vr6 w mk2 ????

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1490
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

vr6 w mk2 ????

Post autor: toudi » pn cze 16, 2008 17:35

ma ktos moze jakas porade jak wsadzic silnik do golfa 2.co trzeba wymienic,schemat elektryki,itd.cale forum przeszukalem i malo co o tym jest.mysle wsadzic vra do mojej poczciwej golfiny.silnik mam 1.8 90koni.ile wam czasu zajelo??mam okazje kupna tanio silnika z calym osprzetem lecz bez skrzyni od pasata.silnik bym rozkrecil i wymienil co bedzie trzeba i jak bedzie gotowe i wszystkie materialy zebrane



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pn cze 16, 2008 18:43

Czlowieku taki sam temat masz pare wątków niżej ..... przeczytaj chociaz pierwszą stronę zanim zadasz powtarzające się pytanie ....


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1490
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

Post autor: toudi » pn cze 16, 2008 19:47

czytalem.temat jest.ale nic wiecej.chodzi mi o jakies rysunki schematy instalacji co nigdzie niema czlowieku


[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » wt cze 17, 2008 07:52

toudi pisze:czytalem.temat jest.ale nic wiecej.chodzi mi o jakies rysunki schematy instalacji co nigdzie niema czlowieku
najlepiej na gotowo, wszystko podane na tacy,
pomysl troche człowieku poszukaj w necie, poszukaj na vortexie, od myslenia jeszcze nikt sie nie spocił



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » wt cze 17, 2008 14:09

Swoją drogą to przydałoby się takie faq jakies na dwa główne tematy

1. VR do mk2
2. 1.8T do mk2
3. Zaturbienie 16v

Problem polega na tym ze mi osobiscie nie chce sie robić miliona zdjęć i tracić czasu na opisywanie swojej pracy. Wole w tym czasie podłubac przy swoim sprzęcie. Jak mam problem jakiś to dzwonie do Borysa, GTO, SzymonaRS, Krystiana czy innych ziomków, dostaje konkretną odpowiedź na pytanie i dłubię sobie dalej.

Jedno jest pewne, odpowiedzi na wszystkie pytania można znaleźć w googlu. Trzeba tylko troche ruszyć głową i nauczyć się chociaż trochę przynajmniej jednego języka obcego. Nie zmienia to jednak faktu, że takie informacje zebrane do kupy przydały by się tutaj.

(Ale wywód walnąłem, nudzi mi się w pracy ..... sory )


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
kkkubek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: pn paź 04, 2004 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: kkkubek » wt cze 17, 2008 14:23

Nikt ci nigdy nie poda czegoś takiego na tacy,albo opisu i zdjec krok po kroku co masz jak robić,każdy sam się meczy z takimi tematami i raczej sam musisz wszystkiego szukać co i jak montować,schematy zdjęcia w necie. Sam wiem coś na ten temat :) Powodzenia i pozdrawiam :pub:


NORD-VAG.PL

Awatar użytkownika
BARANMC1
_
_
Posty: 1275
Rejestracja: pn lip 04, 2005 13:24
Lokalizacja: GDYNIA

Post autor: BARANMC1 » wt cze 17, 2008 14:47

bugalon pisze:1. VR do mk2
2. 1.8T do mk2
3. Zaturbienie 16v
4. Zaryrbienie VR6 poprosze od A do Z + fotki hahahahahahha

Widze ze wszystko chcecie miec podane pod nos , trzeba wykazac troszke swojej inwencji , w inetrnecie macie wszystko, najwyzej zapytaj Chycka Norrisa on podobno zna internet na pamieć hahah
Ostatnio zmieniony wt cze 17, 2008 14:47 przez BARANMC1, łącznie zmieniany 1 raz.


GOLF MK3 VR6 http://www.cultstyle.pl/forum/viewtopic.php?f=42&t=4088
GOLF MK2 VR6 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159825
PROJEKT BORA http://www.cultstyle.pl/forum/viewtopic.php?f=42&t=13467
RALLYE GOLF G60 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=540536

Awatar użytkownika
kkkubek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: pn paź 04, 2004 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: kkkubek » wt cze 17, 2008 15:42

Baran to jak bedziesz mial instrukcje obslugi uturbienia vr6 to dawaj tez mi od razu dwa uturbimy :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


NORD-VAG.PL

osbe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 19, 2006 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: osbe » wt cze 17, 2008 16:23

Co racja to racja... ja tez mialem duzo pytan na poczatku i nikt mi nie pomogl... a teraz VR pieknie bulgocze w moim MK2.... i nie stał u nikogo, wszystko robilem ja i kolega:)
... w sumie to raz stał... diagnoza - brak jednego przekaznika :grin:
Ostatnio zmieniony śr lip 02, 2008 00:15 przez osbe, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
szymonrs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw gru 30, 2004 13:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: szymonrs » śr lip 02, 2008 09:02

BARANMC1 pisze:
bugalon pisze:1. VR do mk2
2. 1.8T do mk2
3. Zaturbienie 16v
4. Zaryrbienie VR6 poprosze od A do Z + fotki hahahahahahha

Widze ze wszystko chcecie miec podane pod nos , trzeba wykazac troszke swojej inwencji , w inetrnecie macie wszystko, najwyzej zapytaj Chycka Norrisa on podobno zna internet na pamieć hahah
i najlepiej podać kwote co ile będzie kosztowało i czy da się taniej :grin:


"Red Devil" Golf mk2 ABVT 4motion 722PS 855Nm ?second car

Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1490
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

Post autor: toudi » śr lip 02, 2008 17:45

szymonrs, tu chodzi tylko o pare matrialow np.schematy jakies.ja jak deske z golfa 3 montowalem to schematy koledzy z forum mi dali.tak to bym do dzisiaj jej nie wsadzil.rzeba sobie pomagac.jak wsadze vre do mojego to tez pomoge a nie bede pisal "i najlepiej podać kwote co ile będzie kosztowało i czy da się taniej"szymonrs, zaloze sie ze sam bez niczyjej pomocy go montowales!!!


[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]

Awatar użytkownika
kkkubek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: pn paź 04, 2004 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: kkkubek » śr lip 02, 2008 18:07

Niestety tak jest,ja montuje vr do mk1 i tak naprawde nikt mi nic nie napisal co mam robic :crazy: Wszystko trzeba szukac samemu w necie :crazy:


NORD-VAG.PL

Awatar użytkownika
BARANMC1
_
_
Posty: 1275
Rejestracja: pn lip 04, 2005 13:24
Lokalizacja: GDYNIA

Post autor: BARANMC1 » śr lip 02, 2008 22:21

toudi pisze:zaloze sie ze sam bez niczyjej pomocy go montowales!!!
Z tego co wiem to Szymon jest mega kozak fifaracha i swap i turbowanie sam zrobił, tylko teraz zadaj pytanie ile godzin spedził w szukania materiałow,artykołow itd na te tematy. tak ze wybacz kolego ale wsadzanie deski a swap i turbowanie to jekko dziwne porownanie bo jak zauwazyłes roboty jest nie porownywalnie wiecej a i byle Jan Kowalski nie bedzie w stanie nawet z podanym na tacy przepisem tego ugotować. Nikt nie twierdzi ze nie pomorzemy, zadaj konkretnie pytanie co cie interesuje to bedzie wiadomo co Ci doradzić:
Swap VR6 ,podstawy
- silnik + skrzynia z wiazką
- wozek golf 3 VR6 ,przedia bekla corrado VR6 lub Passat
- chłodnica np G60 z krotkim wentylatorem
- połoski GTi + przeguby VR
- licznik
- pedały
- kwestia rozwiazania zmiany biegow
- kwestia hamulcow
i masa innych dupereli, wiadomo ze nie ma gotowego schematu, co swap to jakies inne rozwiazania :chytry:
Ostatnio zmieniony śr lip 02, 2008 22:23 przez BARANMC1, łącznie zmieniany 1 raz.


GOLF MK3 VR6 http://www.cultstyle.pl/forum/viewtopic.php?f=42&t=4088
GOLF MK2 VR6 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159825
PROJEKT BORA http://www.cultstyle.pl/forum/viewtopic.php?f=42&t=13467
RALLYE GOLF G60 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=540536

Awatar użytkownika
szymonrs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw gru 30, 2004 13:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: szymonrs » czw lip 03, 2008 16:21

BARANMC1 pisze:
toudi pisze:zaloze sie ze sam bez niczyjej pomocy go montowales!!!
Z tego co wiem to Szymon jest mega kozak fifaracha i swap i turbowanie sam zrobił, tylko teraz zadaj pytanie ile godzin spedził w szukania materiałow,artykołow itd na te tematy. tak ze wybacz kolego ale wsadzanie deski a swap i turbowanie to jekko dziwne porownanie bo jak zauwazyłes roboty jest nie porownywalnie wiecej a i byle Jan Kowalski nie bedzie w stanie nawet z podanym na tacy przepisem tego ugotować. Nikt nie twierdzi ze nie pomorzemy, zadaj konkretnie pytanie co cie interesuje to bedzie wiadomo co Ci doradzić:
Swap VR6 ,podstawy
- silnik + skrzynia z wiazką
- wozek golf 3 VR6 ,przedia bekla corrado VR6 lub Passat
- chłodnica np G60 z krotkim wentylatorem
- połoski GTi + przeguby VR
- licznik
- pedały
- kwestia rozwiazania zmiany biegow
- kwestia hamulcow
i masa innych dupereli, wiadomo ze nie ma gotowego schematu, co swap to jakies inne rozwiazania :chytry:
wielkie dzięki za rozwinięcie myśli...

poczytaj sobie archiwum tego i innych for, jak często ludzie zadają pytanie "jak i ile to będzie kosztowało". Jeśli chcesz to znaczy umiesz zrobić research aby się dowiedzieć na czym polega zasada działania silników OTTO także tych z doładowaniem. Na zasadzie logicznego rozumowania i metody skojarzeń przy odrobinie chęci oraz inteligencji stwierdzisz jakie elementy są potrzebne do osiągnięcia danego celu. Już tylko przy użyciu netu znajdziesz koszty poszczególnych gratów...
Męczą mnie natomiast pytania podstawowe!!!! Stanowiące o braku jakiegokolwiek przygotowania do tematu!!!! A tymbardziej pytania o koszty, poczytaj archiwum i zobaczysz że 99% zapytań zaczyna się od pytania o koszty.
Uwierz mi jest tu na forum wielu ludzi którzy dużo wiedzą i potrafią(np Borys, Bugalon, Rafaelli....:edit: bym zaopmniał o GTO, Evo chociż nie znam osobiście)
ale nikomu się nie chce odpowiadać cały czas na te same podstawowe pytania! Jeśli nie jesteś dzieckiem neostrady i umiesz choć odrobinę chwilę pomyśleć to Oni i tacy praktycy jak ja napewno Ci pomogą jeśli tylko będą widzieli że ma to sens...
toudi pisze:szymonrs, tu chodzi tylko o pare matrialow np.schematy jakies.ja jak deske z golfa 3 montowalem to schematy koledzy z forum mi dali.tak to bym do dzisiaj jej nie wsadzil.rzeba sobie pomagac.jak wsadze vre do mojego to tez pomoge a nie bede pisal "i najlepiej podać kwote co ile będzie kosztowało i czy da się taniej"szymonrs, zaloze sie ze sam bez niczyjej pomocy go montowales!!!
tak się składa że VRa do mk2 chyba miałem zamontowanego jako 2 w PL gdzieś na wiosnę 2004r. I jakbyś zgadł sam w lewarkiem do zmiany kół;-) Nikt nie pisał że będzie łatwo a wielu łapało się za głowe że się nie da...a jednak. Chcieć tzn móc. Schematy?? -> też są w necie np na ..msk.ru
Ostatnio zmieniony czw lip 03, 2008 16:28 przez szymonrs, łącznie zmieniany 1 raz.


"Red Devil" Golf mk2 ABVT 4motion 722PS 855Nm ?second car

ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości