Sprzęgło by Radzikowski ślizga się.

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Sprzęgło by Radzikowski ślizga się.

Post autor: Jacek6804 » sob cze 22, 2013 09:45

Witam, siostra spaliła mi sprzęgło w vr6 więc udałem się z dociskiem, zamachem i tarczą do Radzikowskiego w warszawie. Miał spr docisk, przeszlifować docisk i koło oraz nabić okładzinę organiczną na starą tarcze. Po zbadaniu docisku okazał się spoko więc go przeszlifowali razem z kołem zamachowym. A co do tarczy to okazało się że ma luzy i nie trzyma osiowości, wiec Pan znalazł tarcze bez luzów u siebie na zapleczu, no i na nią nabił mi okładziny. Od początku coś mi nie pasowało, bo vr6 ma tarcze 228mm a on mi nabił okładzinę 228mm, na tarczę chyba 215mm, i 6,5mm na krawędzi tarczy miedzy okładzinami jest szpara. Nic nie mówiłem bo wydawało się się ze majster wie co robi, lecz po montażu sprzęgło ślizga się bardziej niż na spalonym... Zadzwoniłem do nich i kazali wymontować sprzegło i zawieść i że zrobią je w ramach reklamacji bo że pewnie dali zbyt cienką okładzinę. Ale wydaje mi się że te 7mm tarczy które nie ma "docisku" może wpłynąć na osiągi chyba? Bo przecież nie ma tam tej blachy pomiędzy okładzinami o którą by się zapierały w chwili ściskania tarczy.
Kazać im wymieniać tarcze na 228mm czy nadal łudzić się że wiedzą co robią?
Do ich zakładu mam ponad 100km więc mogę z tego tytułu domagać się zwrotu kasy za paliwo? Bo przecież oni spieprzyli robotę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Sprzęgło by Radzikowski ślizga się.

Post autor: matisim » śr paź 02, 2013 15:28

wyjaśniło sie coś z tym sprzęgłem? bo chce dać mu moje do przeróbki a w grę wchodzi tylko wysyłka, podjechać nie mogę :/



Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Sprzęgło by Radzikowski ślizga się.

Post autor: Jacek6804 » śr paź 02, 2013 17:14

Wymontowałem sprzęgło i odwiozłem na reklamację. I "przeszczepili" te stare metalowe "łopatki" ze starej tarczy 228 do tego środka tarczy 215 i do tego dali nową, grubszą okładzinę + ponowne przetaczanie koła i zabielanie. Zrobili za free i było miód malina teraz :)

Tutaj zdjęcia sprzęgła po reklamacji:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Sprzęgło by Radzikowski ślizga się.

Post autor: Dziku VR6 » śr paź 02, 2013 18:43

Ile taka regeneracja sprzęgła cie kosztowała? docisk jakoś ci wzmacniali? moze byc na pw


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

HGP vr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 23:47
Lokalizacja: z garażu..:P

Sprzęgło by Radzikowski ślizga się.

Post autor: HGP vr6 » sob paź 05, 2013 23:57

ja mam spieka 6 łopatek i podwójny docisk z vr6 katuje już 11 komplet opon a sprzęgło chodzi idealnie jak ktoś chce foty to pisać na pw jak to wygląda pozdro ja jestem zadowolony w 100 procentach a jak słysze takie gadki że spiek to nie jazda to śmiać mi się chce.... :bajer:



HGP vr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 23:47
Lokalizacja: z garażu..:P

Sprzęgło by Radzikowski ślizga się.

Post autor: HGP vr6 » sob paź 05, 2013 23:57

ja mam spieka 6 łopatek i podwójny docisk z vr6 katuje już 11 komplet opon a sprzęgło chodzi idealnie jak ktoś chce foty to pisać na pw jak to wygląda pozdro ja jestem zadowolony w 100 procentach a jak słysze takie gadki że spiek to nie jazda to śmiać mi się chce.... :bajer:



Mekto
-
-
Posty: 530
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 21:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Sprzęgło by Radzikowski ślizga się.

Post autor: Mekto » śr paź 09, 2013 21:36

Jacek6804, a co z dodatkowymi kosztami? Ktoś się pochylił nad tym?



Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Sprzęgło by Radzikowski ślizga się.

Post autor: Jacek6804 » ndz mar 09, 2014 01:48

O kosztach wymontowania/zamontowania sprzęgła oraz dojazdu 100km mogłem zapomieć, może gdybym jakoś się kłucił z nimi to może może...
Kosztu już nie pamiętam bo to dawno było, ale jakoś dużo nie zapłaciłem. Docisku nie wzmacniałem bo uznali że jest bardzo mocny jeszcze.


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości