dwumas/jednomas AGU

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Mr Coffee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 17:31
Kontakt:

dwumas/jednomas AGU

Post autor: Mr Coffee » pn cze 06, 2011 21:11

Jak w temacie, chcialbym przejśc z dwumasa na jednomas i mam prośbę czy mógłby mi ktoś podać dokładne nr tych części?
Z góry dziękuje za odpowiedź :)



Awatar użytkownika
URGI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:03
Lokalizacja: SosnoVWiec

dwumas/jednomas AGU

Post autor: URGI » czw cze 09, 2011 00:02

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... o+jednomas" onclick="window.open(this.href);return false; - co 3 strony wałkowane masz to samo - numery itd. :bigok:



Awatar użytkownika
Mr Coffee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 17:31
Kontakt:

dwumas/jednomas AGU

Post autor: Mr Coffee » czw cze 09, 2011 21:46

Właśnie wczoraj przewałkowałem ten temat :okej:
czyli jednomas G60: 037 105 273C
sprzęgło również G60: 3000 332 001 nr Sachs



Awatar użytkownika
XenO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: czw mar 03, 2005 19:39
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

dwumas/jednomas AGU

Post autor: XenO » pt lip 15, 2011 14:42

I do kompletu przydałyby się nowe śrubki żeby wszystko skręcić w całość :bigok:
http://moto.allegro.pl/srubka-srubki-af ... 67190.html" onclick="window.open(this.href);return false;
mrcoffee, daj znać jak się będzie jezdzic z nowym zestawem oki.


Mk4 GTI 1.8 T
Mój VW -- viewtopic.php?f=160&t=221264
Moje aukcje - zobacz warto !!!
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1959642" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Tamj/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Mr Coffee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 17:31
Kontakt:

dwumas/jednomas AGU

Post autor: Mr Coffee » sob lip 16, 2011 15:50

Dam relacje jak najbardziej ;) Ale póki co jeszcze moje sprzęgło nie ślizga się aż tak bardzo więc na jakiś czas jeszcze pobędzie, ale wymiana i tak mnie nie ominie ;) zastanawiam się czy nie dać od VR6 ale w intercarsie są tylko Valeo i kosztują ponad 200zł więcej niż luk/sachs G60, jak myślicie czy warto dołożyć do VR'a? Oraz czy sprzęgło od G60 będzie mocniejsze niż seryjne od 1.8T AGU? Golf póki co zostaje seria ale w przyszłości moc będzie w granicach góra 220-230KM czyli na K03s ale to daleka przyszłość :jezor:



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

dwumas/jednomas AGU

Post autor: bugalon » ndz lip 17, 2011 11:09

Daj sprzeglo z VRa, ma więcej blaszek na docisku niż to z G60. Jest mocniejsze i zniesie większy moment. Warto te 200 dołożyć.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
Mr Coffee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 17:31
Kontakt:

dwumas/jednomas AGU

Post autor: Mr Coffee » ndz lip 17, 2011 13:17

a jak sie to ma do seryjnego sprzęgła bo serie dwumasa mogę mieć nówke za 1100zł...



mabu79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob sty 01, 2011 15:16
Lokalizacja: Olsztyn

dwumas/jednomas AGU

Post autor: mabu79 » śr sie 10, 2011 21:10

koło zamachowe z 1Z albo ABFa to koszt powiedzmy 150 zl(uzywka oczywiscie),a docisk z tarcza od vra w zależnosci od tego jakimi znozkami dysponujesz Ty albo twoi koledzy to od 700 w góre wiec powinno wyjsc taniej niz seryjny dwumas.


...it has so much torque,that could tear a whole in time :)
...this is not acceleration. It's TELEPORT

Awatar użytkownika
Mr Coffee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 17:31
Kontakt:

dwumas/jednomas AGU

Post autor: Mr Coffee » wt lis 15, 2011 19:57

Dzisiaj sprzęgło zostało wymienione w goferku ;)
A założone zostało:
Jednomas G60 + kompletne sprzęgło Sachs oraz nowe ori śruby Sachs i ori z serwisu śrubki do przykręcenia docisku.
Żadnych drgań itp itd. Sprzęgło można wcisnąć jednym palcem (w masło nawet gorzej idzie ;p).
Póki co muszę więcej pojeździć żeby móc co więcej powiedzieć o tej zmianie :)



lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

dwumas/jednomas AGU

Post autor: lambert86 » wt lut 28, 2012 19:40

Panowie pytanie mam odnośnie takiej zmiany, naczytałem się że skrzynia szybciutko pada na takim setupie czy to prawda ?
bo juz mam obawy czy zmieniac czy nie zmieniac :(



mabu79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob sty 01, 2011 15:16
Lokalizacja: Olsztyn

dwumas/jednomas AGU

Post autor: mabu79 » śr lut 29, 2012 08:45

A z jakiego to niby powodu?Jezeli to nie tajemnisca to ja poprosze o rozwinięcie tematu.SPrzegło jak najbardziej polecane do mocniejszych samochodów i skrzyni żadna krzywda sie nie dzieje(nie wiem gdzie wyczytałeś te informacje).Znam ludzi ktorzy na takich zestawach przelatali juz po 80kkm i wszystko działa jak malina.Moja rada to zmieniać i niczym sie nie przejmowac.


...it has so much torque,that could tear a whole in time :)
...this is not acceleration. It's TELEPORT

lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

dwumas/jednomas AGU

Post autor: lambert86 » śr lut 29, 2012 12:17

hej, jasne ze nie tajemnica, chodzi ponoc o drgania przenoszone na skrzynie biegów. drgania te są tłumione przez dwumas. Na forum passata jednemu padła skrzynia po 10 tys. - możliwe ze to zbieg okolicznośći.
Gdzies tez wyczytalem, że sprzeglo z jednomasem dziala agresywniej niz z dwumasem.

bylem juz przekonany co do zakupu, bo sadły mi poduszki silnika po raz drugi w przeciagu 3 miesiecy :| - wiec obstawilem dwumas. Mam tez szarpania po dadaniu i puszczeniu gazu. I cos mi wali w silniku przy ruszaniu przod-tył. a do tego podczas przyspieszania czyc mrownienie na nogach.

po wszystkich lekturach o zmianie na jednomas doczytalem ze padaja skrzynie to juz zglupailem ...

a druga sprawa, że osoby wkladaja jednomas i robia ~ 10-20 tys. km i auto jest sprzedawane.

to wszytsok to moze są mity, ale nie chciałbym niespodzianki ze za pol roku bede szukał skrzyni :goof:



mabu79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob sty 01, 2011 15:16
Lokalizacja: Olsztyn

dwumas/jednomas AGU

Post autor: mabu79 » śr lut 29, 2012 14:17

Dobra powiem tak.Ubawilem sie nieźle.Roznica miedzy dwumasem a jednomasem jest taka ze dwumas ma sprezyny w kole zamachowym ale za to brak ich w tarczy,a w jednomasie tarcza ma sprezyny a kolo nie.Nie ciagnac tematu dalej powiedz mi czy to co napisalem ma sens?skoro tlumienie jest w jednym i drugim to jakis sposobem moze strzelic skrzynia?Jezeli chodzi o dzialanie bardziej agresywne to calkowita bzdura.Sprawa ostatnia czyli mrowieniem w nogach powinien sie zajac albo Neurolog albo Fizjoterapeuta :).Wymieniaj sprzeglo i ciesz sie jazda.Im wczesniej tym lepiej :okej:


...it has so much torque,that could tear a whole in time :)
...this is not acceleration. It's TELEPORT

Awatar użytkownika
Mr Coffee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 17:31
Kontakt:

dwumas/jednomas AGU

Post autor: Mr Coffee » śr lut 29, 2012 14:38

Jazda z padniętym dwumasem jest bardzo nie wskazana. Może nawet zniszczyć skrzynię. Co do agresywności to coś w tym jest. Jednomas jest jakby zrywniejszy, po prostu bierze szybciej i bardziej od dołu ale dla mnie jest to wygodniejsze przy ruszaniu bo nie trzeba dodawać dużo gazu. Autko fajniej ciągnie. Jeśli chodzi o wytrzymałość to padanie skrzyń przez jednomas to oczywiście bzdura. Spójrz choćby i nawet na 1.9TDI 1Z który jak wiadomo ma jednomasa. Robią one przebiegi nawet do 500 000km i skrzynie nie padają a przecież w dieslu są dużo większe drgania.



ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości