Filtr powietrza BMC CDA opinie

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

lwas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 09, 2009 17:09
Lokalizacja: TM

Filtr powietrza BMC CDA opinie

Post autor: lwas » pt lip 30, 2010 23:16

Witajcie mam pytanie znalazłem dedykowany zestaw filtr powietrza w specjalnej obudoweie firmy BMC info tutaj http://www.bmcairfilters.com/VisModel.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
i mam takie pytanko co o tym sądzicie czy warto to montować czytałem że motaż jest plug and play i można nawet uzyskać jakiś przyrost mocy i momentu tylko teraz sie zastanawiam czy taki filtr w tej obudowie nie przepuści więcej brudów do turbo w porownaniu do seryjnego filtra mi chodzi o to aby uzyskać bardziej dzwięk zasynanego powietrza do turbo tylko właśnie zastanawim się czy nie zaszkodzi to bardziej turbinie niż co kolwiek da no i co sądzicie wogoóle o takim rozwiązniu może ktoś z Was montował taki zestaw z góry dzięki za wszelkie info i opinie pozdrawiam



Awatar użytkownika
hunterek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1141
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 23:01
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Filtr powietrza BMC CDA opinie

Post autor: hunterek » pn sie 02, 2010 09:30

lwas, polecam bardziej CAI SIMOTE albo K/N-a na dluzszym dolocie z filtrem w nadkolu. U mnie przyrost +6KM / +13NM. Ogolnie bardzo pozytywnie silnik reaguje na to. Z dodatkowych bonusow to bedziesz mial piekny dzwiek zaciagania turbo i upuszczanie powietrza. Jak ogarne foty z manii to wstawie wykres z hamowni jak u mnie to wyglada ;)



Awatar użytkownika
XenO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: czw mar 03, 2005 19:39
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Filtr powietrza BMC CDA opinie

Post autor: XenO » wt sie 03, 2010 13:19

Nie wiem jak to jest z tym BMC ale ja mam CAI taki jak hunterek czyli dolot ze stożkiem na końcu i jestem bardzo zadowolony. Największa różnica jaka jest zauważalna na pierwszy rzut oka to niestety cena. Bo BMC to koszt ok 1200zł a to nie mało. A czy różnica byłaby taka odczuwalna - niewiem. Za 1/4 tej ceny kupisz dolot zimnego powietrza który sprawuje się znakomicie z 1.8T.

Gdyby Cię to zainteresowało to zachęcam do kupna. :dol:
http://allegro.pl/item1159242453_uklad_ ... _audi.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Mk4 GTI 1.8 T
Mój VW -- viewtopic.php?f=160&t=221264
Moje aukcje - zobacz warto !!!
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1959642" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Tamj/" onclick="window.open(this.href);return false;

lwas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 09, 2009 17:09
Lokalizacja: TM

Re: Filtr powietrza BMC CDA opinie

Post autor: lwas » wt sie 03, 2010 23:12

Dzięki bardzo hunterem i XenO za wasze opinie. Ale mam do Ciebie XenO jeszcze jedno pytanko bo widziałem na Twoich fotkach że wrzuciłeś ten filt zupełnie w zderzak i jest ten filtr przy osłonie dolnej zderzaka a więc odizolowałeś tym samym filtr od ciepłego powietrza z komory silnkia o oki bardzo fajnie ale teraz moje pytanko wszystko jest fajnie jak pogoda jest słoneczna i jest ciepło a co wtedy gdy zwiększa sie wilgotność zaczyna robic się zimno pada deszcz itp czy wtedy ten fitr nie będzie zasysał wszelkiego syfu z takiej pogody czy też może jakoś to rozwiązałeś



Awatar użytkownika
hunterek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1141
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 23:01
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Filtr powietrza BMC CDA opinie

Post autor: hunterek » śr sie 04, 2010 09:03

lwas, u mnie jest tak samo. Nie ma problemu z zasysanie syfu ani wody. Jest to dobre miejsce na jego montaz ;) Po roku jezdzenia tak wyciagnalem filtr zeby go wyprac. Okazalo sie ze wystarczylo plukanie bo byl jedynie zakurzony.



Awatar użytkownika
XenO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: czw mar 03, 2005 19:39
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Filtr powietrza BMC CDA opinie

Post autor: XenO » śr sie 04, 2010 13:35

lwas faktycznie zdawać by się mogło że filtr tam umieszczony może zaciągać jakieś brudy lub wodę itp ale jeżdżę już podajże 3 rok z tym dolotem i nic co by mogło mnie zaniepokoić się nie wydarzyło. Nie jest on zamontowany na tyle nisko aby zaciągał wodę lub inne syfy dlatego zdecydowanie polecam bo silnik naprawdę żwawiej reaguje wtedy na gaz. :satan: Można dla pełni szczęścia zrobić jakąś dolną osłonę żeby stożek brał tylko powietrze od strony kratki w zderzaku.


Mk4 GTI 1.8 T
Mój VW -- viewtopic.php?f=160&t=221264
Moje aukcje - zobacz warto !!!
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1959642" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Tamj/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
dcsp52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 14:01
Lokalizacja: SC

Filtr powietrza BMC CDA opinie

Post autor: dcsp52 » śr sie 04, 2010 20:44

jak sie ma zabudowana od spodu komore gdzie jest cai to tak

ja zmodyfikowalem sobie to i mam obodowe od spodu dodatkowo izolowana cala termicnzie podobnie ure od cai - niesapie juz tak glosno :) ale roznica temp w dolocie jest


dead slow but still forward

Awatar użytkownika
karasbp
VW Grupa Podlasie
VW Grupa Podlasie
Posty: 458
Rejestracja: wt sty 30, 2007 00:00
Lokalizacja: Białystok / Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Filtr powietrza BMC CDA opinie

Post autor: karasbp » pt lip 15, 2011 17:02

Koledzy, wrzućcie jakieś dokładniejsze foteczki jak to u Was wygląda? Chcę się za dolot u siebie w końcu zabrać... :-)


Obrazek
MK4 1.8T 20V "SMURF" by karasbp ----> viewtopic.php?f=89&t=413843
BBI Squad :)

rafik19671
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn paź 24, 2011 18:46

Filtr powietrza BMC CDA opinie

Post autor: rafik19671 » sob gru 03, 2011 17:25

Ja mam taki u siebie w R32 i jestem zadowolony co prawda koszt dośc spory bo prawie 1300zł ale było warto.



ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości