Wszystko o dp fmic tip

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Venon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr lip 11, 2012 13:44
Lokalizacja: Opolskie/Dolnośląskie

Re: Wszystko o dp fmic tip

Post autor: Venon » pt lut 15, 2013 23:30

czaja86 pisze:Kolego najpierw doprowadź samochód do dobrego stanu żeby wszystko było sprawne a później baw się w tuning.

Właśnie jestem w trakcie oleje, świece, filtry, termostat już ogarnąłem zostało mi wymienić czujnik poziomu oleju i dziś pojawił się błąd 16486 Mass Air Flow Sensor (g70) signal too low :banghead: i po skasowaniu pojawia się ponownie więc to nie pomyłka :banghead: wskazuje na przepływke jak ją sprawdzić przeczyścić ją sprajem :) do gaźników??

A jak to skończę to jadę na analizę spalin itd itp i jak będzie GIT to zaczynam, a kolego informacje zbieram szybciej bo nic na szybko na dobre nie wychodzi :)



czaja86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 20:57

Wszystko o dp fmic tip

Post autor: czaja86 » pt lut 15, 2013 23:56

Wszystkie info znajdziesz na forum. Jak jak wszystko porobisz zrób logi dynamiczne auta i wrzuć na forum w odpowiednim dziale to ludzie co się na tym znają ocenią czy już wszystko jest ok.



powel19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob mar 24, 2012 17:40
Lokalizacja: Tychy

Wszystko o dp fmic tip

Post autor: powel19 » sob mar 09, 2013 21:21

Widzę że skupiliście się bardziej na IC, a co z TIP ? Robił ktoś na zamówienie ? Czy lepiej kupić dedykowany ? Jakie mniej więcej koszta takiego customowego ? Jeśli ktoś wie proszę o wypowiedź.



Awatar użytkownika
Venon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr lip 11, 2012 13:44
Lokalizacja: Opolskie/Dolnośląskie

Wszystko o dp fmic tip

Post autor: Venon » ndz mar 10, 2013 13:38

tip oczywiście zrobię sam :) z nierdzewki lub aluminiowy muszę poczytać na forach o właściwościach termicznych który lepiej zastosować do TIP.
Jak już zrobię swój to mogę robić takie same na zamówienie i wystawiać na allegro dla forumowiczów oczywiście cenny inne niż allegro po 400-500zł to MASAKRA napewno się dogadamy



powel19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob mar 24, 2012 17:40
Lokalizacja: Tychy

Wszystko o dp fmic tip

Post autor: powel19 » ndz mar 10, 2013 14:39

Venom jeśli taki sam będzie do Bory i do Golfa to ja się pisze na taki. A co sądzisz o tym http://allegro.pl/tip-uklad-dolotowy-au ... 70108.html
Będzie to coś warte ? Czy lepiej sobie odpuścić ? Firma Properfekt, czyli nie jakiś chińczyk, a Polak :hmm:

Aha i jeszcze jedno, co sądzisz o tym CAI http://allegro.pl/uklad-dolotowy-cai-do ... 74576.html ?
Bo też bym chciał zakupić taki dolot.



Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Wszystko o dp fmic tip

Post autor: szpieg » ndz mar 10, 2013 15:29

za 300 zł spokojnie znajdziecie TIPa silikonowego, poszukajcie na forum byly o tym tematy, nic wiecej do szczescia nie potrzeba i łątwiej go zamontować niż spawany bo miejsca wokół turbiny byt wiele nie ma ;)

jeśli chodzi o CAI to troche mała średnica tego z alledrogo, poszukaj czegoś 70 mm


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

powel19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob mar 24, 2012 17:40
Lokalizacja: Tychy

Wszystko o dp fmic tip

Post autor: powel19 » ndz mar 10, 2013 17:15

A skąd wiesz jaką średnicę ma ten CAI ? Na aukcji nie pisze. Jeśli to jest dedykowany układ to średnic powinna być taka jak średnica przepływki.
Mógłbyś tutaj podesłać jakiegoś linka z tym TIP-em silikonowym ? Bo szukam i szukam i tylko na eBayu znalazłem ale drogo wychodzą, więc jeśli możesz to podeślij jakiś link.
Jestem pewien ze nie tylko ja będę Ci wdzięczny.



Awatar użytkownika
brylantx8
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw paź 20, 2011 17:06

Wszystko o dp fmic tip

Post autor: brylantx8 » ndz mar 10, 2013 20:59

ja tez bym poprosił o taki link, bo akurat bede robił podobne modyfikacje co powel19,


Sprzedam mapę silnika do 1.8 turbo aum . 200km 290nm wyłączona sonda n249 i SAI

Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Wszystko o dp fmic tip

Post autor: szpieg » ndz mar 10, 2013 21:24

http://www.aliexpress.com/item/Silicone ... 96631.html" onclick="window.open(this.href);return false;

na przykład ten, chwile poszukacie i wszystko mozna znaleźć ;) darmowa przesylka, cena też bardzo fajna bo okolo 250 zł ;)


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

Awatar użytkownika
brylantx8
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw paź 20, 2011 17:06

Wszystko o dp fmic tip

Post autor: brylantx8 » ndz mar 10, 2013 21:26

szpieg, a ty kupowałes z tego żródła ten tip ?


Sprzedam mapę silnika do 1.8 turbo aum . 200km 290nm wyłączona sonda n249 i SAI

Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Wszystko o dp fmic tip

Post autor: szpieg » ndz mar 10, 2013 21:32

nie , ale mozna zaryzykowac, ja wyrwalem po dobrej cenie od kolegi z forum :bajer:


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

Awatar użytkownika
Venon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr lip 11, 2012 13:44
Lokalizacja: Opolskie/Dolnośląskie

Wszystko o dp fmic tip

Post autor: Venon » ndz mar 10, 2013 21:59

sylikony są stosunkowo drogie, ja będę potrzebować jedynie sylikonu redukującego średnicę z turbo odrazu jak na przepływce a między nimi rurka ze wszystkimi rureczkami a za przepływką stożek :) więc cena dwóch sylikonów, rurki i trochę spawania żeby było cacy już nie długo wrzucę fotki na forum



czaja86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 20:57

Wszystko o dp fmic tip

Post autor: czaja86 » pn mar 11, 2013 11:40

Napisz do Jakubka on chyba miał takie na sprzedaż sylikony.
Co do zamawiania na aliexpress to powyżej jakiejś kwoty doliczany jest VAT i cło więc nie zawsze się opłaca.



powel19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob mar 24, 2012 17:40
Lokalizacja: Tychy

Wszystko o dp fmic tip

Post autor: powel19 » pn mar 11, 2013 17:51

Venom to ja poczekam i zobaczę jak Tobie to wyszło, a nie robisz CAI ? Bo piszesz że za przepływką od razu stożek.
Dzięki za link ale wolałbym w PL to kupić bo później z gwarancją i reklamacjami same problemy.
Jeżeli nie dostane w PL, a Venom nie będzie sprzedawał na forum to chyba będę zmuszony kupić z GB.
Jeszcze jedno, ciekawy jestem czy ten TIP dobrze pasuje, bo jak trzeba będzie go doginać to znowu się zrobi zwężka tak jak w ori i będzie lipa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości