1.8T AUM zagadka???

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Mertruve
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 00:12

1.8T AUM zagadka???

Post autor: Mertruve » czw cze 19, 2014 15:34

witam, mam problem tego typu,iż mimo że auto niby posiada moc fabryczną nie chce za bardzo zbierać się od dołu....Wymieniłem wszystkie wężyki od podciśnienia i odmy gdyż niektóre były popękane i sparciałe. Nowa przepływka ori, nowy DV, nowy N75, nowy EGR, filtr powietrza i paliwa, po wymianie wszystkich tych elementów udałem się na hamownie ponieważ myślałem że turbo siada i tu zdziwienie mnie ogarnęło gdyż auto niby *** się parametrami fabrycznymi lecz jak widać na załączonym wykresie max moment obr jest dopiero przy 3500obr. Od ponad roku walczę z zapalającym się checkiem który pokazuje błąd P0411 system obiegu wtórnego błędny przepływ..innych błędów brak co dziwne po skasowaniu checka auto jeździ równe dwa dni i błąd wraca. Nadmienię, że auto nawet z tym błędem zbierało się wcześniej o wiele lepiej przy 2tys obr było wyraźnie czuć jak wyrywa do przodu a teraz prawie tego nie czuć. Nikt nie potrafi mi pomóc byłem w ASO i kilkunastu speców z grupy VW i nikt nie wie o co chodzi. Dzisiaj zdjąłem wężyk z N75 i dmuchałem kompresorem żeby zobaczyć czy grucha chodzi na turbinie..niby chodzi ale po odpaleniu auta i prze gazowaniu do 5500obr stoi w miejscu. Nie wiem co robić dalej niektórzy radzą wyciąć kata ale czy to ma wpływ?? sam nie wiem, brakuje mi już pomysłów.....
pacjent to Golf IV 1.8T aum seria...dzięki z góry za pomocObrazek



Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

1.8T AUM zagadka???

Post autor: przeziom » pt cze 20, 2014 00:01

Zrób logi.
Kat może być zatkany i nie jest dobry przepływ spalin.


---
facebook.com/*#cenzura#*

Mertruve
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 00:12

1.8T AUM zagadka???

Post autor: Mertruve » sob cze 21, 2014 00:43

mimo wszystko i tak będę chciał usunąć kata tylko co zrobić z tą sondą która jest w niego wkręcana? czy wydłubać środek z kata i zaspawać a potem wkręcić w niego emulator, czy może wstawić rurę a w nią dopiero dać emulator i sondę. Myślałem też o downpipe tylko nie wiem czy u mnie w AUM (2001r) na pewno jest k03s i mam problem z tym żebym nie zakupił złego....



Awatar użytkownika
Mr Coffee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 17:31
Kontakt:

1.8T AUM zagadka???

Post autor: Mr Coffee » sob cze 21, 2014 19:04

W AUM masz k03 053 czyli potocznie zwaną k03s. Kata nie wydłubuj. Wstaw po prostu rurę o tym samym przekroju i już. Sondę odsuń od spalin o około 2cm



mroziu22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 19:54
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

1.8T AUM zagadka???

Post autor: mroziu22 » czw gru 11, 2014 01:32

Odgrzejemy roladę i kluski śląskie :bigok:

Jak poszło rozwiązałeś problem z tym momentem?
Usunąłeś kata i przeszło?

Ciekawy problem


Jest -> a4 b7 1.8T BFB :)

było
MKIV 1.8T AUM najlepszy z najlepszych 200+KM homemade :)
Leon 1.8T APP
Golf 1.9TDI ARL
Golf 1.8T AGU
Golf 1.4 cokolwiek

Mertruve
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 00:12

1.8T AUM zagadka???

Post autor: Mertruve » śr mar 04, 2015 01:38

niestety, ale problem występuje nadal, wywaliłem kata i wstawiłem downpipe 3" który przechodzi dalej na serie. Po tym zabiegu auto trochę wcześniej wstaje ale kiedyś jeździł lepiej, niby buta ma ale strasznie kuleje elastycznością i brakuje mu Nm. Wymieniłem już na nowe przepływkę ori, n75 ori, dv ori, cewki beru kpl nowe, filtr oparów paliwa(delikatnie się rozszczelnił), egr nowy ori , sonde przed katem nowa, wyjąłem turbo dałem do sprawdzenia i niby ok( wymienili tylko łożyska bo trochę pogwizdywała na niższych obrotach), wymieniłem kilka wężyków od podciśnień i dalej pupa....potrzebuje instrukcję najlepiej ze zdjęciami jak sprawdzić szczelność wszystkich podciśnień w Aum bo nie mogę znaleźć nigdzie, jeśli nie poradzę sobie z problemem do końca maja to wywalam egr i saj a potem daje do strojenia i zobaczymy...



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

1.8T AUM zagadka???

Post autor: Fastener » śr mar 04, 2015 19:55

Wywal SAI i zaślep miejsce po EGR. Wkładasz puszkę z zaworem pod kompresor w miejsce przepływki odpinasz odme i zaślepiasz miejsce po niej... dalej odkręcasz korek od oleju podłączasz kompresor we wcześniej wspominaną puszkę. Ustawiasz na początek 0,5 bara i słuchasz... jak słychać bulgotanie to jest ok ustawiasz dalej 1 bar i nie więcej i teraz słuchaj czy nie ma jakiegokolwiek syczenia w miejscu dolotu, ICKA turbiny, i pod kolektorem ssącym najlepiej wykręcić ten przód w który mocowany jest bagnet wtedy masz tam dojście. Jeśli chcesz to napisz PW wyślę ci fotkę z czego zrobiłem puszkę plug&play pod kompresor do sprawdzania szczelności dolotu.



Awatar użytkownika
GregorzG60
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: pt lis 21, 2008 14:09
Lokalizacja: podkarpacie

1.8T AUM zagadka???

Post autor: GregorzG60 » ndz mar 08, 2015 13:04

tak jak kolega Fastener pisze, test szczelności dolotu można wykonać, zapraszam do mnie na diagnostyke i testy.


http://gregor10.pl Chiptuning Diagnostyka Hamownia DPF OFF

ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości