KR i skrzynia 4T

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

yahoo_p
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 11:17
Lokalizacja: Łódź / Inowłódz
Kontakt:

Re: KR i skrzynia 4T

Post autor: yahoo_p » pn cze 17, 2013 23:34

vurion pisze:Dzięki chłopaki! Szukałem 2Y i mega ciężko ją zdobyć, już kilka dni grzebie po internecie -_-'
Z tych co wymieniliście pod którą będzie podchodzić tarcza sprzęgła od skrzyni CDA w ABF'ie.
Jeszcze raz dzięki za info bo strasznie ciężko znaleźć coś wartościowego w tym zasyfionym internecie.

PozdrVWo!

Żadna nie podpasuje. Skrzynia 2y, Aug itp. to 020 typ. Sprzegło na linke, wybierak ciegna. W ABFie masz skrzynie 02A, wybierak na linki, sprzegło hydraliczne. Jeśli chcesz zostawić swoje sprzęgło to skrzynia z Passata B3, B4. Ja jak miałem ABFa najpierw wsadziłem skrzynie CGY z Passata B3 9a, potem CTM z Passata B4 ABF. Skrzynie mają podobne przełożenie do 2y, tylko nie znacznie dłuższą 4 i 5. Toffic kiedyś pisał, że z Passata 1.6 czy 1.8 8v jest najkrótsza seryjna skrzynia 02A. Jeśli chcesz skrzynie 020 to przeróbka sprzegła Cię czeka, pedałów itp.

Tak w ogóle poszukaj info na forum, bo jest wiele tematów o tym. Nie trzeba przez google szukać...

Jeden z wielu tematów:
viewtopic.php?f=73&t=321466" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

KR i skrzynia 4T

Post autor: vurion » wt cze 18, 2013 00:04

yahoo_p pisze:W ABFie masz skrzynie 02A, wybierak na linki, sprzegło hydraliczne. Jeśli chcesz zostawić swoje sprzęgło to skrzynia z Passata B3, B4. Ja jak miałem ABFa najpierw wsadziłem skrzynie CGY z Passata B3 9a, potem CTM z Passata B4 ABF. Skrzynie mają podobne przełożenie do 2y, tylko nie znacznie dłuższą 4 i 5. Toffic kiedyś pisał, że z Passata 1.6 czy 1.8 8v jest najkrótsza seryjna skrzynia 02A. Jeśli chcesz skrzynie 020 to przeróbka sprzęgła Cię czeka, pedałów itp.
Czyli muszę szukać skrzyni 02A - CGY lub CTM aby wykorzystać swoją tarczę sprzęgła? Na 1 i 2 3 jakiego speeda miałeś mniej więcej i jak się na tym jeździło?
Którą byś polecił bo mam wąski budżet, a chcę wykorzystać wszystko co mam... :)

Kod: Zaznacz cały

Co do pedałów zamieniam silniki miejscami w 2ch MK3 jeden to 1.8 ABS drugi 2.0 16v ABF
Może mi ktoś coś doradzić?
Dzięki

ps natrafiłem na coś takiego
http://allegro.pl/skrzynia-biegow-vw-pa ... 80060.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/skrzynia-biegow-sciro ... 35906.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Skrzynia 9A była montowanaw 2.0 16v? Jest różnica pomiędzy 9A a ABF'em w skrzyniach?


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

Awatar użytkownika
dzasper11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 394
Rejestracja: sob lis 21, 2009 22:03
Lokalizacja: Lębork

KR i skrzynia 4T

Post autor: dzasper11 » wt cze 18, 2013 08:43

Tu masz rozpiskę skrzyni w golfie III

http://www.doppel-wobber.de/forum/Infor ... riebe.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Moje mkII viewtopic.php?f=87&t=409643" onclick="window.open(this.href);return false;

yahoo_p
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 11:17
Lokalizacja: Łódź / Inowłódz
Kontakt:

Re: KR i skrzynia 4T

Post autor: yahoo_p » wt cze 18, 2013 09:13

vurion pisze:
yahoo_p pisze:W ABFie masz skrzynie 02A, wybierak na linki, sprzegło hydraliczne. Jeśli chcesz zostawić swoje sprzęgło to skrzynia z Passata B3, B4. Ja jak miałem ABFa najpierw wsadziłem skrzynie CGY z Passata B3 9a, potem CTM z Passata B4 ABF. Skrzynie mają podobne przełożenie do 2y, tylko nie znacznie dłuższą 4 i 5. Toffic kiedyś pisał, że z Passata 1.6 czy 1.8 8v jest najkrótsza seryjna skrzynia 02A. Jeśli chcesz skrzynie 020 to przeróbka sprzęgła Cię czeka, pedałów itp.
Czyli muszę szukać skrzyni 02A - CGY lub CTM aby wykorzystać swoją tarczę sprzęgła? Na 1 i 2 3 jakiego speeda miałeś mniej więcej i jak się na tym jeździło?
Którą byś polecił bo mam wąski budżet, a chcę wykorzystać wszystko co mam... :)

Kod: Zaznacz cały

Co do pedałów zamieniam silniki miejscami w 2ch MK3 jeden to 1.8 ABS drugi 2.0 16v ABF
Może mi ktoś coś doradzić?
Dzięki

ps natrafiłem na coś takiego
http://allegro.pl/skrzynia-biegow-vw-pa ... 80060.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/skrzynia-biegow-sciro ... 35906.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Skrzynia 9A była montowanaw 2.0 16v? Jest różnica pomiędzy 9A a ABF'em w skrzyniach?

Skrzynie CGY i CTM są praktycznie identyczne, CTM pochodzi B4 z ABFem i ma trochę większy mechanizm róznicowy. CGY z silnika 2.0 16v i przełożeniami identyczna co CTM. Nie myl skrzyni o oznaczeniu 9a, z silnikiem 9a. Rozglądaj się w skrzyniach z Passata B3, B4 nie koniecznie 16v, bo tam wszystkie są typ 02A.

Kolego dużo nie potrzebnych pytań zadajesz, zamiast poczytać tematy, w których masz już na nie odpowiedzi...



Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

KR i skrzynia 4T

Post autor: vurion » pt cze 21, 2013 15:08

Obrazek
Czyli najlepszym wyborem dla mnie będzie skrzynia CTN? Z tego co wyniuchałem. Im wyższa wartość na poszczególnych biegach tym większa moc na nim i jest krótszy zarazem?:)


Byłem w tym temacie wcześniej co podałeś ale nie ma tam rzeczowych odpowiedzi dla laika jak tutaj :P

Dzięki wam!

Gearbox Ratio Mk2
Gearbox Ratio Mk3


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

Awatar użytkownika
dzasper11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 394
Rejestracja: sob lis 21, 2009 22:03
Lokalizacja: Lębork

KR i skrzynia 4T

Post autor: dzasper11 » pt cze 21, 2013 15:48

vurion, chyba lepsza skrzynia dla ciebie to CDM Chyba ze szukasz skrzyni na długie trasy to jak najbardziej CTN..chodz na tej 5-tce to będzie cieżko


Moje mkII viewtopic.php?f=87&t=409643" onclick="window.open(this.href);return false;

yahoo_p
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 11:17
Lokalizacja: Łódź / Inowłódz
Kontakt:

Re: KR i skrzynia 4T

Post autor: yahoo_p » pt cze 21, 2013 18:59

vurion pisze:Obrazek
Czyli najlepszym wyborem dla mnie będzie skrzynia CTN? Z tego co wyniuchałem. Im wyższa wartość na poszczególnych biegach tym większa moc na nim i jest krótszy zarazem?:)


Byłem w tym temacie wcześniej co podałeś ale nie ma tam rzeczowych odpowiedzi dla laika jak tutaj :P

Dzięki wam!

Gearbox Ratio Mk2
Gearbox Ratio Mk3
Kolego wziąłeś jeszcze pod uwagę przełożenie głowne, bo to ma duży wpływ. Każdy bieg mnożysz przesz wartość przełożenia głównego. A tak w ogóle im wieksza licza przy przełożeniu to znaczy że jest krótsze, im mniejsze to długi bieg. CTN chyba w ogóle jest z diesla, wiec bardzo długa... Poczytaj troche nie koniecznie na forum o przełożeniach w skrzyniach biegów, a potem zabierz sie za dobieranie skrzyni...



yahoo_p
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 11:17
Lokalizacja: Łódź / Inowłódz
Kontakt:

KR i skrzynia 4T

Post autor: yahoo_p » pt cze 21, 2013 19:02

Nie znajdziesz w mk3 krótkiej seryjniej skrzyni typu 02A, albo z mk2, corrado G60 CBA albo z Passata B3, B4 szukasz np.z 16v CGY, CTM albo podobno jeszcze krótsze są z 8v. Kilka lat temu to przerabiałem ten temat w swoim abfie.



Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

KR i skrzynia 4T

Post autor: vurion » pt cze 21, 2013 21:22

Uświadomiliście mi, że wybór skrzyni wcale nie jest taki prosty jak by się mogło wydawać.


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości