Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
ADi997
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 771
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 09:30
Lokalizacja: Leicester - UK
Kontakt:

Re: Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: ADi997 » sob lis 01, 2014 15:27

k24 pisze:Szybkie pytanie.
W moim mk2 siedzi 1.8T, licznik mam z mk3 VR6, jak ogarnąć obrotomierz żeby dobrze pokzywał?
A teraz źle pokazuje ??


Aktualne DupoVWozy:
Passat B5 3BG AWX
Golf MK2 APU+DEA
Jetta MK2 Coupe JP----->??

Projekt Golf MK2 na facebook.com/MyGolfMK2

k24
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 11:48

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: k24 » sob lis 01, 2014 15:34

Jeszcze nie wiem jak pokazuje, ale odczyt z 6cyl będzie się różnił od r4.



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: RasPL » sob lis 01, 2014 16:27

trzeba dołożyć układ elektroniczny co z 4 imp bedzie robił 6 imp, zmienic licznik, przeprogramować licznik


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
ADi997
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 771
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 09:30
Lokalizacja: Leicester - UK
Kontakt:

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: ADi997 » sob lis 01, 2014 17:16

Racja, zawiesiłem się. Wziąłem właśnie mojego na testy i rzeczywiście zawyża obroty :-) Też mam z vra.


Aktualne DupoVWozy:
Passat B5 3BG AWX
Golf MK2 APU+DEA
Jetta MK2 Coupe JP----->??

Projekt Golf MK2 na facebook.com/MyGolfMK2

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: slawko333 » ndz lis 02, 2014 16:40

musze z wiazki 1,8 t podlaczyc kabel do zbiorniczka hamulcowego corrada, problem w tym ze w corku oryginalnie sa podlaczone 2 wtyczki do zbiorniczka, po co? do ktorej moge wpiac sie ?



Awatar użytkownika
ADi997
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 771
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 09:30
Lokalizacja: Leicester - UK
Kontakt:

Re: Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: ADi997 » ndz lis 02, 2014 17:34

slawko333 pisze:musze z wiazki 1,8 t podlaczyc kabel do zbiorniczka hamulcowego corrada, problem w tym ze w corku oryginalnie sa podlaczone 2 wtyczki do zbiorniczka, po co? do ktorej moge wpiac sie ?
Czujnik poziomu płynu hamulcowego jest częścią wiązki elektrycznej, nie wiązki silnika. Jak zostawiasz ori skrzynkę bezpieczników to nie ruszaj tej części instalacji el, chyba że jakąś grubszą rzeźbę masz ??


Aktualne DupoVWozy:
Passat B5 3BG AWX
Golf MK2 APU+DEA
Jetta MK2 Coupe JP----->??

Projekt Golf MK2 na facebook.com/MyGolfMK2

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: slawko333 » ndz lis 02, 2014 18:33

zegary zostaja z 1,8t, wiec i wiazka zostaje, dlatego poziom plynu bedzie pokazywany na liczniku z 1,8 t



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: slawko333 » pt lis 07, 2014 20:31

po zmostkowaniu wtyczki od zbiorniczka plynu hamulcowego, kontrolka nadal mruga,
mam odciety kabel czarno niebieski od czujnika pedalu sprzegla, gdzies na schemacie znalazlem ze jest on do plusa po bezpieczniku, on ma byc do stalego plusa czy po stacyjce



czaro96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob sie 20, 2011 09:52

Re: Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: czaro96 » pt lis 07, 2014 20:47

czaro96 pisze:Panowie mam problem z przepływką.

Wyskakuje mi błąd na Vag' u 16486 Przepływomierz - za niskie napięcie oraz w blokach danych przepływ jest 0.0 g/s na wolnych obrotach jak i pod obciążeniem. Podmieniłem przepływomierz na sprawny i jest to samo. Sprawdziłem ciągłość przewodów miernikiem do Ecu i Pin 3, 4 i 5 do Ecu jest. Nie wiem za co odpowiada pin 2 ( żołto- niebieski) wg schematu który mam, idzie on w wiązke przewodów komory silnika.

Prosiłbym o pomoc
Wracam z problemem i szczerze to ręce mi opadają. Po podaniu +12V na 2 pin przepływki nadal 0.0g/s na Vagu w grupie 002. Po podłączeniu +12V jednak zauważyłem że gdy zewre +12V auto nagle jakby osłabło i inaczej pracuje lecz na vagu nadal jest 0.0g/s. Przy tej sytuacji nagle przestaje także regaować pedał gazu. Gdy zgasze auto i odepne +12V z przepływki pedał już ,,jest''. Nie mam pojęcia co to może być. Przy tym wszystkim mam następujące błędy:

17956- Zawór regulacji ciśnienia doładowania przerwa- brak osprzętu/ nie związany ze sprzętem
17697- Zawór regulacji ciśnienia turbiny- zwarcie do masy brak osprzętu/ nie związany ze sprzętem
17938- Nastawnik wałka rozrządu - zwarcie do masy brak osprzętu/ nie związany ze sprzętem

Przy tym wszystkim zauważyłem że auto faluje lekko na obrotach i ma drgawki. Poza tym jedzie normalnie nie przerywa itp.

Gdyby ktoś mógł pomóc będę bardzo wdzięczny. Mogę nawet wysłać flache bo już mnie to irytuje.



Awatar użytkownika
ADi997
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 771
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 09:30
Lokalizacja: Leicester - UK
Kontakt:

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: ADi997 » pt lis 07, 2014 23:55

czaro96 pisze: Wracam z problemem i szczerze to ręce mi opadają. Po podaniu +12V na 2 pin przepływki nadal 0.0g/s na Vagu w grupie 002. Po podłączeniu +12V jednak zauważyłem że gdy zewre +12V auto nagle jakby osłabło i inaczej pracuje lecz na vagu nadal jest 0.0g/s. Przy tej sytuacji nagle przestaje także regaować pedał gazu. Gdy zgasze auto i odepne +12V z przepływki pedał już ,,jest''. Nie mam pojęcia co to może być. Przy tym wszystkim mam następujące błędy:

17956- Zawór regulacji ciśnienia doładowania przerwa- brak osprzętu/ nie związany ze sprzętem
17697- Zawór regulacji ciśnienia turbiny- zwarcie do masy brak osprzętu/ nie związany ze sprzętem
17938- Nastawnik wałka rozrządu - zwarcie do masy brak osprzętu/ nie związany ze sprzętem

Przy tym wszystkim zauważyłem że auto faluje lekko na obrotach i ma drgawki. Poza tym jedzie normalnie nie przerywa itp.

Gdyby ktoś mógł pomóc będę bardzo wdzięczny. Mogę nawet wysłać flache bo już mnie to irytuje.
Jaki to silnik ??
Co do przepływki 4 pinowej masz +12V po stacyjce, +5V z ecu, gnd z ecu i sygnal 0-5V do ecu.
Na początek sprawdź czy wszystkie bezpieczniki żyją potem odepnij wtyczkę od mafa odepnij wtyczki od ecu i sprawdź czy nie masz zwarcia między poszczególnymi pinami między sobą a następnie czy żaden z nich nie ma zwarcia do masy. Sprawdź też przy okazji czy ecu ma "dobrą" masę. Jak nic nie znajdziesz to podłącz wszystkie wtyczki, zapłon i zobacz czy masz to +12V po stacyjce na mafie czy nie.


edit. Na wyłączonym zapłonie na zasilaniu przepływki powinno pokazać Ci zwarcie do masy.


Aktualne DupoVWozy:
Passat B5 3BG AWX
Golf MK2 APU+DEA
Jetta MK2 Coupe JP----->??

Projekt Golf MK2 na facebook.com/MyGolfMK2

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: slawko333 » wt lis 11, 2014 19:30

niedziala mi prekosciomierz i nieliczy kilometrow, w schemacie licznika skody znalazlem pin ''sygnal wyjsciowy z predkosciomierza'', myslalem ze to sygnal np dla radia, odcialem go i mnialem podpiac pod sterownik wysuwanej lotki, czy ten kabel( bialo niebieski) idzie bezposrednio z impulsatora? wiazke mam juz poizolowana i wlozona i niechce mi sie odizolowywac wszystkiego, jesli ten kabel ma isc do imuplatora to skad wziasc sygnal dla lotki? tez z tego kabla?
sprawdzalem tez dzis zawor dv bo wyskoczyl blad i pisalo zeby go sprawdzic, po wcisnieciu sprezyny i zatkaniu cienkiego krocca palcem sprezyna od razu sie puszczala, nietrzymala nic, a jesli dalem podcisnienie na ten cienki przewod i przylozylme dlon do obu tych grubych otworow natychmiast zassalo przez oba otwory
nastepna sprawa, jak ma byc ustawiony plywak w zbiorniku bo szaleje strasznie, mam1/3 zbiornika, a wystarczy ze lekko przyhamuje wskasuwka od razu w dol i swieci rezerwa, przyspiesze od razu leci w gore, cos to za szybko sie dzieje, caly kosz z plywakiem z octvi jak i zegary



Awatar użytkownika
ADi997
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 771
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 09:30
Lokalizacja: Leicester - UK
Kontakt:

Re: Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: ADi997 » wt lis 11, 2014 23:42

slawko333 pisze: czy ten kabel( bialo niebieski) idzie bezposrednio z impulsatora?
Z impulsatora wychodzi biało-niebieski, później przechodzi w zielony i idzie do licznika. Z licznika sygnał prękościomierza niebiesko-biały do ecu.
nastepna sprawa, jak ma byc ustawiony plywak w zbiorniku bo szaleje strasznie, mam1/3 zbiornika, a wystarczy ze lekko przyhamuje wskasuwka od razu w dol i swieci rezerwa, przyspiesze od razu leci w gore, cos to za szybko sie dzieje, caly kosz z plywakiem z octvi jak i zegary
Jak ogarniesz prędkościomierz to wszystko wróci do normy.


Aktualne DupoVWozy:
Passat B5 3BG AWX
Golf MK2 APU+DEA
Jetta MK2 Coupe JP----->??

Projekt Golf MK2 na facebook.com/MyGolfMK2

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: slawko333 » śr lis 12, 2014 03:06

czyli wychodzi na to ze licznik powinien dzialac. albo uwalilem gdzies wiazke jak usuwalem skrzynke bezp, bo na tym samym bezp sa i swiatla od wstecznego



michal_m18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pn paź 29, 2007 14:08
Lokalizacja: WLKP

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: michal_m18 » czw lis 13, 2014 21:50

Poszukuję downpipe do mk2 1.8t pod K04 lub osoby, która wykona taki za w miarę rozsądne pieniądze. Długość do katalizatora. W przyszłości bedzie caly przelot. Flansze pod turbo moge podesłać. Sorry za posta, ale zaglada tu wiecej osob zwiazanych z tematem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości