

Post autor: bugalon » ndz sie 31, 2014 18:30

Sluchaj, podstawke ja mam i uzywany termostat w niej tez mam. Calosc mam zamontowana juz na silniku razem z oryginalnym wymiennikiem woda/olej. Termostat chce nowy, zeby ten stary nie stwarzal mi czasem jakichs problemow.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Zewnętrzna chlodnica oleju i podstawka z termostatem

Post autor: Marszall » wt wrz 09, 2014 21:25

Z tego co ja wiem to one glownie sprawiaja problemy jak sie nie zamkna, jeszcze ne widzialem zeby sie nie otworzyl.

A co do samego termostatu o mysle ze to jest to samo co w innych ukladach vw/audi z zewnetrzna chlodnica i termostatem.

Czyli audi 100 2.3 sport, 2.2 turbo 10v, 2.2 20v AAN, 4.2 S6, 4,2 S6 PLUS, Audi 1.6 TD, 1.9 TD, golf mk I GTI


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości