AGU problem z Turbo?

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

AGU problem z Turbo?

Post autor: lukas87 » sob sie 20, 2011 12:25

Witam,
Koledzy od jakiegoś czas temu spod maski daje się słyszeć dziwny dźwięk...identyczny jak w tych dwóch filmikach
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
...podmieniałem zawór DV z innego 1.8T ale jest to samo, auto nie ma niedoładowania...zbiera się bardzo dobrze, nie dymi, nie przerywa :panna: jak myślicie co to może być? Myślałem jeszcze nad łożyskiem sprzęgła ale to na pewno nie to, ponieważ podczas jazdy kiedy wciskam i puszczam sprzęgło nic nie słychać. Ten dziwny dźwięk występuje tylko podczas przyśpieszania i odejmowania gazu i wykluczam także elementy rozrządu ponieważ ten dźwięk rozchodzi się zbyt szybko względem obrotów silnika. Z góry serdeczne dzięki za podpowiedzi sugestie. Pozdrawiam


BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

AGU problem z TURBO?????

Post autor: TAZ » sob sie 20, 2011 20:53

A nie tylko podczas puszczania gazu ??



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

AGU problem z TURBO?????

Post autor: evolution » ndz sie 21, 2011 09:18

TAZ, przeciez pisze ze jak
ylko podczas przyśpieszania i odejmowania gazu
... ludzie kupuja fure i pojecia nie maja jak dziala....
p.s zaraz jeszcze napisze ze ma wkladke lub stozek zalozony... :rotfl:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

Re: AGU problem z TURBO?????

Post autor: lukas87 » ndz sie 21, 2011 12:34

TAZ pisze:A nie tylko podczas puszczania gazu ??
TAZ problem rozwiązany, okazało się, że DV, który podłączyłem z innego był uszkodzony (o czym nie wiedziałem, ale to za chwilę) tak samo jak mój :panna: . Dźwięk ustał kiedy odłączyłem DV od rury dolotowej...po prostu zamiast bypassu jest atmosferyczny...Podczas jazdy jest już cicho i nic niepokojącego nie słychać...natomiast na biegu jałowym,niestety da się słyszeć, że uchodzi z niego powietrze...wiesz takie stałe i ciche ssssssssssssss. Pytanie, co według Ciebie lepiej teraz zrobić, kupić nowy DV czy dołożyć trochę i zakupić jakiś zawór atmosferyczny np. typI od propera? Z góry piękne dzięki za odpowiedź. Pozdr


BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor

Awatar użytkownika
Rafalek114
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: wt lis 25, 2008 22:06
Lokalizacja: Kedzierzyn-Kozle
Kontakt:

Re: AGU problem z TURBO?????

Post autor: Rafalek114 » pn sie 22, 2011 00:50

Kup sobie nowy ori dv , jak nie masz wielkich modow w planie to spokojnie ci wystarczy lub kup ori z rs6 , podobno troche mocniejsze sa . Ewentualnie jak masz troche wiecej kasy to jakis zamkniety forge i masz po problemie !!!


WWW.DIGITUN.PL
2011 - Najmocniejsze 20vt w Polsce na me7.5 631km/725nm

2014 - golf 35 edition 20tfsi na k04 - 402km / 505 nm

2014 - Jedno z najmocniejszych 20vt w Europie 826 km / 867 nm

lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

Re: AGU problem z TURBO?????

Post autor: lukas87 » pn sie 22, 2011 14:46

Rafalek114 pisze:Kup sobie nowy ori dv , jak nie masz wielkich modow w planie to spokojnie ci wystarczy lub kup ori z rs6 , podobno troche mocniejsze sa . Ewentualnie jak masz troche wiecej kasy to jakis zamkniety forge i masz po problemie !!!
Rafi dzięki za odpowiedź :pub: ...wiesz co, tak się właśnie zastanawiam czy w ogóle jest sens bawić się z bovem przy serii tylko dla psst...w związku z tym ze względu na ogromne doświadczenie jakie posiadasz chciałbym poznać Twoje zdanie na ten temat? ja to widzę tak: jeśli zamontuję bova, powietrze, które zostało zmierzone przez MAF jest ściśle określone prawda?...natomiast zawór atmosferyczny po prostu zakłóca pracę przepływki właśnie przez wyrzucanie zmierzonego powietrza a nie ładuje go s powrotem do turbo inlet pipe jak DV, które było potrzebne akurat przy aktualnym obciążeniu silnika...MAF wariuje i musi ponownie nadrabiać stratę, którą wywołał bov stąd według mnie chwilowe niedoładowanie. Jeśli się mylę proszę o poprawkę. z Twoim wpisie nie napisałeś nic o zaworze atmosferycznym, czy dobrze wnioskuję, ze nie jesteś zwolennikiem tego rozwiązania? :bajer: pozdrawiam


BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor

Awatar użytkownika
Sandorr
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 840
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 16:21
Lokalizacja: Staszów,UK

AGU problem z TURBO?????

Post autor: Sandorr » sob wrz 03, 2011 00:45

A co się stanie jak będziemy używać uszkodzonego Dump Valva czy szkodzi to jakoś turbinie?


Byłe mk4 i BMW- viewtopic.php?f=89&t=382399" onclick="window.open(this.href);return false;
Mk5 - viewtopic.php?f=90&t=551962&p=6560642#p6560642" onclick="window.open(this.href);return false;

mabu79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob sty 01, 2011 15:16
Lokalizacja: Olsztyn

AGU problem z TURBO?????

Post autor: mabu79 » sob wrz 03, 2011 18:42

A wiesz jak działa DV?Jest on odpowiedzialny za upuszczanie cisnienia,zeby nie doszlo do scięcia turbo a konkretniej wirnika(tzw.turbo surge),jezeli jest on zepsuty na zasadzie za szybkiego upuszczania to pół biedy ale jak nie upuszcza w ogóle to może się okazac ze turbo szybko Ci klęnie.Zainwestuj te kilka złotych i zmień to DV a oszczedzisz sobie wydatków później.


...it has so much torque,that could tear a whole in time :)
...this is not acceleration. It's TELEPORT

Awatar użytkownika
Sandorr
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 840
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 16:21
Lokalizacja: Staszów,UK

AGU problem z TURBO?????

Post autor: Sandorr » ndz wrz 04, 2011 13:02

Tzn. u mnie ostatnio objawia się to tak że słychać wyraźnie głośniej tego DV i auto nie ciągnie z dołu chyba musze sprawdzić szczelność dolotu do turbo,wymontuje dziś DV i sprawdzę metodą dmuchania :)


Byłe mk4 i BMW- viewtopic.php?f=89&t=382399" onclick="window.open(this.href);return false;
Mk5 - viewtopic.php?f=90&t=551962&p=6560642#p6560642" onclick="window.open(this.href);return false;

jonatan82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 16, 2009 11:50
Lokalizacja: Augustów, Ełk

Re: AGU problem z TURBO?????

Post autor: jonatan82 » pn cze 11, 2012 18:46

Cześć.
Jakoś nie mogę załapać odpowiedzi. Ja mam tak:
- na jałowym jak energicznie dodam gazu i odpuszczę - słychać taki dźwięk ("źrebaka"); gumowa rura od dolotu, przy przepustnicy - pulsuje
- przyśpieszam na jedynce lub dwójce (mam automat) i zdejmę nogę z gazu: znowu słychać (muszą być otwarte okna lub jadę w tunelu)
Uszkodzony DV? Silnik AGU, Ciśnienie doładowania raczej w porządku (sprawdzane interfejsem od gazu), mam tak od czterech lat (data zakupu auta)



Awatar użytkownika
Mr Coffee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 17:31
Kontakt:

Re: AGU problem z TURBO?????

Post autor: Mr Coffee » pn cze 11, 2012 19:41

jonatan82 pisze:Cześć.
Jakoś nie mogę załapać odpowiedzi. Ja mam tak:
- na jałowym jak energicznie dodam gazu i odpuszczę - słychać taki dźwięk ("źrebaka"); gumowa rura od dolotu, przy przepustnicy - pulsuje
- przyśpieszam na jedynce lub dwójce (mam automat) i zdejmę nogę z gazu: znowu słychać (muszą być otwarte okna lub jadę w tunelu)
Uszkodzony DV? Silnik AGU, Ciśnienie doładowania raczej w porządku (sprawdzane interfejsem od gazu), mam tak od czterech lat (data zakupu auta)
Jest to jak najbardziej normalne, tak to po prostu działa. Głośniej jest jeszcze wtedy gdy ma się sportową wkładkę, stożek, CAI
Chyba NFS Underground był zbyt mało popularny ;p



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

AGU problem z TURBO?????

Post autor: bugalon » wt cze 12, 2012 09:19

Nie wiem co to ten źrebak - ale jeśli to nie jest takie ciche syknięcie jednostajne przy smianie biegów to zablokowany DV powoduje że turbina po odpuszczeniu gazu wchodzi w surge line i powietrze przez kręcący się wirnik wraca do dolotu po odbiciu od przepustnicy. Wtedy słychać jak by kilkakrotnie syknęło/pisnęło. Jedź do jakiegoś ogarniętego mechanika (Tylko nie do kowala który tylko koncowki drazkow potrafi wymienić) a na pewno powie czy to co słyszysz jest ok.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

jonatan82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 16, 2009 11:50
Lokalizacja: Augustów, Ełk

AGU problem z TURBO?????

Post autor: jonatan82 » wt cze 12, 2012 20:53

"źrebak" - brzmi to tak jak w filmikach z pierwszego posta, tylko dużo ciszej, takie jakby chrobotanie



Awatar użytkownika
luka828
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 18, 2014 07:55
Lokalizacja: Brzoza k. Bydgoszczy

Re: AGU problem z Turbo?

Post autor: luka828 » ndz wrz 21, 2014 23:35

Witam Panowie!
Trochę odgrzeję kotleta :D Ogólnie mam podobny problem z tymi dziwnymi dźwiękami. Ale przyczyną tego jest poniekąd wymuszona wymiana turbiny na inną(bo moja zaczęła dymić) również K03 tylko że z AQX. I zauważyłem że w tej nowej turbinie, waestgate ma dodatkowy otwór z boku. Wiecie może gdzie to podłączyć? Jest taki sam jak ten na górze gruszki, tylko że bez wężyka.
Obrazek
czerwony kolor to ten otwór, który nie wiem do czego służy
a niebieski normalnie podłączyłem jak przy mojej poprzedniej turbinie

Facet od którego kupilem mówi że ten drugi port(czerwony) miał podłączony do zaworu DV. Ja DV mam wpięty tak jak był wcześniej no i z góry podłączony z kolektorem dolotowym takim cienkim wężykiem. I teraz nie wiem czy wypiąć ten od kolektora i wpiąć od turbiny, czy po prostu wpiąć się z tym drugim wężykiem z waestgate pomiędzy tubiną a IC.

Macie jakieś pomysły?


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości