Kolektor pod Weber dcoe 40

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
GrizLLy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 808
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 18:36
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Kolektor pod Weber dcoe 40

Post autor: GrizLLy » ndz lut 14, 2010 22:51

Witam, zaczynam zbierać informacje i graty do złożenia za jakiś czas mojego kr`a na gaźnikach, sprawa kolektora ssącego jest dla mnie w pewnym rodzaju zagadką, przeszukałem kilka podobnych tematów w poszukiwaniu info na jego temat znalazłem tylko tyle w wypowiedzi TAZ`a w temacie "gaźniki do jednostki abf"

"Kolektory można samemu zrobić i poprosić spawacza, który spawa alu o sklejenie tego do kupy. Wystarczy kupić z takiego samego stopu trochę rury alu o fi powiedzmy 45mm, do tego dwa kawałki blachy alu o grubości 15mm i wymiarach 420mm/100mm i to powinno starczyć. Potem trochę myślenia, kilka rysunków i zaczynamy rzeźbić flansze pod gaźniki i do przykręcenia do głowicy. :bajer: Z drugiej strony chyba szybciej będzie ITB zapodać."

Ktoś gdzieś jeszcze napisał że można z ori kolektora [dolnej czesci] od 16v wyrzeźbić kolektor pod webery, tnąc ok 3cm od głowicy kolektor pod odpowiednim kątem i przyspawując do niego flansze pod gaźniki

Interesowałby mnie najbardziej kąt pod jakim mają być flansze do gaźników ustawione w stosunku do głowicy przy wiszącym silniku w aucie, lub jakieś inne konkretniejsze info na temat budowy takiego kolektora.

Troche szkoda wydać 400E na kolektor, który można odrobiną trudu i chęci zrobić samemu.

Pomoże ktoś ? :)



MaRo1705
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 23:20
Lokalizacja: Szczedrzyk k/Opola
Kontakt:

Post autor: MaRo1705 » ndz lut 14, 2010 23:19

GrizLLy, witaj wejdz na mowad.tuning.opole.pl nawet mowad jest na golfie jak sie nie myle on mial scirocco na gaznikach takze on ci pomoze ma wielka wiedzena temat gaznikow


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=186922][img]http://images42.fotosik.pl/168/5045874243d5bdca.jpg[/img][/url]

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » pn lut 15, 2010 19:45

GrizLLy, masz już gaziory?

Profesjonalnie gaźniki montuje się na takim czymś:

http://www.allegro.pl/item909112599_fla ... to_40.html

Jak się nie ma coś się lubi to się lubi co się ma, więc można zamontować na sztywno do kolektora albo zrobić sobie coś jak w ścigaczach czyli połączona na ,,kawałkach gumowej rury" czyli klecisz sobie kolektor , później w poziomym jego odcinku tniesz go i montujesz na ,,gumie".

Największy problem moim zdaniem jest z przejściem z kolektora na kształt głowicy, który jest nijaki... seryjna głowica z 9a ma pojedynczy kanał ssący głowicy , który przy łączeniu z kolektorem ma powierzchnie taką jak rura o średnicy 46 mm więc jak chcesz naprawdę mocy to szykuj się na gaźniki 45 mm ;D (wiem bo ostatnio to liczyłem ;D )

Sama konstrukcja kolektora z odrobiną pomysłowości i sprytu nie jest aż tak skomplikowana i nie jest powiedziane,że musi to być aluminiow, chrominikiel czy nawet zwykła czarna stal również zda egzamin - tylko trzeba zabezpieczyć odpowiednio przed rdzewieniem.

Masz tu jakieś fotki :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
GrizLLy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 808
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 18:36
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: GrizLLy » pn lut 15, 2010 19:58

Kilka dni temu już myślałem nad tymi flanszami bo znalazłem je na alledrogo i chyba je zalicytuje, gaźników nie mam jeszcze bo narazie ogarniam na tym co mam silnik by objechać jakikolwiek zlot w tym roku z nowym motorem pod maską, chcę weberki 40, nie nastawiam sie na zabójczą moc chcę mieć po prostu kr`a na weberkach troche oldschool`u pod maską, no i cena 45 jest troche wieksza niż 40 :P Dzięki za podpowiedzi, napewno się przydadzą :)



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » wt lut 16, 2010 01:24

GrizLLy, no gaźniki to klasa sama w sobie :)

Ja jak bym miał gdzieś pod ręką webery 45 mm to bym wychaczył ale ceny kosmiczne - 500 zł tak jak się trafi to i tak po taniości...

ile razy myślę,że webery są prostsze konstrukcyjnie od gaźników ze ściga tyle razy przychodzi mi do głowy cena weberów i od razu wiem, że gaźniki ze ściga będą lepsze hehe

coś czuję, że ITB to chyba najlepsze rozwiązanie w tym wypadku..

GrizLLy, wymyśliłeś już jak będziesz sterował zapłonem? Bo to będzie chyba najtrudniejsza sprawa żeby do było naprawdę dobrze.
Ostatnio zmieniony wt lut 16, 2010 01:27 przez bandyta mk1love, łącznie zmieniany 1 raz.


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
Tomek Pirelli
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 11, 2008 21:58
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Post autor: Tomek Pirelli » śr lut 17, 2010 00:03

GrizLLy, jak jesteś poważnie zainteresowany to mogę Ci taki kolektor dorobić!


Naprawa ,serwis Motocykli Cross-owych i
skuterów
Spawanie aluminium i plastików!!

Części samochodowe nowe i używane oraz części do skuterów,motocykli i quadów!

AEROGRAF!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
GrizLLy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 808
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 18:36
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: GrizLLy » śr lut 17, 2010 15:20

Jaki koszt i wykonanie, bo po info od Mowada myślałem zaoszczedzić na zdrowu i nerwach, kupić odlew żeby było profi :)



Awatar użytkownika
Tomek Pirelli
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 11, 2008 21:58
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Post autor: Tomek Pirelli » śr lut 17, 2010 16:35

Jak Ci sie nie pali to poczekaj robię teraz kolektor do 1,6 8v i jak skończę to poślę Ci fotki!!!


Naprawa ,serwis Motocykli Cross-owych i
skuterów
Spawanie aluminium i plastików!!

Części samochodowe nowe i używane oraz części do skuterów,motocykli i quadów!

AEROGRAF!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
GrizLLy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 808
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 18:36
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: GrizLLy » śr lut 17, 2010 16:53

mi sie wogole nie spieszy, narazie i tak na digi składam bo kasy potrzeba na inne graty a digi mam, gaźniki to plan na lato/jesień dlatego wcześniej wole zacząć zbierać info ew jakieś graty w przypływie sianka :)



Awatar użytkownika
Tomek Pirelli
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 11, 2008 21:58
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Post autor: Tomek Pirelli » śr lut 17, 2010 22:30

A z ceną to się można dogadać potem :bigok:


Naprawa ,serwis Motocykli Cross-owych i
skuterów
Spawanie aluminium i plastików!!

Części samochodowe nowe i używane oraz części do skuterów,motocykli i quadów!

AEROGRAF!!!!!!!!!!

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » czw lut 18, 2010 21:53

Tomek Pirelli, jak skończysz to i ja bym prosił fotki na PW bo też bd pewnie wkładał webery - tyle, że 48 mm chyba, że uda mi się ogarnąc temat mikuni :green_fuck:


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
Pikus139
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 13, 2009 21:39
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Pikus139 » ndz lut 21, 2010 18:01

bandyta mk1love pisze:Tomek Pirelli, jak skończysz to i ja bym prosił fotki na PW bo też bd pewnie wkładał webery - tyle, że 48 mm chyba, że uda mi się ogarnąc temat mikuni :green_fuck:



Mikuni to jest dobry temat ja bede wrzucal je teraz jakos na czasie :) najleprze gazniczki :) do zestrojenia potrzebne beda CI wakometry :) generalnie prostszy temat niz webery :)



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » ndz mar 07, 2010 22:53

Pikus139, no nie wiem czy prostszy...a wakuometry do weberów też potrzeba ;p


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
GrizLLy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 808
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 18:36
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: GrizLLy » pn mar 08, 2010 15:26

bandyta mk1love pisze:a wakuometry do weberów też potrzeba ;p
A ja sie o to nie boję, bo kolegi kolega ma takie pierdołki i podejmie sie weberków jak kiedyś kupie wszystko. Tomek Pirelli, czekamy na fotki kolektora home made :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości