1.8T AGU szarpniecie silnika

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
junior44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 12, 2010 22:49
Lokalizacja: DZA

1.8T AGU szarpniecie silnika

Post autor: junior44 » śr mar 15, 2017 23:00

witam
Kupiłem dopiero co MK4 1.8T AGU( sekwencja 2 lata ) problem jest w nim taki ze jak przyśpiesza i puszcze gaz to wystepuje pojedyncze szarpniecie silnikiem ale nie za kazdym razem.
Niestety dzieje sie to czesto. Zauważylem ze na silnim mniej na ciepłym bardziej.
Od czego zaczać? Brak błedów jakich kolwiek po podłaczeniu VAGa



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

1.8T AGU szarpniecie silnika

Post autor: bioly05011 » śr mar 15, 2017 23:19

sprawdź jak na benzynie,jak na gazie...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
junior44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 12, 2010 22:49
Lokalizacja: DZA

1.8T AGU szarpniecie silnika

Post autor: junior44 » czw mar 16, 2017 14:35

Zapomniałem dodać że bez różnicy



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: 1.8T AGU szarpniecie silnika

Post autor: Pastusiak » pt mar 17, 2017 03:45

A jesteś wstanie określić czy to szarpanie jest typowo mechaniczne i wynika z luzów w układzie napędowym lub jezdnym czy jakieś problemy z zasilaniem lpg/Pb?

Spróbuj auto rozkręcić na 2 biegu do ok 5 tys obrotów i szybko puść gaz a potem zrób to samo przy 1,5k obrotów jak wyraźnie na górze bardziej szarpnie to ja obstawiam albo poduszki silnika/skrzyni albo sprzęgło-dwumas
A nie ma problemu z płynnym ruszaniem? redukcją biegów, wtedy nie szarpie?

Ewentualnie jeszcze czarniejszy scenariusz - problem ze skrzynią/z mechanizmem różnicowym itd..czyli ogólnie luzy w układzie napędowym ale to trzeba zweryfikować konkretnie.

U mnie było podobnie i minęło po wymianie poduszek silnika/skrzyni oraz przegubów wewnętrznych, ciężko powiedzieć do dokładnie na to wpłynęło.

P.S. przy czym u mnie auto nigdy nie widziało LPG, także tutaj moje typu nie muszą być wyrocznią bo może jak jest lpg to inaczej silnik chodzi i bywają jakieś kwiatki.



Awatar użytkownika
junior44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 12, 2010 22:49
Lokalizacja: DZA

Re: 1.8T AGU szarpniecie silnika

Post autor: junior44 » pt mar 17, 2017 20:39

Pastusiak pisze:A jesteś wstanie określić czy to szarpanie jest typowo mechaniczne i wynika z luzów w układzie napędowym lub jezdnym czy jakieś problemy z zasilaniem lpg/Pb?

Spróbuj auto rozkręcić na 2 biegu do ok 5 tys obrotów i szybko puść gaz a potem zrób to samo przy 1,5k obrotów jak wyraźnie na górze bardziej szarpnie to ja obstawiam albo poduszki silnika/skrzyni albo sprzęgło-dwumas
A nie ma problemu z płynnym ruszaniem? redukcją biegów, wtedy nie szarpie?

Ewentualnie jeszcze czarniejszy scenariusz - problem ze skrzynią/z mechanizmem różnicowym itd..czyli ogólnie luzy w układzie napędowym ale to trzeba zweryfikować konkretnie.

U mnie było podobnie i minęło po wymianie poduszek silnika/skrzyni oraz przegubów wewnętrznych, ciężko powiedzieć do dokładnie na to wpłynęło.

P.S. przy czym u mnie auto nigdy nie widziało LPG, także tutaj moje typu nie muszą być wyrocznią bo może jak jest lpg to inaczej silnik chodzi i bywają jakieś kwiatki.
Wydaje mi sie ze jest to problem z zasilaniem LPG/PB
To tak jakby czkawka. Po przyśpieszeniu jak puszcze gaz aby zmienic na kolejny bieg szybko mu sie "odbije" i leci dalej.
Nie ma reguły jakie obroty, raz mu sie odbije przy 2 raz przy 6.

Nie ma problemu z ruszaniem, sprzegło bym odrzucił biegi wchodza ok

Ten problem raz jest raz go nie ma dlatego ciezko mi wyłapać co to



piteR-ek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pn sty 19, 2009 19:01

1.8T AGU szarpniecie silnika

Post autor: piteR-ek » śr mar 29, 2017 20:56

ja mam podobnie, nie wiem czego to wina. Obserwując wskazówkę obrotomierza w momencie puszczenia gazu delikatnie "podskoczy" tj. by się odbiła. dwumasy nie mam, jest sztywne koło, ale skrzynia luzu trochę ma na różnicówce. Poduszki nowe przeguby ok mam lpg i na pb jest tak samo... ale problem strasznie irytujący. Przepustnice nawet podmieniałem



Awatar użytkownika
junior44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 12, 2010 22:49
Lokalizacja: DZA

Re: 1.8T AGU szarpniecie silnika

Post autor: junior44 » czw mar 30, 2017 15:35

piteR-ek pisze:ja mam podobnie, nie wiem czego to wina. Obserwując wskazówkę obrotomierza w momencie puszczenia gazu delikatnie "podskoczy" tj. by się odbiła. dwumasy nie mam, jest sztywne koło, ale skrzynia luzu trochę ma na różnicówce. Poduszki nowe przeguby ok mam lpg i na pb jest tak samo... ale problem strasznie irytujący. Przepustnice nawet podmieniałem
Musze zwrocic uwage na wskazówkę czy u mnie tez.
Wymieniłem teraz uszczelke pod klawiatura bo w kanałach świece w oleju stały, przy okazji zmieniłem swiece. Nic nie pomogło niestety



Rejman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 30, 2017 19:02

1.8T AGU szarpniecie silnika

Post autor: Rejman » czw mar 30, 2017 19:06

Panowie, a ja się podepnę pod temat, też mam Golfa 1,8T i tez mi poszarpuje przy zmianie biegów, przy odpuszczaniu gazu, mechanik twierdzi że to może być dwumas, bo przeguby, poduszki wszystko zdrowe. Tylko zauważyłem co innego że nieraz jak tak konkretnie butuje auto na IV/V biegu np 120 km/h 3 tys obrotów i pod odcinkę to mi nieraz szarpnie, czy to też ewentualnie może być wina jakiegoś luzu w układzie napędowym? czy bardziej zapłon np?
Nie mam lpg tylko sama benzynka.

Może ktoś napisać jakie objawy ma walnięty dwumas w 1,8T? bo ciągle tylko diesle itd a z tego co wiem często objawy są nieco inne.
Właśnie też nie spojrzałem czy jak przy tym bucie szarpnie czy wskazówka skacze.

U mnie chyba nie dzieje się to na II biegu ani chyba III też nie ale IV i V już tak..no i ogólnie jest taki czasem szarpiący - redukcje, zmiana biegu w górę, hamowanie silnikiem itd.



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

1.8T AGU szarpniecie silnika

Post autor: szymin89 » ndz kwie 02, 2017 13:35

Objawy jak przy popsutym zaworze DV. Latwo go sprawdzic takze nie trzeba kupowac nowego na podmianke.



Rejman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 30, 2017 19:02

1.8T AGU szarpniecie silnika

Post autor: Rejman » ndz kwie 02, 2017 19:35

Hmm DV zmieniałem rok temu, świszczało ale takich problemów nie było, można sprawdzić.

A czy np troszkę słabszy akumulator może takie coś powodować? wiem że to głupie ale czasem aku powoduje problemy, mam 56 Ah Vartę a producent zaleca ok 62 Ah i może po prostu to za mało i jakieś fiksacje? No nie wiem albo zapłon? cewki/świece?



Awatar użytkownika
junior44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 12, 2010 22:49
Lokalizacja: DZA

Re: 1.8T AGU szarpniecie silnika

Post autor: junior44 » pn kwie 03, 2017 20:02

Rejman pisze:Hmm DV zmieniałem rok temu, świszczało ale takich problemów nie było, można sprawdzić.

A czy np troszkę słabszy akumulator może takie coś powodować? wiem że to głupie ale czasem aku powoduje problemy, mam 56 Ah Vartę a producent zaleca ok 62 Ah i może po prostu to za mało i jakieś fiksacje? No nie wiem albo zapłon? cewki/świece?
A w jakie sposób sprawdzic?
U mnie żadna wskazówka nie podkakuje jak u kolegów wyzej.
A swiece załozylem nowe nic nie zmieniło



Awatar użytkownika
junior44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 12, 2010 22:49
Lokalizacja: DZA

1.8T AGU szarpniecie silnika

Post autor: junior44 » pn kwie 24, 2017 21:13

Jeśli ktoś sledzi temat to dodam że wymieniłem przepływke ori bosch, cewki. dalej bez zmian. Nie wiem juz gdzie szukac dalej



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: 1.8T AGU szarpniecie silnika

Post autor: Pastusiak » wt kwie 25, 2017 23:33

- Poduszki skrzyni, silnika
- Przeguby wewnętrzne
- Skrzynia
- dwumas
- ew. przepustnica

Może lepiej logi dynamiczne zrobić? nie ma sensu wymieniać po kolei wszystkiego, problem taki czy to jest układ napędowy winien czy praca samej jednostki? Nie wiadomo tak?



Awatar użytkownika
junior44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 12, 2010 22:49
Lokalizacja: DZA

1.8T AGU szarpniecie silnika

Post autor: junior44 » czw kwie 27, 2017 20:34

Uklad napędowy odpada bo jak odpinam kostke od przepływki to przestaje szarpać tylko wtedy tez gorzej jedzie.
Chyba tylko przepustnica zostaje.

http://vaglog.pl/log-002_003_yJH4v.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Logi robiłem pierwszy raz nie wiem czy wyszło ok



ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości