Pomoc przy zegarach i wentylatorach

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
jeta2003
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: czw sty 25, 2007 02:52
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Pomoc przy zegarach i wentylatorach

Post autor: jeta2003 » pt mar 31, 2017 11:16

Witam,

Mam dwa problemy z moim VRem

Pierwsza sprawa dotyczy zegarów.
Mam zamontowany silnik Vr6 AAA. Działały mi zegary ale od jakiegoś czasu przestały. Mam kabel jak na załączonym zdjęciu z tym, że nie wiem gdzie podpiąć i za co odpowiada wtyczka 191 972 703 i pin jak opisany na zdjęciu poniżej. Dodam, że na tych kablach działały zegary a tera ztylko licznik kilometrow i zegar dziala.


Obrazek


Drugi problem mam z wentylatorami. Był z nimi wszystko ok mam dwa podłączone razem.
Od jakiegoś czasu kiedy się załączają pali bezpiecznik 30A.
Ostatnio zabrałem się za to przeczyściłem wsuwki na połączeniach i sprawdziłem na postoju najpierw jeden wentylator czy będzie wszystko ok później drugi.
Oczywiście załączyły się bez problemu. Po czym podłączyłem dwa i też nie było problemu.
Dzisiaj jadąc do pracy załączyły się normalnie ale jak wyprzedzałem kolumnę aut to podczas załączenia przepalił bezpiecznik. wsadzając drugi zaiskrzyło trochę ale chodziły wentylatory. Podjechałem pod firmę załączyło znowu bez problemu co to możne być?



Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Pomoc przy zegarach i wentylatorach

Post autor: kkkacper » pt mar 31, 2017 12:02

Gdzies jakis kabel moze sie przecierac i gdzies dotykac.. gowniana usterka do diagnozy ale lepiej to ogarnij zeby nic z dymem nie poszlo..


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
jeta2003
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: czw sty 25, 2007 02:52
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Pomoc przy zegarach i wentylatorach

Post autor: jeta2003 » czw kwie 06, 2017 10:48

Z zegarek ogarnięte. Ten pojedynczy pin to plus po zapłonie. Zegary działają choć w MFA nie pokazuje spalania.



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości